Joyce24 Joyce24 komentáře u knih

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Pěkný příběh, kde se prolíná minulost s přítomností a k tomu spousta čokolády. Jediné co mi na knížce vadilo, byly úryvky z deníků psané zvláštním, špatně čitelným písmem. Ty mě dost potrápily.

26.12.2022 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Zda se , že tato série s inspektorem Fawleyem, se stane mojí oblíbenou. Během čtení jsem tipovala, kdo by mohl stát za zmizením Daisy, ale absolutně jsem neuhodla a takový konec jsem nečekala.

11.12.2022 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Musím přiznat, že jsem očekávala od knížky něco víc anebo jsem ji jen četla v nepravý čas. Každopádně příběh z minulosti, odehrávající se za druhé světové války ve Francii, kdy se hlavní hrdinka spolu s ostatními snažila zachránit cenná umělecká díla před nacisty, mě zaujal mnohem víc než linka z přítomnosti.

25.11.2022 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

O této sérii vím již dlouho, ale teprve nyní jsem se odhodlala si ji přečíst. A nelituji, kniha se čte téměř sama, děj rychle ubíhá, před očima se odvíjí příhody jednotlivých postav a jejich někdy velmi nelehký životní osud. Asi nejvíce jsem si oblíbila postavu sestřičky Millie. Budu se těšit na další díly této série.

28.10.2022 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Zajímavý psychologický román, retrospektivně vyprávěný hlavním hrdinou Jáchymem Wollnerem, o tom co způsobí jeho nevěra. I když už na začátku příběhu je jasné, že Jáchym je vrah, přesto je závěr překvapivý a šokující.

12.10.2022 5 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Zpočátku jsem se ztrácela v tom, která z hlavních hrdinek právě vypráví svůj příběh, ale později jsem si zvykla a děj pěkně ubíhal. Konec byl pro mě překvapivý, čekala jsem jiný závěr.

02.10.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Mně se kniha líbila. Jordan mě tedy strašně lezla na nervy svým chováním, alespoň zpočátku příběhu, ale celkově se mi to líbilo. Velmi čtivé.

25.09.2022 5 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Krásně se to četlo, ani bych dopředu nevěřila, že se mi bude knížka tak moc líbit. Chvíli je hlavní hrdinka v současnosti a najednou.....
Poslední třetinu příběhu jsem musela přečíst na jeden zátah a vše ostatní šlo stranou, tak moc jsem byla zvědavá, jak to vlastně dopadne.
Doporučuji.

04.09.2022 5 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Příjemná oddechové čtení. Pro mě možná až příliš předvídatelný konec.

30.08.2022 4 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Moc dobře se to četlo, byl to můj třetí příběh těchto vyšetřovatelů a opět nezklamal.
A ten konec. WAU

22.08.2022 5 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Po této knížce jsem sáhla v knihovně úplnou náhodou a i přes nízké hodnocení tady na databázi, jsem jí dala šanci. Zpočátku to nebylo špatné, některé pasáže byly lepší, některé trochu pokulhávaly, ale takový konec jsem absolutně nečekala a pořádně jsem ho snad ani nepochopila.

14.08.2022 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Díky některým komentářům jsem měla z knihy strach, zda mě zaujme, ale bála jsem se naprosto zbytečně. Krátké kapitoly vyprávěné střídavě ze strany Marie -Laure a Wernera ze strany druhé, rychle ubíhaly a nutily mne číst stále dál a dál. Krásné čtení, které člověka zcela pohltí a nutí k zamyšlení.

30.07.2022 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Ač nemám ráda severské detektivky, tak tento příběh se mi celkem líbil. Vraha jsem neuhodla, ale další záhadu jsem správně odhadla. Určitě si přečtu i další díly této série.

24.07.2022 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

(SPOILER) Moc hezký napsaný příběh, který nás zavede do prostředí Švédska, které mi zas až natolik známé není a do pekárny, kterou se snaží hlavní hrdinka Lovisa znovu probudit k životu. Linka z minulosti o narození a části dětství babičky Amélie, byla moc pěkně napsána a mohla být i delší, za mě byla zbytečně brzy utnuta. Ale jinak určitě doporučím k přečtení a už se těším na další díl.

10.07.2022 5 z 5

Róziny dcery Róziny dcery Zdenka Becker

Poněkud depresivní příběh o vztazích uvnitř jedné rodiny. Róza byla velmi zlý člověk a poznamenala negativně další životní osudy svých dcer. Jedinou postavou, která mi byla alespoň trochu sympatická byla Jasmína.

04.07.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Příjemná oddechová četba, vhodná pro odreagování

02.07.2022 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný, smutný, dojemný takový je příběh vyprávěný v této knize. Prolínání minulosti s přítomností a konec ; těžko hledám slova, prostě kniha, u které jsem si zase pobrečela jako plačka.
Za mě velikáááánské doporučení k přečtení.

22.06.2022 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Další velmi čtivé napsaný příběh policejní náčelnice Kate, Můj tip na vraha sice nevyšel, ale za mě celkově spokojenost. Jen mi vadilo, že Kate tak hojně holdovala alkoholu.

11.06.2022 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Michaela Grünig

Ufff, konečně jsem knihu dočetla. Nemám ráda nedočtené knihy, a proto jsem vydržela až do konce, ale v žádném případě bych knihu nenazývala bestsellerem. Příběh jedné německé rodiny vlastnící hotel před a za první světové války. Nebylo to úplně špatné, ale nějaký hlubší dojem to ve mně nezanechalo a zřejmě mě nebudou lákat k přečtení ani pokračování románu.

27.05.2022 3 z 5

Na viděnou příští léto Na viděnou příští léto Elin Hilderbrand

Krásný a dojemný příběh o lásce, která trvá více jak dvacet let, ale její hlavní aktéři mají pro sebe vždy jen tři dny v každém roce.

16.04.2022 4 z 5