Spolubydlící

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/big_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4976

Vydáno: , Motto

The Flatshare, 2019

Kniha Spolubydlící

Nelička
15. listopadu

Kdyby to šlo, dám o půl * víc. Bylo to bezva čtení. Líbil se mi nápad s tímto druhem spolubydlení, přišlo mi to mezi všemi těmi romány co čtu, poměrně neotřelé a svěží... Nevím proč, ale trochu raději jsem vždy četla Leonovy kapitoly a opravdu hodně jsem fandila Richiemu!!! :))

Kristy.Seb
09. listopadu

Zoufalství vás nutí mít mnohe otevřenější mysl.

Život je často jednoduchý, ale člověk si nevšimne, jak jednoduchý byl, dokud se nějakým způsobem strašlivě nezkomplikuje.

Zajímavý příběh, ale zbytečně dlouhý... chválím téma příběhu, jak spolubydlení, tak zaměstnání Leona.

michaelaaa5
08. listopadu

Námět knihy zněl docela zajímavě, ale jedná se o klasickou oddechovou romantickou knihu..

BarkaS
03. listopadu

Malá milá četba. Nic velkého, komorní “divadlo” o pár “hercích”. Klidně bych se obešla bez zbytečně podrobných erotických pasáží (naštěstí byly v podstatě jen dvě větší), 3/4 byly daleko zábavnější než finále, které stále víc klouzalo do klišoidní červí díry, až jsem se málem uchýlila ke třem hvězdám, ale nakonec jsem si řekla Ne. V rámci žánru, který přílišnou inteligencí neoplývá (a ani ji nevyžaduje), je to slušný nadprůměr.

punkgirl97

To bylo tak krásně oddechové a zároveň hezky romantické. Samozřejmě se romantika nevyskytuje hned na začátku, ale až v průběhu příběhu, kdy si k sobě postavy, které spolu sdílí postel (každý v jiný čas), nachází cestu pomocí vzkazíků.

Obě hlavní postavy tj. Tiffy i Leona jsem si oblíbila v celku rychle. Tiffy byla správně praštěná a moc sympatická a zároveň skrývala svou minulost. Leon tak ten si mě získal svou profesí, protože byl ošetřovatel v paliativní péči. A zároveň fakt milý a skvělý chlap a ještě starostlivý.
Z vedlejších postav jsem si oblíbila hlavně Richieho a Moa.

Líbila se mi nápad na sdílení jedné postele každý v jiný čas. Je to z části dost děsivý, protože ti dva se setkali až mnohem déle, jinak s Tiffy jednala Leonova přítelkyně Kay.. mimochodem strašně nepříjemná postava. Vadila mi od začátku, a takový ten poslední hřebík do rakve si dala skrz Richieho.

Příběhu nechyběl ani humor, místy jsem doslova vyprskla smíchy. Na druhou stranu nepostrádal ani napětí hlavně skrz linku z minulosti Tiffy - její vzpomínky, které si postupně začíná vybavovat.

V knize je doplněn i epilog, který je hezky romantický zpracovaný, a myslím, že si v knize našel své právoplatné místo, ostatně přesvědčete se sami.

Pokud hledáte něco oddechového, milého, vtipného s trochou napětí tohle je román ideálně pro vás. ️

4,3/5

IG: @tera_cte

Evar88

Námět knížky se mi moc líbil, zpracování o dost méně. Do příběhu jsem se nemohla vůbec začíst a celá první půlka na mě působila smutně, temně až depresivně. Hlavní postavy mi přišly nesympatické, prostředí, ve kterém se pohybovaly, dost pochmurné. Zhruba od poloviny se příběh rozeběhl a vykřesal i trochu jiskry. Nicméně podruhé bych si ho už nepřečetla.

ela2710

Kniha Spolubývajúca sa mi veľmi páčila, nemala som veľké očakávania a asi aj preto ma príjemne prekvapila. Mala originálny námet, svojský štýl písania, ktorý mi ale hneď sadol, veľmi sympatické postavy...a tie ich hlášky naozaj stáli zato. Už dávno som sa toľkokrát pri knihe nezasmiala. Už pri prvej strane a prehliadke, resp.opise bytu, som vedela, že táto kniha ma ešte pobaví a tak aj bolo. Odkazy spolubývajúcich, ktorí síce spia v jednej posteli, ale nikdy sa nevideli, boli milé, originálne, vtipné...záver je jasný už z anotácie, žiadne prekvapenie, ale tá cesta k nemu bola super :) . Tiež sa mi páčilo, že sa striedali kapitoly z pohľadu oboch hlavných hrdinov, čo vlastne čitateľovi ,,dovolí" ich oboch viac spoznať. Príbeh, resp. prípad Richieho ma zaujímal tiež a bola som zvedavá ako to s ním dopadne. Tyffiní priatelia boli super, presne ten typ priateľov, ktorých by chcel mať každý. Leonova práca bola smutno-krásna obľúbila som si aj jeho pacientov, hoci boli vedľajšími postavami. Pán Prior, ktorý v živote veľa zažil a vždy vedel poradiť...držala som palce, aby stihol nájsť, čo hľadal. A malá Holly - jedno úžasné a bystré dievčatko, ktoré malo napriek všetkému neskutočnú silu a elán do života.
Čo sa týka Leona a Tiffy, boli skvelá dvojka, Tiffy musela najmä nájsť samú seba, aby sa jej otvorili nové cesty a možnosti. Zaujímavé bolo aj nadškrtnutie témy manipulátorstva...a ako obeť ani nevidí, že je skutočne obeťou niečoho takého. No a k záveru...záver bol výborný, úplne typický pre Leona. Spolubývajúca je milá romantická oddychovka, zaručene zdvihne náladu a číta sa sama :)

lucifess

Skvělá příběhová myšlenka. Sice s předvídatelným koncem hlavní dějové linie, což mi ale při čtení nijak nevadilo. První třetina byla opravdu neotřelá, dál už to byla spíš harlequinka, ale výborně napsaná. I jména hlavních hrdinů - Leon a Tiffy nejsou úplně románově profláknutá. Knížka mě bavila. Skvělá a milá oddechovka.