Sedmilhářky zajímavosti

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3474 3474

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Big Little Lies , 2014


více info...

Zajímavosti (4)

https://literarni-kavarna.knizniklub.cz/clanek/43218-liane-moriarty-australanka-prodala-6-milionu-knih.html (Naďa2411)


Adaptováno jako četba na pokračování: https://dvojka.rozhlas.cz/liane-moriarty-sedmilharky-kazda-je-jina-a-vsechny-maji-sve-tajemstvi-8363012 (Teckovana)


Sedmilhářky se na HBO původně natočily jako minisérie, obrovský úspěch ale povede ke vzniku druhé série. Nicole Kidman a Reese Witherspoon vyinkasují za každou novou epizodu milión dolarů (a ostatní herci si také výrazně polepší), slavná kabelovka tím však nekončí - jako herecká posila totiž dorazí Meryl Streep, která si zahraje matku postavy Alexandera Skarsgårda. Natáčení začne letos na jaře. (ddkk)


Na motivy knihy byla natočena stejnojmenná televizní série. V hlavních rolích Nicole Kidman, Reese Whiterspoon, Shailene Woodley. (Roubas)