Sedmilhářky

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/sedmilharky-43V-331606.jpg 4.32735
Vydáno, Ikar (ČR)

Big Little Lies, 2014

Kniha Sedmilhářky

palka452
včera

Nenáročné čtení

KatkaLas
23. listopadu

Líbil se mi seriál, takže v mé knihovně nemohla chybět ani tahle kniha. Jsem asi jediný člověk na světě, který se nejdřív podívá na televizní předlohu a potom se ustí do čtení, ale já to mám tak ráda, protože se nemusím otravovat s představováním si jednotlivých postav. Hold jsem líná, no. Knížka je super a měla jsem ji velmi rychle přečtenou.

hroneczek
14. listopadu

Seriál Sedmilhářky jsem viděla 2x před tím, než jsem knihu četla a musím říci, že oboje je stejně skvělé. Nejdříve se pomalu, ale do hloubky, seznamujete s postavami a až pěkně na konci se dozvíte to zásadní, třaskavé odhalení, které vše krásně a logicky propojí dohromady.

NikolaVyb
09. listopadu

Tohle je třetí kniha, kterou jsem od L. Moriarty četla. První bylo Manželovo tajemství, druhá Na co Alice zapomněla a teď Sedmilhářky. Povahové rysy postav ze všech tří knih mi přišly dost podobné, stejně tak prostředí, ve kterém se děj odehrává. Všechny ty knihy měly celkem jednoduchou zápletku, která byla ovšem zbytečně roztažená na cca 400 stránek, takže příběhy měly až neskutečné množství hluchých míst. Mně styl paní Moriarty asi zkrátka nesedí.
Co se týče přímo Sedmilhářek, nebyl by to špatný příběh, kdyby se zápletka nedala velmi snadno odhalit už v půlce
Čtenář pak jen čeká, kdy na to přijdou i aktéři knihy. A to je celkem nuda.

saman001

Nečekala jsem bůhvíco, ale knížka mne příjemně překvapila.

miska2609

Skvělá kniha se skvělou zápletkou. Četla jsem jedním dechem

EleanorJane

Příjemná, vtipná, realistická kniha.

Gabusza

Perfektní kniha, kde neustále čekáte rozuzlení. Moc mě bavila a přečtu si ji znovu :)

Zahrada stínů
Zahrada stínů