Kamkoli půjdeš

Kamkoli půjdeš https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365031/bmid_kamkoli-pujdes-OvO-365031.jpg 4 127 40

Krásná, lehkovážná a trochu divoká – Edie byla přesně ten typ dívky, která okamžitě způsobí rozruch, když vstoupí do vašeho života. A měla sny… Netrvalo to však dlouho, než se naučila, že věci se nevyvíjejí vždy tak, jak by si člověk přál. Teď je Edie třicet tři, pracuje jako servírka, je těhotná, sama a její bezútěšné zoufalství jí začíná pomalu přerůstat přes hlavu. Jenže někdo Edie sledoval a čekal na příležitost znovu prokázat, jak skvělým, nenahraditelným přítelem dokáže být. Není to náhoda, že se Heather objeví na prahu dveří své kamarádky z dětství právě tehdy, když ji Edie potřebuje nejvíc. Tolik se toho mezi nimi odehrálo – tolik závisti, touhy a zrady, tolik společných tajemství. A Edie záhy poznává, že stíny minulosti možná vyblednou, ale nikdy úplně nezmizí…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Watching Edie , 2016

Joyce24
Joyce24
02.10.2022 4 z 5

Zpočátku jsem se ztrácela v tom, která z hlavních hrdinek právě vypráví svůj příběh, ale později jsem si zvykla a děj pěkně ubíhal. Konec byl pro mě překvapivý, čekala jsem jiný závěr.

veronika9761
veronika9761
17.05.2022 4 z 5

Zacatek pomalejsi, ale pak s kazdou dalsi strankou neni mozny prestat cist.

85098211
85098211
07.12.2021 5 z 5

(malý spoiler)
Ve svém hodnocení se tentokrát připojím k většině svých oblíbených a knize dávám plný počet hvězdiček ;-). I když mi Edie a Heather nebyly vůbec sympatické (a ani v průběhu vyprávění se to nezměnilo), příběh jako takový je výborně napsaný a čtivý. Rozjezd je sice trochu pomalejší, ale později se už kniha nedá odložit. A čtenář nutně musí číst stále dál, aby se dozvěděl, co se stalo před lety, kdy se rozešly cesty obou přítelkyň. Musím přiznat, že jsem si v knize nedokázala oblíbit nikoho, až na Monicu. A na závěr mi jí bylo opravdu líto, že ji Edie tak zklamala... Víc už ale prozrazovat nebudu, protože nechci spoilerovat ;-). Po celou dobu jsem netušila ani trochu, jaké rozuzlení si pro nás autorka připraví, možná i proto mne konec knihy pořádně překvapil. Ale dobře mi z něj nebylo...

aydam
aydam
24.11.2021 5 z 5

Od knihy se nedalo odtrhnout. Velice napínavý příběh u kterého do poslední chvíle nevíte, jak se bude odvíjet. Konec byl překvapující.

Lidí, kteří nám hodně ublížili nebo kterým jsme ublížili my, se nikdy nezbavíme.

432830
432830
15.07.2021 5 z 5

Napinave od zacatku do konce! Jak me stvalo, kdyz jsem musela knihu odlozit, nutne jsem se potrebovala dozvedet, co se vlastne stalo a kdo je tady vinikem. Ctive a tak akorat kratounke, aby se clovek rychle dockal rozuzleni.

pavlačinka.1
pavlačinka.1
03.06.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, plná napětí a nečekaného rozmotání příběhu...děj mě táhl dopředu...

RADOST
RADOST
15.04.2021 4 z 5

Kniha o potřebě lásky a úskalích dospívání. O chybách, které vás pronásledují po celý život. O strachu, útěcích, o "nevinných" vinících. Autorka se snažila po celou dobu udržovat napětí a hlavní sdělení si nechala na konec. Kniha se mi zdála účelově natahovaná.

Danago
Danago
19.12.2020 5 z 5

Ani jedna z kamarádek není vlastně kladná postava, dalo by se říct , že spíš naopak. Ale knížka je napínavá celou dobu. Co se vlastně tehdy stalo? To se dozvíte až na konci.

