Žárlivost a jiné povídky

Žárlivost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/bmid_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 4 854 214

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

zsykorova
12.07.2023 4 z 5

Moje první kniha od proslulého krále detektivek. Přiznám se, že tento žánr moc nemusím, ale tyto povídky se mi celkem líbily. Nejlepší za mě byla povídka Fronta.

bafuskyBaf
11.07.2023 2 z 5

Co k této povídkové knize napsat...Pro mě to bylo prostě utrpení přečíst a ani jsem to nedočetla. Mám prostě problém s povídkovými knihami, raději sáhnu po celém dílu.
Abych nebyla úplně kritická povídka Londýn pro mě byla nejlepší, povídka Žárlivost pro mě byla trochu přitažená za vlasy....

Ajrad1981
04.07.2023 3 z 5

Docela jsem byla zvědavá, jak Nesbo zvládne krátké povídky, když si libuje v psaní tlustých bichlí a do každé nacpe několik báječných zvratů a ještě víc mrtvol. Bohužel jsem byla zklamaná. Přestože v každé povídce byla (minimálně jedna) mrtvola a zvraty. Nejlepší byla hned první povídka, ta byla fakt super, a pak ještě poslední. Žárlivost mě zklamala na celé čáře, byla zbytečně dlouhá, takže mi to celé stihlo docvaknout a odhalení mě už nemělo čím šokovat. Odpad byl jasný hned, Přiznání zbytečně ukecaný, Fronta mě nezaujala a Odd, no dobře, tam mě ten zvrat trochu překvapil, ale v druhé půlce jsem Odda považovala za debila, což mi dojem zkazilo.
Ale i přes to, že nemůžu dát vyšší hodnocení, ty povídky nebyly špatné a Krysí ostrov si taky někdy přečtu.

Booksaddict
03.07.2023 4 z 5

Příjemná změna od klasických počinů Nesba, první povídku chci vidět zfilmovanou!

marie.kolarova
29.06.2023 3 z 5

Zajímavá změna. Některé povídky lepší, jiné slabší. Všechny je spojovalo téma vztahy a žárlivost a možná proto mi přišly na jedno brdo.

Ivinka.S
12.06.2023 5 z 5

Dobré čtení. Nemám ráda zbytečně natahování příběhu, kdy se z napětí stane nuda a příběh pak dočítám, jen s myšlenkou ať už to skončí. Tyhle povídky jsou tak akorát, některá lepší jiná horší, ale určitě nenudí a nezklamali. Nej je Londýn a Žárlivost, i když si člověk lehce domyslí co bude dál.

iveta3689
05.06.2023 3 z 5

Lepší i horší povídky. Četly se dobře, slušný průměr.

Timkim
05.06.2023 4 z 5

Musím říct, že Nesbøa mám trochu načteného a tohle byla zajímavá změna. Je faktem, že paradoxně se mi nejdelší povídka líbila nejméně. Jako top bych označil Londýn a možná Odpad. Ještě Přiznání bylo dobré, zbytek byl průměr. Každopádně ještě od něho někdy něco dám.

Johncze
27.05.2023

Povídky nejsou obvykle moje první volba, ale když se mi dostal do ruky Nesbo, nemohu říci ne. A opět nezklamal. Jsou dostatečně odlišné, pointa se nedá vždy úplně odhadnout a i ty krátké na pár stran jsou pěkně úderné. Samozřejmě kvalitou si nejsou rovny, ale za mě nejlepší ta poslední.

wally
27.05.2023 3 z 5

Lepší povídka střídá slabší...nezaujme, neurazí. Autor má lepší díla...

jarynek
22.05.2023 4 z 5

Příjemné, oddychové čtení, které snad až na jednu povídku, nenudilo. Napětí, humor, emoce, to vše je přiměřené dávkováno tak, aby jedno nepřebilo druhé. Občas bylo zakončení poměrně předvídatelné, ale i v těchto případech autor přišel s něčím, co tuto povídku ozvláštnilo. Rád si od Nesba přečtu i další povídkovou knihu.

fruitbueno
03.05.2023 4 z 5

Povídky jsou výborné, jsem ráda, že se mi potvrdilo, jak výjimečný autor Nesbo je. Chtěla bych ale vyzdvihnout i práci překladatelky Kateřiny Krištůfkové, protože vlastně jen díky ní autora známe a máme rádi. Skvělá práce obou!

