Sedmilhářky

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/big_sedmilharky-43V-331606.jpg 4.33098

Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies, 2014

Kniha Sedmilhářky

joanb

Napínavá knížka s pěkně popsanými charaktery. Středobodem je násilí - domácí, sexuální i školní. Konec mě překvapil. Doporučuji přečíst těm, kdo mají rádi krimi.

Majký_

Parádní jednohubka, která se čte sama. Kdo touží po knize s napínavým dějem, zajímavými postavami, krátkými kapitolami a tudíž rychlým spádem, nebude zklamán. Do četby jsem se pustila zhruba rok po zhlédnutí seriálové adaptace, která je podle mě velmi vydařená.

Kopretinka784

Druhá kniha této autorky mě nezklamala. Čekala jsem nějakou "červenou knihovnu". Ale kdepak. Neobvyklé komentáře na konci kapitol mě hnaly kupředu, kdy už se tedy něco semele. Takže přečteno v krátkém čase. Teď bych se podívala na filmové zpracování a sehnala nějakou další autorčinu knihu.

Make20

Kniha mě moc bavila. Ze začátku jsem tedy měla trochu problém s tím, kdo je kdo (v knize je mnoho postav). Ale později jsem se v tom zorientovala. Příběh byl napínavý až do posledního konce, s napětím jsem držela palce své oblíbenkyni a doufala, že to s ní dopadne dobře. Kniha byla podle mého názoru lepší než seriál.

JancaMia

Na to, jaké bylo okolo knihy haló, musím říct že moje pocity jsou smíšené řemeslné je kniha napsaná velice dobře, nicméně na první dojem působí prvoplanove, povrchně, afektovane. Byt mi o deset let méně asi budu nadšená, takhle slabej průměr.

veriszv

V knize jsou perfektní charaktery, které jsou propracované a uvěřitelné. Moc se mi líbila myšlenka, která se knihou nese, a to, že nikdy nevíme o druhých všechno, i když je známe sebelíp. Takže soudit a dělat závěry o druhých je prostě vždycky zcestné.
V některých místech je kniha možná trochu zdlouhavá a je tam pár věcí, které by se daly vyškrtnout, takže na někoho to může trošku ztrácet spád…
Nicméně já jsem byla spokojená a určitě chci další příběh z pera této autorky!

krevetinka

(+ SPOILER) Neskutečně se mi pletly postavy. Všechny mi přišly ploché, nevýrazné, stejné. Až na Celeste a jejího manžela, pochopitelně. Na to, jak jednoduchá byla zápletka, mi to přišlo šíleně utahané, zbytečné. „Výpovědi“ na konci kapitol jsem v půlce začala přeskakovat, protože to bylo jen takové nesmyslné a nedůležité pindání, že mi brzo došlo, že to nemá ani cenu číst.

Bakana

Líbil se mi seriál a líbila se mi teď i kniha. Rozhodně je to kniha pro ženy a o ženách - muži moc nevyhledávají knihy, kde se příčina všeho odehrává v hlavách a srdcích lidí a takové ty staré křivdy nechápou už vůbec. Zato mně bylo moc sympatické, jak hlavní hrdinky nebyly vůbec dokonalé. Přesně ty samé myšlenky a pocity by se honily v hlavě i mně (např. na místě Madeline), ačkoliv by si člověk stokrát mohl vyčítat, že jsou hloupé, malicherné a kdo si toto vůbec je schopný pomyslet asi nebude dobrý člověk.