Marta645
Marta645
15.10.2020

Po delsi dobe kniha,co me naprosto nadchla.Hltala jsem kazdou kapitolu a celou knihu byla zvedava,co se vlastne stalo.Krasne lehce se cetla.Az mi bylo lito,ze uz je konec.Naprosta pecka.Doporucuji a davam 5 *****

wicca.w
wicca.w
15.10.2019 5 z 5

Tak to jsem si pěkně početla. Jedna vypočítavá sobecká kr..a a druhá neschopná, nesamostatná, závislá......ani s jednou bych se nechtěla kamarádit, nikdy!

beruska
beruska
22.09.2019 5 z 5

Hezký, smutný příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách - minulost a přítomnost. Minulost vypráví Heather, přítomnost Edie - dvě kamarádky, které se spolu setkají po letech a ani jedna nedokáže zapomenout... Nedokáží zapomenout, co se tehdy stalo... A my do konce příběhu nevíme, co se stalo, a nutí nás to číst až do poslední stránky :)...
Kniha byla skvělá, velmi hezky se četla a byla jsem strašně zvědavá, jak vše dopadne :)... Ráda dám 5* :D....

Heli20
Heli20
08.06.2019 5 z 5

Závěr mne dostal. Moc pěkná knížka, hodně dobře napsané.

ladyka
ladyka
02.03.2019 3 z 5

Přečteno za jeden večer. Bohužel hlavní důvod nebyl, že by mě knížka
až tak zaujala..Zápletka je sice docela zajímavá a konec podařený, ale na mě bylo té ponurosti a negativní energie příliš. Žádná z hlavních hrdinek mi nebyla sympatická, děj mi přišel tak nějak poslepený na efekt. Když nad ním zpětně přemýšlím, přijdou mi některé věci nevyvážené a nedotažené..Nedokáži tak sdílet nadšení ostatních čtenářů a dávám s jistou lítostí 3*.

L.Helena
L.Helena
10.02.2019 4 z 5

Dobrá knížka! První část trochu nuda, ale asi to bylo potřeba pro pochopení všeho toho, co přišlo na závěr.

Termina
Termina
23.01.2019 4 z 5

Doufala jsem v lepší závěr knihy :) ale kniha je velmi čtivá :)

i.stefany
i.stefany
06.12.2018 5 z 5

Vynikající psychodrama. Vše důležité o této knize již zde bylo napsáno. Nesmírně jsem si četbu užívala, s každou stránkou jsem víc a víc propadala příběhu obou dívek a až do úplného konce přemýšlela, co se vlastně v mládí stalo. Kniha je tak dobře napsaná, že vás prostě nenapadne, co se tehdy událo a jak vše se vším souvisí. S každou kapitolou měníte názor. I když víte, zjišťujete, že je vlastně všechno jinak. Autorka nás napíná až do poslední kapitoly a ta má tedy grády. Určitě doporučuji.

Kekik
Kekik
30.10.2018 4 z 5

Kniha je rozdělena na čtyři části. První a druhá část mě mnoho nebavila. Občas tedy některé pasáže byly zajímavé, ale povětšinou jsem se "nudila". Třetí část už byla o mnoho zajímavější a čtvrtá je rozhodně nejlepší.
Příběh se zabývá přátelstvím mezi krásnou Edie a outsiderem Heather, jejíž chování ovlivňuje tragická událost z dětství. To však není vše, co tato kniha nabízí. O několik let později se dívky znovu setkají a mají společné tajemství z minulosti, které postupně vyvstává na povrch. Co se tehdy stalo a proč Edie tolik děsí minulost ?

Evišťátko
Evišťátko
04.10.2018 5 z 5

Četla jsem pár knih, které mi doslova vyrazily dech. A tahle mezi ně rozhodně patří! Člověk během čtení je nucen měnit své hodnocení jednotlivých postav, aby ve finále zjistil, že kdo je bez viny ať první hodí kamenem...

TamaraKrejčí
TamaraKrejčí
24.09.2018 4 z 5

Jako kniha, výborné čtení. Ale za mě Edie krásná? Asi ano. Lehkovážná? Určitě. Trochu divoká?? Jsem tak rozladěná, tak jsem se vžila do role Heather, že se mi z celé krásné Edie dělá zle!! Ještě, že to skončilo, tak jak to skončilo..

Mandlevest
Mandlevest
22.09.2018 5 z 5

Výborná kniha, skvěle se četla. Prolínání minulosti se současností mě většinou v knihách baví a v této knize mě to bavilo. Ani jedna z hrdinek není prvoplánově dobrá nebo špatná, obě touží po lásce, o které má každá jinou představu a té jsou ochotné obětovat skoro vše. Ale stíny z minulosti se vrací a zejména Edie se jim musí postavit čelem. Výborná prvotina, určitě se těším na případné další knihy.

přátelství stalking thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Camilla Way