Přiveď mě zpátky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 3.61027
Žánr
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Motto
Orig. název

Bring Me Back, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (381)

Kniha Přiveď mě zpátky

Přidat komentář
Címa
včera

Po předchozích dvou knihách jsem se na novou těšila. Tak do 3/4 knihy mě pribeh bavil, je to čtivé, má to i docela spád, dáte to za jeden až dva dny. Jen ten závěr je na mě moc přitažený za vlasy. Čekala jsem cokoliv, ale tohle mi přijde hodně nereálné... vlastně mě ten závěr docela zklamal.

handulli
předevčírem

(+ SPOILER) Já věřím, že existuje disociativní porucha identity, ale nevěřím, že by Finn Laylu nepoznal, že by neměl ani stín pochybností.
Bylo to takové rozvláčné, nijaké. Za zavřenými dveřmi bylo mnohem lepší.


ElikaS
20. října

Na začátku knížky jsem měla trošku problém se zorientovat v postavách. A chvilku mi trvalo než jsem si srovnala kdo je kdo a nějak si postavy představila. Kapitoly v minulosti, které byly psány du formou, mi připomněly knížku Ty a možná i proto se mi hlavní hrdina rychle začal ztotožňovat s Joem Goldbergem. Přišly mi jako dost podobné charaktery. Každopádně jsem měla určitou představu u příběhu a musím říct, že ve většině věcí jsem se mýlila a knížka mě mnohokrát představila a vlastně do posledních stran jsem čekala, co z toho vzejde. To hodně oceňuji. Přesto si myslím, že knížka Za zavřenými dveřmi ve mě zanechala hlubší emocionální stopu - z toho důvodu 4 hvězdičky.

Luccinda
19. října

B. A. Paris prostě umí! Když jsem četla knížku Za zavřenými dveřmi, byla jsem z ní naprosto unešená a okamžitě jsem ji označila jako nejlepší psychothriller, co jsem kdy četla. Přiveď mě zpátky mě sice neuchvátila tolik jako Za zavřenými dveřmi, ale i tak to byla parádní jízda a já jsem si čtení neuvěřitelně užila.

Musím se přiznat, že z té první části (cca 1/3 knihy) jsem byla malinko v rozpacích. Děj stál na místě, chybělo mi tam napětí a něco, co by mě u té knížky udrželo. Navíc mi to hrozně připomínalo Zmizelou od Gillian Flynn a bála jsem se, aby to nakonec nedopadlo stejně. Moje obavy se ale nakonec nepotvrdily a ve druhé části už autorka konečně ukázala, že psychothrillery psát zkrátka umí. Děj nabral neuvěřitelný spád a já jsem knížku nemohla odložit, prostě jsem musela číst dál a dál. Poslední část představovala úžasné rozuzlení příběhu a přestože jsem pointu tak trochu odhadla, autorka mě stejně dokázala šokovat.

Parwana
18. října

Autorčin standard - velmi čtivá, až jednoduššeji psaná kniha, kde o lži, vztahová dramata a překvapivé konce není nouze. V tomto případě jsem asi v polovině začala tušit, že sestry jsou dvě v jednom, jen bylo otázkou, která je skutečná a která je nastěhovaná v hlavě. Na propršený víkend ideál, přečtete do 24 hodin. Nic hlubšího než oddechovku s lehkým šimráním na zádech v tom ale nehledejte.

sarkaditt
17. října

Audiokniha: Naprosto skvěle čtená, nakombinovano mužem a ženou, takže paráda. B.A.Paris mě prostě ještě nezklamala.

Spoiler:
Vzhledem k tomu, že mě téma "alter ego" již dříve dost zaujalo, tak beru tuto knihu jako příběh, který se zcela reálně může stát. Četla jsem o spoustě případů, které se opravdu staly. Např.únos cca dvanáctileté slečny, která si vytvořila hned několik silných osobností díky stresu, který zažila během únosu a následného znásilňování a dalších stresovych zážitků během věznění. Vždy, když byla "přeplá" do některého alter ega, tak nevěděla o existenci těch ostatních, bylo to prostě několik zcela odlišných osob v 1 těle.
Doporučuji všem si o tomto tématu něco přečíst, je to velmi zajímavé. Jen je škoda, že téma B.A.Paris ve své knize trošku nepriblizila čtenáři. Proto chápu, že někomu to může připadat nereálné a tím si knihu dostatečně nevychutná.

Ktecka
08. října

Jedním slovem amatérismus. Rozhodně mi nepřišlo, že to napsala zkušená spisovatelka. Některé pasáže mi přišly tak přitažené za vlasy, až jsem se přistihla, že se usmívám. Zvláštní styl psaní... No prostě ne, ne a ne. Určitě z toho šlo vytřískat mnohem víc.

I.Zi...
07. října

Tak to byla konina, která mi způsobila alergii na slovo matrjoška

1 ...

Doporučujeme

V pasti lží
V pasti lží
Dokonalá
Dokonalá
Dívka ve vlaku
Dívka ve vlaku
Nevítaný host
Nevítaný host

Štítky

zmizení lidí strach

Autor a jeho další knihy

B. A. Paris
anglická, 1958

Podobné knihy

Kniha Přiveď mě zpátky je v

Právě čtených17x
Přečtených1401x
Čtenářské výzvě275x
Doporučených36x
Knihotéce335x
Chystám se číst500x
Chci si koupit128x
dalších seznamech3x