Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1286 370

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

eva3992
21.08.2019 4 z 5

Tiffy, která potřebuje rychle nové a levné bydlení a Leon, který potřebuje peníze. Pronajímá svůj byt pouze od večera do rána, kdy on sám je v práci. Tak začíná příběh dvou lidí, kteří se nikdy neviděli, ale díky svým vzkazům na lístečcích, které si navzájem zanechávají všude po bytě, se z nich stanou přátelé a později snad i něco víc...
Samotný příběh Tiffy a Leona je obohacen o další osudy jejich nejbližších - Leonova bratra, Tiffiiných kamarádů i jejího šíleného bývalého přítele a mnoha dalších.
Příjemný romantický příběh, který se velice dobře četl. Děj má spád, příběh je i vtipný. Nečekejte žádné hluboké myšlenky, ale prostě se bavte.
Určitě doporučuji si přečíst.

Ivuska.09
19.08.2019 5 z 5

Na této knize mě bavila hlavně jedna věc: vedle romantiky jsou do ní zahrnuta i vážná témata, na které je kladen poměrně velký důraz. Příběh holčičky s leukémií vás jistě chytí za srdce. Tyranského expřítele, ze kterého se stává tak trochu stalker, budete nejspíš nenávidět. A k tomu nápad sdíleného bydlení, kdy se dvě osoby dělí o byt a postel, aniž by se v něm (a v ní) potkali. Tato kniha má body hlavně za originalitu - zase je to něco jiného/nového.

wendulka321
18.08.2019 5 z 5

Hezké letní čtení.

Lofda
17.08.2019 4 z 5

Podle obálky a anotace jsem čekala vlastně něco úplně jiného.. Pro mě trochu pomalejší začátek (za to ta *dolů), zdálo se mi to jako další kniha z mnoha. Ale pak se začal rozvíjet zajímavý příběh, hlavně když se ukázal ten "strašák" z Tiffaniny minulosti a opravdu mě to začalo bavit. Rozhodně zajímavé téma! A Leon byl.. Prostě Leon :-* Za sebe můžu jen doporučit.

knihomolka525
15.08.2019 1 z 5

nezáživný,nudný ,fádní příběh.velice rušivě působily pasáže které byly roztříděny na klasicky psaný děj,zčásti psaný jako divadelní scénář a třetí část neúměrně věnovaná Richymu a jeho vztahu s Leonem anebo naopak. Celkově roztříštěný děj.Aby se vyplnil prostor?Konverzace chvílemi o ničem.A ústřední motiv :jednou v posteli ona ,pak on a nakonec oba...Nevím proč spisovatelka věnuje poslední stranu výčtu přátel kteří ji dávali podporu.Už mám pocit, že spisovatelky nemají sílu napsat knihu ,prakticky o ničem,samy.

s_lina
11.08.2019 2 z 5

Kniha ma dobry napad, ale viac by sa mi pacilo zamerianie na ich vztah, ako na vedlajsie temy, ktore tam boli rozvinute.

Daniela1696
11.08.2019 5 z 5

Kdyz jsem knihu začala číst říkala jsem si, že to bude nejspíš klasický děj s nejakou jednoduchou zápletkou a tuny stránek o sexu. Co jsem ovšem nečekala, že to bude fakt děj který mě osloví a přečtu knihu jedním dechem. Tiffy to neměla vůbec jednoduché a upřímně si nedokážu představit být v její kůži.

Evka3814
10.08.2019 2 z 5

No musím říct že jsem opravdu zklamaná.Anotace mě hned zaujala,rozhodně jsem čekala úplně něco jiného.Je to vlastně příběh který poukazuje na psychické týrání, což je bolestivé téma. Obálka ta se povedla,hezky vystihuje název knihy :)

Schullerka
07.08.2019 5 z 5

Kniha mě naprosto překvapila tím, jak realisticky zobrazuje následky psychického týrání a boj s vlastní myslí lidí, kteří si takovým týráním prošli. Podle obálky by člověk možná čekal jen odlehčený příběh bez nějaké větší hloubky, ale opak je pravdou. Obě hlavní postavy mají své vlastní problémy, které jsou v příběhu mnohem výš na žebříčku priorit než romantická zápletka. Ta ale, když už na ní přijde řada, je skvělá a příjemně proplétá vážné části příběhu.

ivousekk
06.08.2019 4 z 5

Výborný romantický příběh o tom, že lásku můžete najít i tam, kde ji nečekáte a když ji nečekáte.
Navíc výborným způsobem ukazuje, jak jsou dobří přátelé důležití a jak je psychický teror nebezpečný a ne vždy snadné se z něj vymanit.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992