Výměna

Leena má po krk života v rušném velkoměstě, její babička se nudí na ospalém venkově. Možná je nejvyšší čas na výměnu! Když si přepracovaná Leena musí vzít dvouměsíční dovolenou, odjede nabrat síly do domu své babičky. Z Eileen se na prahu osmdesátky stala svobodná žena, ale v malé vesničce v Yorkshiru je o vhodné nápadníky nouze. Leena proto přijde s geniálním řešením: vymění si bydliště. Zatímco babička objevuje on-line seznamku a vychutnává si život v centru Londýna, vnučka se potýká s nečekanými problémy na venkově... včetně jednoho otravného učitele, který je ale neodolatelně sexy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475030/big_vymena-g91-475030.jpg 3.7117

Vydáno: , Motto

The Switch, 2020

Kniha Výměna

trynitrix

Pro mě trochu slabší příběhově oproti Spolubidlící ta byla fajn .
Tady mi příšlo trochu přehnané co dělala babi v tom městě takhle měnit lidi snad ani není možné pro mě hodně vlezlí přístup. U Leeny to už je jiný oříšek ,nebylo to tak špané že tam trochu zápasila stím venkovským životem.

janyska13

Výměna je o příběhu 2 žen, babičky a vnučky, které si na 2 měsíce vymění byty. Eileen touží skoro v 80 letech po dobrodružství, možná i lásce. A Leena si potřebuje odpočinout od práce ve velké firmě a ruchu velkoměsta. Každá si najde nové přátele, u kterých by to nikdy nečekala. Každá překoná své očekávání a zapojí se do různých aktivit a dobrodružství. Příběh se četl lehce a bavil mne, ale předchozí kniha Spolubydlící, byla mnohem lepší a víc zajímavá. Proto nižší hodnocení, vím, že to autorka dokáže líp.
Na podobné téma občas narazím ve filmech a mám je moc ráda, např. Prázdniny, Princezna z cukrárny apod

Ticiana

Skvela oddychovka. Kniha je nenarocna, lehce se cte. Parkrat jsem se i zasmala a ukapla i nejaka slzicka. Urcite si prectu i dalsi knihu tehle spisovatelky, taky Spolubydlici byla jeste mozna o kousicek lepsi.

LeSk
24.12.2021

Nenáročná četba, zajímavá zápletka (výměna), i když v reálnem životě nemyslitelné. Kniha nenadchne, tak jak by správná kniha měla, ale ani neurazí. Pro pár oddychových večerů doporučuji.

lucakuca
10.12.2021

Dalo by se říct: "Vypusťte mezigeneračního Krakena do jiného prostředí!"
"Ach nech toho. Otázka zní, babi, jestli Londýn zvládne tebe."
"Došel jsem k závěru, že staré dámy jsou nejlepší spolubydlící. Obvykle dobře vaří, jsou přímočaré - nebo aspoň ty, co znám. A jsou pořád doma, což je bezva, když čekáš balíček. :-) Děkuju, žes mi otevřela oči."
Milé, čtivé, vtipné a samozřejmě HEPÍK!!!!!

happy19
02.12.2021

Skvělá oddechovka napříč generacemi mezi velkoměstem a pohodovým městečkem,které má vždy co nabídnout,-)
Protože žít se má,né jen přežívat!
Nikdy není pozdě začít a zažít!

„Kde vůle neschází, cesta se nachází.“

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“

pip11
24.11.2021

Hned od začátku mě příběh příjemně chytil a pokaždé, když jsem brala knihu do ruky, jsem se už těšila na všechny nové přátele. Nutno podotknout, že jde o přátelství mezigenerační. Je to příběh obyčejných žen a jejich obyčejných životů, bez příkras. Eileen i Leena potřebují znovu najít samy sebe, obě jsou zajímavé a zábavné, i když každá po svém. Jsou zde i smutné části o nenaplněných snech, smrti a opuštěnosti, ale rozhodně to není čtení depresivní, ale spíš plné naděje, kde navíc očekávejte spoustu veselých a vtipných částí, proložených příjemnou hřejivostí. Tolik pěkných a milých vedlejších postav, které si za chvilku tak oblíbíte… Ani nevím koho mám raději, Arnold, Bee…radost číst! Skvěle jsem se bavila, je to moc pěkné pohodové čtení a můžu jen doporučit, tuto knihu jsem si velmi užila. Autorka píše lehkým stylem, kterému však nechybí hloubka a už se moc těším na její další knihu.

aljoska83
17.11.2021