Disease
03.05.2023 5 z 5

Nesbo je tedy i zručný povídkář, jak se ukázalo. Vše se sice točí kolem vztahů, jak už napovídá název sbírky, ale rozhodně to není monotónní. Za mě nejlepší Odpad a Odd, úvodní Londýn je fajn, ale tak nějak zápletkou připomíná Millerovo "Zákazník má vždycky pravdu", nejméně se mi líbila Fronta, kde mě vypravěčka a její postoje dost iritovaly.

cerna7151
06.04.2023 4 z 5

Knihu hodnotím velice kladně, nebyla top, ale určitě pro mě patří k těm lepším. Příběhy čtivé, zápletky hezky promyšlené a dotažené do konce.

Luci19346
03.04.2023 5 z 5

Hodnotím knihu velice kladně. Různé povídky s podobným námětem, jak kniha napovídá, žárlivosti.
Jako čtenářům přede mnou, i mě se nejvíce líbila první povídka, ale ty další hodnotím taky velice kladně.
Přišlo mi, že to není úplně jednoduché čtení, člověk se nad tím musí i trochu zamyslet a pořádně soustředit.

Aya81
26.03.2023 4 z 5

Líbila se mi. Některé povídky lepší,jiné slabší, jak už to bývá. Ale rozhodně se Nesbo mohl posunout zas do jiného stylu. Trochu škoda, že vzhledem k obdobným pointám byly postupem čtení další povídky už hodně předvídatelné.

zuzu8480
23.03.2023 3 z 5

za mě nejslabší kniha tohoto autora (z těch, co jsem četla). první povídka nasadila laťku vysoko, do čtení jsem se potom nutila a knihu odložila nedočtenou.

chodícírohožka
20.03.2023 2 z 5

Vždycky jsem si tohoto vychvalovaného autora chtěla přečíst a pravděpodobně byla chyba, že jsem začala zrovna tímto dílkem. Netvrdím, že bylo úplně špatné - ale nijak mě nenadchlo. Na můj styl byly povídky příliš ukecané (navíc dialogy nepůsobily zrovna přirozeně), předvídatelné (jako člověk, co normálně detektivky apod. moc nečte, jsem si myslela, že mě rozuzlení když ne ohromí, tak aspoň překvapí) a nějak nedomyšlené (působilo to na mě jako nápady, které si Nesbo načmáral na koleně při čekání na autobus a nějakým nedopatřením je bez úprav poslal do tisku). Takže nic extra. Londýn měl fajn nápad, Žárlivost mi připadala přeplácaná, Fronta zbytečná, Náušnice nudná, Odd zmatený, Přiznání otravné a Odpad jako tak trochu odpad.
Sbírku už číst nikdy nebudu, ale autorovi dám ještě šanci. Jak jsem říkala - asi byla chyba začínat právě touto knihou...

cukrovka
15.03.2023 4 z 5

Za mě určitě spokojenost. Sedm povídek, některé lepší, jiné trochu horší, ale rozhodně stojí za přečtení. První nasadila laťku hodně vysoko. Ale všechny jsou něčím zajímavé.

Fondis
14.03.2023 2 z 5

No já nevím. Trochu slabota. Jsou knihy na které si rád vzpomenu. Tahle mezi nimi nebude. Už se těším na třináctýho Harryka.

nevěra sebevražda vraždy smrt letadla záhady napětí norská literatura žárlivost vyšetřování

Část díla

2013  73%Netopýr
2015  91%Policie
2019  91%Nůž
2017  90%Žízeň

Kniha Žárlivost a jiné povídky je v

Přečtených1 215x