Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1286 370

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

Cucy
13.03.2024 3 z 5

Zaujala mě hlavně obálka a anotace knihy, kdy jsem byla vážně zvědavá, jak autorka pojme tento příběh. Popravdě jsem asi v půlce začala číst na sílu, ale dočetla jsem. Úplně mě děj nenadchl tak jak jsem čekala. Příběh pěkný, ale za mě moc dlouhé.

zdenaR
18.02.2024 3 z 5

Trochu zklamání - sice zajímavé téma, ale bohužel příliš rozvleklý děj.
Ovšem velmi hezká obálka knihy :-)))

kristynatjxo
10.02.2024 3 z 5

Zajímavý námět knížky. Dopisování přes lístečky se mi moc líbilo. Přišlo mi to milé a vtipné. Těšila jsem se, až se naše postavy konečně setkají:) A jejich první setkání stálo za to :D
Jen chvílemi mi už vadil děj s bývalým přítelem a různé komplikace ohledně toho. Ale chápu to, i v životě nejde vše lehce. Jen nějaké části bych klidně zkrátila :)

NikM
07.02.2024 5 z 5

Milé prekvapenie! Od knihy som nemala veľké očakávania, chcela som jednoduché oddychové čítanie. Už dlho sa mi nestalo, že by mi v knihe nevadila žiadna postava. V tomto príbehu mi boli skoro všetky postavy sympatické a všetko to tak nejak vzájomne fungovalo. Bola to moja prvá kniha od tejto autorky a určite od nej skúsim aj niečo ďalšie.

Jirinamac
06.02.2024 3 z 5

Četla jsem to docela dlouho a prokládala jinou četbou. Nápaditý námět, který později dostane jiný směr, ale už mi to přišlo moc zdlouhavé.

majanka
04.02.2024 3 z 5

Číta sa dobre.
Na začiatku zvláštny nápad "spolubyvajuca" - dvaja mladí ľudia, muž a žena spia v tej istej posteli, ale v inom čase. Najprv to je oddýchovka ku kávičke.
Postupne, keď sa aj stretnú a začne sa objavovať Tiffin ex, kniha nadobúda rýchlejší spád.
Náročné je odpútať sa od bývalého, náročné je pochopiť predchádzajúci vzťah, ale vďaka tomu, že si uvedomí ako bola manipulovaná a vďaka skutočným priateľom sa jej podarí to, čo je pre ňu najlepšie.

3nitka
01.02.2024 4 z 5

Oddychovka. Keď potrebujete romantiku, dokonalého chápajúceho muža, jednoducho relax, odporúčam.

monika0181
04.01.2024 4 z 5

Zvláštní neobvyklý příběh. Souhlas s Marsí5, Tiffy jsem z počátku fakt nemusela. Kniha má pomalejší rozjezd. Ale od začátku výměny vzkazů se vše změní a příběh plyne svižně.
Téma sdílené postele mě opravdu příjemně překvapilo a přemýšlela jsem, co mohu čekat, i když se to dalo předvídat. Nicméně bylo to okořeněno manipulativním ex, neoprávněným vězením.
Kniha je vlastně velmi příjemná na čtení. Jdu do další knihy autorky.

ReziEngli
17.10.2023 4 z 5

Příjemná romantická oddechovka na pár večerů :) Doporučuji víno!

Zaujal mne hlavně ten námět - dva lidé, sdílející byt a postel, kteří se ale nikdy nesetkali? Jž od začátku je tak nějak jasné, jak to dopadne, ale je to moc milé čtení, i jsem se párkrát zasmála! Mohu doporučit :)

AnDyB
07.10.2023 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Trochu jsme se bála po předchozích komentářích že se mi místy bude táhnout ale nakonec jsem byla mile překvapena a četla se jedním dechem. Zajímavé téma i zápletka vcelku originální, za mě jako oddechovka naprosto splnila očekávání.

Marsí5
06.10.2023

(SPOILER) Musím říct, že asi do čtvrtiny knížky mi Tiffy nebyla moc sympatická a považovala jsem ji téměř za husu, že se tak upíná ke svému bývalému.... Naštěstí v této části knihy začala lístečková komunikace s Leonem, takže jsem u příběhu vydržela a jsem za to ráda! :-D
Dál už to totiž začalo být zajímavější - vzkazy, postupně se měnící vztah mezi spolubydlícími (i když se ještě neviděli), Tiffino uvědomění pravdy o vztahu s bývalým, do toho ta správná porce romantiky....
Za mě celkově dobré, ale může chvíli trvat, než vás to chytne ;-)

Ivka2
02.10.2023 3 z 5

Čtivá knížka vhodná jako oddechové čtení. Líbila se mi linka, kde se probírá psychické týrání. Konec byl ale zbytečně zdlouhavý. Doporučila bych ji pro mladší čtenářky.

vodovodnice
26.09.2023 4 z 5

Knížka se čte velice lehce, je hezky čtivá. Ale na můj vkus moc slaďonká, spíš bych řekla, že je to knížka pro náctileté :-) .
Ale je pravda, že obsah příběhu, byl zajímavý a ke konci i dramatický, i když to už pak bylo dost předvídatelné.
Ale jako oddechovka je to super.

nikca1994
24.09.2023 4 z 5

K této knize jsem se dostala náhodou a to tak,že moje knihovna udělala náhodný výběr bez toho že byste znali název knihy.Příjemná oddechová četba, vhodná pro odreagování,ale mohla být kratší zbytečně zdlouhavý příběh.

Veve11111
14.08.2023 4 z 5

Príjemná oddychovka :)

MisaDud
11.08.2023 3 z 5

Začátek knihy slabší ne ovšem zbytečný. Konec moc dramatický. A jinak super téma a myšlenka spolubydlení opravdu zajímavá, do toho trauma zneužívání... Nebylo to vůbec špatné.

ZuK1
02.08.2023 5 z 5

Začátkem knížky jsem se trošku prokousávala, ale asi od 60 strany, kdy si Tiffy s Leonem začali vyměňovat lístečky mě knížka chytila a líbilo se mi i střídání kapitol a vyprávění z pohledu Tiffy a Leona. Samozřejmě člověk odhaduje jaký to bude mít asi vývoj a i když romantické knížky moc nemusím, tady toho bylo tak přijatelně, doplněné vtipem, neotřelým námětem a také dalšími zajímavými postavami. Takže nakonec se z toho vyklubalo milé a pohodové čtení, které bych hodnotila někde mezi 4 - 5*. Snad jen ten konec, závěrečné vygradování příběhu a jeho některé situace už na mě byly příliš a zbytečně "akční". Ale jinak se knížka výborně četla a opravdu jsem se u ní bavila. Zároveň se stihla dotknout i vážnějších témat.

Biba_with_Book
13.07.2023 3 z 5

I presto, ze clovek mohl tusit jak to cele dopadne, byl to moc mily a originalni pribeh.
Zvlast chvalim i vykresleni te odvracene stranky zivota (toxicky expartner, vezeni), obrusovalo to lehkou preslazenost.

cukrovka
21.06.2023 5 z 5

Čtivá romantická knížka s originálním námětem. Skvěle vyvážené trable, romantika a vtip.

LuckaK.088
12.06.2023 4 z 5

Tak tohle byl moc milý, pěkný příběh. Nápad se střídáním v jedné posteli a psaním vzkazů super, originální. Určitě zkouknu i seriál jakmile bude v češtině nebo alespoň s titulky.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992