Deník farářky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

O životě někde mezi nebem a zemí. Boží cesty jsou nevyzpytatelné a nekonvenční farářka Martina Viktorie Kopecká o tom ví své. Valnou většinu jejího života se nezdálo, že bude aspirovat na službu v církvi – a přesto je dnes výraznou postavou Církve československé husitské. Jak vypadá život moderní farářky? To se dozvíte v jejích zápiscích, které se odvíjejí v rytmu církevního roku a nabízejí neopakovatelný vhled do zážitků ženy-kněze: od bohoslužeb až po setkání s papežem Františkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477779/big_denik-fararky-wsb-477779.png 3.9443
Nahrávám...

Komentáře (124)

Kniha Deník farářky

Jarda72
28. března

Zakoupil jsem jako audioknihu v akční nabídce a po pár měsících poslechl. Byl jsem nadšen velmi jemným prolínáním života farářky a běžného života. Ač nejsem věřící člověk, tak jsem si kázání od Martiny pouštěl několikrát a zažíval mnoho "aha" momentů. Namluvení Terezou Kostkovou bylo pro mě příjemné a nerušivé.

attila1
14. března

Tohle jsem poslouchala jako audioknihu a byla to dobrá volba. Pro mě pohlazení po duši.


Aleh
11. března

Martina Viktorie Kopecká klame svým tělem a půvabem. Mladá, krásná, inteligentní a milá dáma ve službách Církve československé husitské. Chtěla jsem o ní vědět víc. Nekladu si otázku proč, ale jak. Jak žije paní farářka? Jak vypadá její všední den? Jak tráví svůj volný čas? Jaké má zájmy a záliby?Jaké bylo její setkání s papežem Františkem? Proto jsem otevřela její Deník farářky. Moc se mi líbí jedna z jejích životních rad: Žij, teď a tady. Paní farářka to svým životem a prací vrchovatě naplňuje.

gabriela9795
03. března

Pro mne kniha, která mi dá klid a skvělá na závěr každého dne.

amejzlík
26. února

Chtěla jsem poznat prostředí jiné církve, než té ve které se běžně pohybuji a jsem doma. Paní farářka Martina Viktorie je inteligentní a milá dáma. Povedlo se mi nahlédnout do jejího prožívání liturgického roku. Martina má rozumné názory a umí si užívat život, i když mi pár věcí jako katoličce nesedělo, protože moje pohledy na církev a svátosti jsou místy odlišné.

Rilian
25. února

Kniha představuje tištěné vydání autorčiných blogů. Nejedná se tedy o hluboké teologické dílo, jak si mnozí patrně mysleli. Četba je příjemná a audiokniha rovněž. Čtenář má možnost nahlédnout do života farářky, která zároveň chce žít svůj život naplno.
Paní Kopeckou jsem měl tu čest potkat a velice jí fandím. Ačkoliv bych jako katolík mohl některé její názory považovat za příliš liberální, uvědomil jsem si při četbě, jak je vlastně dobře, že existuje mnoho nekatolických církví, které mohou reprezentovat určitou skupinu věřících a přitom následovat stejné Kristovo poselství. Za tuto jednotu v rozmanitosti bychom jako křesťané měli být vděčni a jsem rád, že ekumenický dialog v dnešní době stále pokračuje.

Josh
25. února

Nevím tak úplně proč vznikla tato kniha. Ne, deník... Deník farářky, nějaké zábavné zápisky. No, kromě 1-2 kázání a příběhu o 3 cedrech mi to přišlo útržkové nebo náznak, něco jako "nakoupit", ale nedozvím se co:-( Zklamání. V případě této autorky radši zůstanu u vždy příjemného poslechu , ať rozhovorů nebo úvah.

Hoblinka
16. února

Moc pěkné počtení, velice moudrá dáma. "Smyslem není uniformita, ale mnohost v jednotě, která ve své rozmanitosti dokáže přežít na hraně působení nerovnovážných sil."

1