Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1641 523

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

stanislava9718
18.03.2024 3 z 5

Zkouším dát šanci detektivnímu žánru, autorka má dobré hodnocení. Příběh Layly, Finna a následně Ellen začal dobře, napětí, akce. Autorka zvolila vyprávění z několika časových dějů, kde nám servírovala střípky z jejich života, závěr byl pro mě trochu předvídatelný, nikdo, kdo se má pohybovat v bezprostřední blízkosti domu, kavárny, není neviditelný, když zanechává zprávy Finnovi.

Amazonka72
14.03.2024 3 z 5

Taková příjemná oddychovka, docela mě to bavilo. Musím uznat, že příběh byl napínavý, kniha se velmi dobře četla a také jsem se místy nemohla odtrhnout od čtení, protože jsem zkrátka musela vědět, co bude dál...
Příběh byl od samého počátku trochu předvídatelný. Zajímavé bylo pozorovat dilema Finna - zda Layla nebo Ellen. Těším se, že si od autorky přečtu nějakou další knihu, psychologická dramata mě baví...

Sammy.Boy
03.03.2024 5 z 5

(Čtenářská výzva) Tohle byla teda jízda! Nechtěl bych se ocitnout v kůži hlavního hrdiny ani za nic! Uznávám, že chvílemi to bylo svým způsobem trochu přitažené za vlasy, ale autorka má zvláštní dar pro psaní těchto psychodramat a čtenář prostě nemůže přestat číst. Vždyť po světě chodí tolik individuí s různými životními peripetiemi a jejich prosebné PŘIVEĎ MĚ ZPÁTKY se nikdy neobejde bez následků. . .

Pajina68
28.02.2024 2 z 5

Kniha spíš průměrná, četla jsem od této autorky již i lepší.

vladka16
09.02.2024 2 z 5

Dočetla jsem, nápaditá zápletka, ale za pár dní nebudu vědět o čem to bylo. Nějak k tomu nemám emoce. Nevím proč. Ale napínavé to bylo, no...

Sagisia
09.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Docela mě zaujalo, že spoustě čtenářů nesedl závěr knihy. Mně teda sedl naprosto. Četla jsem nedávno o Billym Milliganovi a Shirley Masonové, jejichž příběhy jsou fascinující a vlastně osobnostně podobné jako u hlavní hrdinky. Taky jsem se setkala se skutečnými lékařskými zprávami o podobných lidech. Takže mi to rozuzlení vlastně úplně mimo nepřipadá.
Jinak byla knížka parádně napínavá, takže jsem večer nechtěla jít zvědavostí spát a ráno vždy vypadala jako zombie. Jen ta atmosféra knižního světa mohla být lepší, nebyl mi moc sympatický, nikoho jsem si neoblíbila.

Verticillium
30.12.2023 4 z 5

Všechny knihy od B.A. Paris, které jsem četla byly velmi napínavé a nemohla jsem od nich odtrhnout. Tato nebyla výjimkou. Námět knihy měl dobrý potenciál, autorka si dobře pohrála s psychologií postav, pořád byl člověk v napětí, jak se Finn rozhodne, ovšem konečné rozuzlení bylo dost nepravděpodobné. Jedna z trochu slabších knih, ale i tak stojí za přečtení.

Nikkaa
05.12.2023 4 z 5

No začalo to v první části celkem dobře,druhá část už začínala být tragédie no a o třetí ani nemluvím ...ale četla jsem mnohem horší knihy

Burák
28.11.2023 2 z 5

Čte se to moc dobře, ale celá zápletka je prostě ultimátní blbost, které se mi prostě nedaří uvěřit ani když se o to opravdu snažím.

Evidentně jsem autorčina cílovka, protože ji mám v hledáčku už několik let a většina anotací jejich knih mě rozhodně zaujala. Přiveď mě zpátky mi přišla pod ruku první, dojem na mě rozhodně neudělala, ale i tak dám B. A. Paris v budoucnu ještě šanci.

