Spolubydlící

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/big_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4.11180
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Motto
Originální název:

The Flatshare, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (345)

Kniha Spolubydlící

Anor505
06. března

Tohle byla perfektní romantická komedie s velmi originálním námětem a u situací kolem spolubydlení jsem se královsky bavila. Navíc měla kniha přesah i do vážnějších témat, jako je například odchod z toxického vztahu s manipulátorem. Vše bylo hezky vyvážené, romantika, humor i životní trable. Knížku můžu rozhodně doporučit.

lucinova
17. února

Námět mi přišel velmi originální, proto jsem po knize okamžitě sáhla. Milá romantická komedie, která rozhodně neurazí a celkově splnila má očekávání


mrkrt
12. února

Bezva oddychovka :)

kalache
04. února

...dost jsem se bavil a to nejsem žena,doufám...

Knihochod
07. ledna

Tiffy, ktorá sa po niekoľkých odlúčeniach a opätovných návratoch tentokrát definitívne rozíde s Justinom, sa konečne rozhodne nechať ho kompletne odísť zo svojho života a presťahovať sa. Keďže nemá peňazí nazvyš, rozhodne sa spolubývať s Leonom - ošetrovateľom, ktorý byt okupuje cez deň, keď je Tiffy v práci a tá ho zase obýva večer a cez víkendy, keď sa tam zase nenachádza Leon. Títo dvaja sa reálne nikdy nestretli, ich komunikácia prebieha len prostredníctvom lepíkov s odkazmi či SMS správ, vďaka ktorým si postupne utvoria vzťah. Ale to ešte netušia, čo ich čaká, keď sa jedného dňa reálne stretnú.

Táto kniha je úžasná! Dej ma veľmi bavil i keď je plný takých tých ľahko predvídateľných udalostí, ktoré jednoducho už akosi automaticky očakávate.

K môjmu nadšeniu napomájú aj kapitoly, ktorých síce je veľa, ale sú krátke, takže sa dej krásne posúva a človek nie je zaťažovaný zbytočne dlhými opismy. A teda kapitoly sa tu striedajú - raz je dej písaný z pohľadu Tiffy, druhý raz z pohľadu Leona (proste na preskačku). No a ešte to, že kniha je delená na udalosti v rôznych mesiacoch v roku, tak to je tiež úplne výborné, pretože ja mám veľmi rada tieto posuny v deji.

Zase je to teda jeden z tých typicky romantických príbehov, ktoré jednoducho končia šťastne aj keby sa niekde v prostriedku knihy stalo čokoľvek. Ale teda priznám sa, že taký záver, aký má táto kniha, som absolútne nečakala. To je čosi tak neskutočne nádherné, že to moje beznádejné romantické srdiečko narástlo tak o štyri čísla, naplnilo sa oceánom hlbokej lásky a vydáva zo seba tichučké "áááách".

Nemám čo viac povedať, iba snáď toľko, že táto kniha sa radí k jedným z najlepších, čo som v tomto roku prečítala a môžem ju jedine odporučiť aj Vám ostatným. A ak ste extrémne romantické duše, tak tým dupľom!

bajulda
01. ledna

Splnilo očekávání milé odechovky. Četla se lehce a byla vtipná.

Šárka.Šála
24.10.2022

Není to můj oblíbený žánr knížek, ale byla jsem mile překvapená... vtip, spád děje...moc se mi knížka líbila.

Marci_Vaj
20.10.2022

Paráda, četlo se to moc dobře, ty lístečky, vzkazy byly super :) Oba byly moc fajn, i jejich přátelé...
Richie by mohl mít svůj vlastní příběh, ten bych si určitě přečetla :)

1 ...