Joyce24 Joyce24 komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Za mě dosud nejlepší knížka od paní Klevisové . Děj knihy mě zcela pohltil, výborně vykreslené jednotlivé postavy a prostředí vesničky Hůrka. Dokázala jsem si živě představit pohraniční vesničku a po dobu četby jsem se vlastně stala její součástí. Doporučuji!!!!

02.04.2022 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Další díl série s náčelnicí Kate byl opět velmi čtivý, i když alespoň jednoho z pachatelů jsem tušila už od poloviny knížky. Další díl série si po malé přestávce určitě ráda přečtu.

29.03.2022 5 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Další nenáročný oddechový detektivní příběh s Josefínou.

16.03.2022 4 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Další příjemný příběh z pera Coriny Bomann. Tentokrát se příběh odehrává dilem v Německu a dilem ve Francii , aby se nakonec minulost protnula s přítomnostíí.

23.02.2022 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Moc jsem se na knížku těšila, protože je z prostředí mé milované Šumavy, ale jsem poněkud zklamaná. Nebylo to zcela špatné, ale děj mi přišel zbytečně moc překombinovaný. Čtení jsem si až tak moc neužila, dost jsem se ztrácela v postavách z minulosti a přítomnosti.

12.02.2022 4 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Zajímavý příběh na ne tak obvyklé téma jako je život špionky za první světové války.Nahoda svede dohromady bývalou špionku a mladou Američanku v době po druhé světové válce, konkrétně v roce 1947 a toto setkání zásadně ovlivní další životní osudy obou žen.

31.01.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

I tato kniha Michaely Klevisové se mi velmi líbila. Zajímavý příběh o pátrání v minulosti několika rodin jedné zapadlé šumavské vísky.
Za mě doporučení k přečtení.

16.01.2022 5 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Autorka opět nezklamala. Velmi zajímavý příběh, druhou polovinu knížky jsem dala téměř na jeden zátah, abych se už dozvěděla, jak to všechno vlastně bylo.
Za mne velké doporučení.

09.01.2022 5 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Příběh vyprávěný z pohledu dvou sester Grace a Susanny, které snad už ani víc rozdílné být nemohou a přesto se svým způsobem mají rády. Jejich chování je občas dost zarážející a člověk má chuť je proplesknout, aby se probraly, ale takový už je život. Není vždy vše zalité sluncem.

01.01.2022 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Tento díl se mi už tolik nelíbil jako dva předchozí, a to z důvodu dost překombinovaného děje. Naštěstí jsem četla všechny tři díly po sobě, takže jsem se neztrácela v postavách. Na konci bylo vše vysvětleno, ale přesto by se našly určité nejasnosti, třeba ohledně Lisy Carterové.

27.12.2021 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Opět čtení, od kterého se jen těžko může člověk odtrhnout. Zvrat střídá další zvrat a když dočtete tento díl do konce, tak nelze jinak než se začíst do dalšího dílu, protože se chcete dozvědět, jak to vlastně všechno bylo a jak to dopadlo.

22.12.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak to tedy bylo něco. Místy dost zvrácené a přesto nešlo se od knihy odtrhnout. Děj plynul jako voda a stále v něm docházelo k nečekaným zvratům. Nemůžu jinak, než se pustit do dalšího dilu.

15.12.2021 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Po delší době jsem si přečetla další příběh s novinářem Vrázem a musím přiznat, že tentokrát nejsem tak nadšená, jako bývám jindy z příběhů Martina Goffy. Prostě prostředí mafie a politické téma mi nějak nesedlo, ale další příběhy si určitě ještě přečtu.

10.12.2021 4 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Autorka opět nezklamala. Poutavě vyprávěný příběh, kde se střídá minulost, konkrétně rok 1940, se současností a na konci vše do sebe krásně zapadne a obě dějové linky se spojí a čeká nás nečekané rozuzlení. Doporučuji

03.12.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další výborná detektivka Michaely Klevisové. Je pravda, že zorientování se ve všech postavách a jejich vzájemných vazbách bylo zpočátku náročnější, ale pak už se příběh příjemně odvíjel až k rychlému rozuzlení. I když přeci jenom, jedna smrt tam tak zcela dořešena nebyla....

20.11.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Objevila jsem novou sérii se sympatickým inspektorem Callanachem a určitě nezůstanu jen u tohoto jednoho dílu. Sice je děj chvílemi trochu drsnější, ale ještě je v určitých snesitelnych mezích.

03.11.2021 4 z 5

Další přečtená kniha od Jany Poncarové. Příběh vyprávěný o dětství, mládí babičky Alžběty se mi moc líbil. Jen postava Niny mi tak nějak místy mírně rozčilovala. Celkově hodnotím knihu jako zdařilou.

16.10.2021 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tato knížka na mě čekala v knihovně pěkně dlouho než jsem se k ní nakonec dostala. Četla jsem ji poměrně dlouho, ne proto že by byla špatně napsaná, ale protože jsem již samozřejmě věděla, jak vše dopadne a bylo mi z těch všech zmařených lidských životů smutno. Je hrozné kolik českých lidí, ať už odbojářů, jejich členů rodin či výsadkářů zemřelo a němečtí důstojníci, ti kteří měli to zlo na svědomí, nakonec většinou unikli spravedlnosti a dožili někde v klidu. Kniha je napsána přesně podle skutečných událostí, smekám před autorem a mohu jen doporučit k přečtení.

19.09.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět další čtivá detektivka z pera spisovatelky Klevisové. Moc se mi příběh líbil. Výborně vykreslené postavy a prostředí okolo dostihových koní.

29.08.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Díky Databázi knih jsem objevila novou sérii se sympatickou policistkou Kate. Drsný a napínavý příběh se čte téměř sám. Určitě si přečtu i další díly této série.

23.08.2021 5 z 5