Darja.8
26.11.2023 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla za jeden den. A musím říct, že mě hodně překvapila. Vůbec by mě nenapadlo, že bude mít takový konec.

dlabikk
14.11.2023 3 z 5

Čtivě napsaný psychothriller, který mne zpočátku strašně chytil. Ke konci už to ale bylo takové trápení. Konec byl šílený, rozuzlení překvapení, ale víc než na 3* to nemůžu ohodnotit. Ostatní knihy se mi hodně líbily, tak dám určitě ještě spisovatelce šanci.

Verunka289
13.11.2023 5 z 5

Trošku se divím, že má knížka tak nízké hodnocení, protože mně se zrovna tato líbila od autorky nejvíce. Jasně, to rozuzlení asi bylo trošku zvláštní a neuvěřitelné, ale tak tomu vlastně bylo i v ostatních knihách. Jen ty matrjošky mě teda opravdu iritovaly!

aquaver
08.11.2023 3 z 5

Tohle je moje první kniha od autorky. Nejsem si přesně jistá co si o tom myslet. Trochu mi asi nesedl styl psaní... Hlavně to opakovaní toho jednoho slova bylo celkem už otravný. Závěr mi tam taky moc nesedl. Takže za mě průměr. Dám ale ještě autorce šanci a jsem zvědavá na její jiné knížky.

Nikol1212
20.10.2023 2 z 5

Trošku slabší kniha autorky ale i tak se to dobře četlo. Není vyloženě špatná, ale umí to lépe :)

LuckaK.088
25.09.2023 3 z 5

3,5*
Kniha byla rozhodně čtivá, zhltnutá za jedno odpoledne, ale to závěrečné rozuzlení mi nějak nesedlo. A dle předchozích komentářů zjevně nejsem jediná. Škoda... Podle anotace jsem čekala něco jiného. Určitě se ale zase do nějaké knížky B. A. Paris pustím.

maximus13
25.09.2023 3 z 5

Musím souhlasit s některými níže uvedenými komentáři, že tato kniha nebyla úplně to top této mojí oblíbené autorky. Tím vůbec nechci říci, že byla špatná. Kdo si ji půjčí jako první ze všech napsaných knih bude určitě nadšen. Jedná se o takový psychologicky - detektivní příběh. Co mě však nadchlo, kolik a jaká tajemství má každý člověk a vlastně ho vůbec neznáme i když si myslíme opak. I přes to, že se jedná o vymyšlená příběh jsem si jistý, že taková a podobná tajemství mají i vaši blízcí a lidé v okolí.

florentinas
11.09.2023 4 z 5

Výborná autorka, nicméně Za zavřenými dveřmi se mi líbilo více

Emma27
30.08.2023 2 z 5

Slabší díl - kniha je čtiva,ale zaujal mě
spiše konec než samotny začátek .

LePetitPrince8
20.08.2023 3 z 5

Knihy od B. A. Paris mám moc ráda a domnívala jsem se, že i tato kniha bude čtenářský zážitek.
Kniha Přiveď mě zpátky mě hned od začátku hodně zaujala. Četla se velmi dobře a nebýt takto zvoleného konce, byla bych nadšená. Bohužel to rozuzlení mi přišlo krkolomné a nedotažené. U thrillerů člověk asi musí trochu počítat s nereálnými situacemi ale tohle mi prostě nesedělo.
Za zavřenými dvěmi a V pasti lží jen tak autorka asi u mě nepřekoná. Nejnovější knihu si od ní ale ráda přečtu, třeba překvapí.

Anastazie0810
19.08.2023 3 z 5

Jedna ze slabších od autorky. Je to čtivé a celkem pak i předvídatelné. Ale odpočinula sem si u toho a bavilo mě to.

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958
2017  86%Za zavřenými dveřmi
2018  85%V pasti lží
2019  72%Přiveď mě zpátky
2020  77%Dilema
2022  82%Terapie

Kniha Přiveď mě zpátky je v

Přečtených2 298x