Čas vlčích máků

Nicole svého otce nikdy nepoznala. Její matka Marianne o něm nemluvila a minulost halila mlčením. Nicole vždycky toužila po sourozencích, po velké rodině, vyrůstala však jako jedináček. O to větší má radost, když téměř ve čtyřiceti letech zjistí, že je těhotná – ačkoli otec dítěte ji opustil. Pak se ale dozví, že dítě nejspíš nepřijde na svět zdravé, protože má dědičnou srdeční vadu. Vyděšená Nicole se vydá za svou matkou, aby se od ní konečně dověděla, kdo byl její otec. Marianne jí po mnoha letech mlčení začne vyprávět o svém dospívání v poválečné době, o své lásce k francouzštině a pozůstatcích staré nenávisti mezi Němci a Francouzi, kterou měla na svědomí válka. A také o jedné dodnes bolestné ztrátě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381320/big_cas-vlcich-maku-TNV-381320.jpg 4.1211

Vydáno: , Ikar (ČR)

Das Mohnblütenjahr, 2016

Kniha Čas vlčích máků

hokada

Krásná knížka, děj se prolíná ve Francii a Německu. Mám ráda knihy od této spisovatelky.

Joyce24

Další příjemný příběh z pera Coriny Bomann. Tentokrát se příběh odehrává dilem v Německu a dilem ve Francii , aby se nakonec minulost protnula s přítomnostíí.

Petrasuvicka

3,5* - zakokrouhleno na 4*.
Moje první kniha od této autorky, velmi mi sedl její styl psaní. Děj pěkně hrnula vpřed, bylo to milé, příjemné vyprávění dvou dějových linií, které se na konci pěkně spojí. De facto jde o tuctový děj, podobný spoustě jiným, ale momentálně mi to prostě sedlo! :) Určtiě doporučuji a k autorce se brzy vrátím.

Alena1957

Kniha se mi líbila, měla spád a nádherný příběh.

SumýšIrena
07.12.2021

Kniha mě nedokázala upoutat. Nezáživná hlavní hrdinka, slabí muži, předvídatelný děj. Jediná postava, která mi byla sympatická, je matka. Jinak nikdo.

Knihomolka506
20.05.2021

Minulost nás dostane i tehdy kdy bychom to vůbec nečekali.Mlada Nicole je těhotná. Už dávno chtěla dítě a když se jí podaří otěhotnět ultrazvuk odhalí u plodu srdečnou vadu. Je podezření, že dědičnou nemoc měl její už mrtvý otec. Ale to by se Nicole musela dozvědět od matky celou pravdu. Retrospektivní román o historii, Francii a bojů za druhé světové války, současném životě, strachu o dítě, ale hlavně o minulosti . Doporučuji všem, nádherný příběh ️️

Lemurka
11.05.2021

Krásný pribeh.

Miro67
11.04.2021

Uchováváním tajemství se mohou jeho nositelé připravit o mnoho let štěstí.
Příběh romantický, nenáročný a předvídatelný. Trochu lepší červená knihovna, jako ty vlčí máky na obálce. Přesto nese i krásnou myšlenku. Na špatné věci ( v tomto případě nepřátelství dvou národů způsobené druhou světovou válkou ) se nemá zapomínat, přesto je osvobozující odpustit a posunout se dál.