Spolubydlící

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413598/spolubydlici-sQE-413598.jpg 3.925
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
Orig. název:

The Flatshare (2019)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Spolubydlící

Přidat komentář
Ivuska.09
předevčírem

Na této knize mě bavila hlavně jedna věc: vedle romantiky jsou do ní zahrnuta i vážná témata, na které je kladen poměrně velký důraz. Příběh holčičky s leukémií vás jistě chytí za srdce. Tyranského expřítele, ze kterého se stává tak trochu stalker, budete nejspíš nenávidět. A k tomu nápad sdíleného bydlení, kdy se dvě osoby dělí o byt a postel, aniž by se v něm (a v ní) potkali. Tato kniha má body hlavně za originalitu - zase je to něco jiného/nového.

wendulka0502
18. srpna

Hezké letní čtení.

Lofda
17. srpna

Podle obálky a anotace jsem čekala vlastně něco úplně jiného.. Pro mě trochu pomalejší začátek (za to ta *dolů), zdálo se mi to jako další kniha z mnoha. Ale pak se začal rozvíjet zajímavý příběh, hlavně když se ukázal ten "strašák" z Tiffaniny minulosti a opravdu mě to začalo bavit. Rozhodně zajímavé téma! A Leon byl.. Prostě Leon :-* Za sebe můžu jen doporučit.

knihomolka525
15. srpna

nezáživný,nudný ,fádní příběh.velice rušivě působily pasáže které byly roztříděny na klasicky psaný děj,zčásti psaný jako divadelní scénář a třetí část neúměrně věnovaná Richymu a jeho vztahu s Leonem anebo naopak. Celkově roztříštěný děj.Aby se vyplnil prostor?Konverzace chvílemi o ničem.A ústřední motiv :jednou v posteli ona ,pak on a nakonec oba...Nevím proč spisovatelka věnuje poslední stranu výčtu přátel kteří ji dávali podporu.Už mám pocit, že spisovatelky nemají sílu napsat knihu ,prakticky o ničem,samy.

Ronnie94
14. srpna

Krásná a velice poutavá kniha, která se četla téměř sama. Příběh mě zaujal už podle anotace a ve skutečnosti nabízí ještě mnohem víc, než se na první pohled může zdát. Není to žádná bezduchá romantika, zaměřená jen a pouze na milostnou linku, naopak, hlavní hrdinové řeší, mimo jiné, i velmi složité, nepříjemné a nezáviděníhodné životní
situace. Když už však dojde na romantické pasáže, tak to rozhodně stojí za to, příběhu na kvalitě ani v nejmenším neubírají. Za mě jsou "Spolubydlící" opravdu příjemným překvapením, kniha se mi nesmírně líbila, bavila mě od začátku až do konce. Doporučuji.

s_lina
11. srpna

Kniha ma dobry napad, ale viac by sa mi pacilo zamerianie na ich vztah, ako na vedlajsie temy, ktore tam boli rozvinute.

Daniela1696
11. srpna

Kdyz jsem knihu začala číst říkala jsem si, že to bude nejspíš klasický děj s nejakou jednoduchou zápletkou a tuny stránek o sexu. Co jsem ovšem nečekala, že to bude fakt děj který mě osloví a přečtu knihu jedním dechem. Tiffy to neměla vůbec jednoduché a upřímně si nedokážu představit být v její kůži.

Evka3814
10. srpna

No musím říct že jsem opravdu zklamaná.Anotace mě hned zaujala,rozhodně jsem čekala úplně něco jiného.Je to vlastně příběh který poukazuje na psychické týrání, což je bolestivé téma. Obálka ta se povedla,hezky vystihuje název knihy :)