Čas vlčích máků

od:

Čas vlčích máků

Nicole svého otce nikdy nepoznala. Její matka Marianne o něm nemluvila a minulost halila mlčením. Nicole vždycky toužila po sourozencích, po velké rodině, vyrůstala však jako jedináček. O to větší má radost, když téměř ve čtyřiceti letech zjistí, že je těhotná – ačkoli otec dítěte ji opustil. Pak se ale dozví, že dítě nejspíš nepřijde na svět zdravé, protože má dědičnou srdeční vadu. Vyděšená Nicole se vydá za svou matkou, aby se od ní konečně dověděla, kdo byl její otec. Marianne jí po mnoha letech mlčení začne vyprávět o svém dospívání v poválečné době, o své lásce k francouzštině a pozůstatcích staré nenávisti mezi Němci a Francouzi, kterou měla na svědomí válka. A také o jedné dodnes bolestné ztrátě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381320/cas-vlcich-maku-TNV-381320.jpg 4.118
Originální název:

Das Mohnblütenjahr (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
petronella1
15. září

Moc ráda čtu knihy od Coriny, i tato se mi velice líbila a už se těším na další

Uan
10. září

Skvělá, jako vše od této autorky, pokud hledáte letní oddechovku.

Evaho73
09. září

Páčilo sa mi hlavné posolstvo tejto knihy, ochota odpústiť, a to nielen vo vzťahu človeka k človeku, ale aj národa k národu.
Je to moja prvá kniha od tejto autorky a hoci som tam objavila zopár vecí, ktoré mi nesadli, vcelku ma štýl akým je napísaná zaujal.
Chválim dejové prepojenie minulosti so súčastnosťou, konfrontáciu  spomienok s ich súčastnými dôsledkami.
Autorka sa okrem romantickej linky zaoberá hlavne otázkou nemeckej viny za zločiny druhej svetovej vojny a s tým zakoreneným nepriateľstvom ostatných národov.

nick nick 75
27. srpna

Od této knihy jsem očekávala více, anotace byla napsaná dobře, ale skutečnost byla jiná.

zuzana2599
23. srpna

Moc hezká knížka, která sleduje osudy dvou žen, matky a dcery. V příběhu se střídají dvě časové roviny, tak jak je to u této autorky obvyklé. Oba příběhy byly moc pěkné, čím jsem déle četla, tím se mi knížka víc líbila.
Je to společenský román s kapkou romantiky, jemně a citlivě napsaný...

Danago
22. srpna

Jako každá knížka od autorky ani tato nezklamala. Tentokrát se linka ze současnosti odehrává v Německu a z blízké minulosti v Německu a ve Francii. Jedná se o poměrně nedávnou minulost maminky hlavní hrdinky. Obě linky jsou tentokrát stejně zajímavé . V příběhu je velice dobře popsána nenávist mezi Němci a Francouzi a to i 30 let po válce. Je to poutavý, citlivý a emotivní příběh. Knížka se mi moc líbila.

mariva
13. srpna

Po knize jsem sáhla, protože se mi líbily autorčiny knihy, které jsem četla dříve. Tahle byla určitě nejlepší z nich! Plusem bylo, že tentokrát se děj odehrává v Německu a ve Francii, které jsou nám bližší a známější než exotická místa z dalších knih. Ale příjemné střídání dvou časových linií dělalo děj napínavější, takže jsem ve výsledku knihu přečetla téměř na jeden zátah.

Ivuska.09
07. srpna

Čas vlčích máků předčil má očekávání. Bylo to skvělé. Dvě dějové linky, které spojují přítomnost a minulost. Komplikované a tajemstvím opředené osudy hlavních postav, které se čtenářům před očima postupně odkrývají. Velmi dobře napsané i zpracované, rozhodně doporučuji.


Štítky

romantika

Autor a jeho další knihy

Corina Bomann

Corina Bomann
německá, 1974

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených8x
v Přečtených28x
v Doporučených2x
v Knihotéce51x
v Chystám se číst118x
v Chci si koupit39x
v dalších seznamech1x