Road trip

Road trip https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492892/bmid_road-trip-V4g-492892.jpg 4 25 8

Addie a jej sestra vyrážajú na cestu do Škótska, kde sa koná priateľkina svadba. Hudba je prichystaná, sladkosti zbalené, no len čo vyštartujú, niekto do nich zozadu narazí. Ako naschvál za volantom sedí Addin bývalý frajer Dylan, ktorému sa doteraz vyhýbala. Dylan a jeho najlepší kamarát mieria na tú istú svadbu, a keďže je ich auto nepojazdné a verejná doprava nedostupná, Addie nemá na výber a musí ich vziať so sebou. Maličké auto je čoskoro plné nielen batožiny, ale aj tajomstiev, a počas niekoľkohodinovej cesty sa Dylan a Addie nevyhnú spomienkam na svoj zložitý vzťah... Celý čas sa im navyše lepí smola na päty. Stihnú vôbec doraziť na obrad? A čo je dôležitejšie, naozaj sa ich vzťah pred rokmi ocitol na konci cesty?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Road trip

ZuK1
21.02.2024 2 z 5

Autorka mě upoutala svou příjemnou a vtipnou oddychovkou Spolubydlící a proto jsem si od ní chtěla přečíst ještě něco dalšího. Tentokrát jsem však byla zklamaná a knížka Road trip mě opravdu nebavila. Celých 416 stran se v podstatě pořád jen točí okolo vztahu Addie a Dylana a negativního vlivu, který na něho hned od začátku měl Dylanův nejlepší kamarád, manipulátorský Marcus. Příběh je vyprávěný oběma protagonisty střídavě v minulosti a přítomnosti, kdy je 20 měsíců po rozchodu svedly cestou na svatbu společné kamarádky nepředvídatelné události do jednoho malého auta, obsazeného 5 lidmi včetně Marcuse a Addieniny sestry Deb. Nechtěla jsem nechat knížku nedočtenou, ale víc než 2* jí dát nemůžu.

simona5843
02.03.2023 4 z 5

Myslela som si že túto knihu budem hodnotiť ako priemer ale nakoniec ma isté udalosti presvedčili že táto kniha priemerná nie je. Obyčajná cesta na svadbu sa premení na sériu bláznivých situácii ktoré sú tragikomické. V jednom aute s bývalým priateľom? Tak to bude veľmi zaujímavé. Počas čítania sa bude prelínať minulosť a súčasnosť a neraz som mala nervy pretože jedna postava vie ako brnkať na nervy. Menšie upozornenie na záver, nečkajte od príbehu letný oddychový príbeh. Hlavne slovo tu budú mať zamotané vzťahy a tajomstva.

E.T.007
13.11.2022 4 z 5

Zaujímavý, pekne spracovaný príbeh. Je písaný z pohľadu oboch hlavných hrdinov, čo je super, len som sa v tom občas strácala, keďže obe časti sú podané v ich forme - niekedy som sa proste zarazila a rozmýšľala: Z čieho pohľadu to teraz vlastne čítam? Pretože postáv je tam ako maku v makovici a všetky sú poprepájané s obidvoma hlavnými postavami, takže tie isté mená sa opakujú aj pri Addie, aj pri Dylanovi.

Každopádne, je to príjemná oddychovka. Aj keď musím dodať, že Spolubývajúca sa mi páčila o čosi viac.

Sixtínka
09.11.2022 4 z 5

Trochu uletený príbeh. Bavilo ma ho čítať. Skvelé na ňom bolo predovšetkým to, že som nevedela, akým smerom sa bude uberať, čo má pre nás autorka nachystané - a občas ma vývoj fakt prekvapil. Postavy sú vskutku sympatické, každá svojím vlastným spôsobom zaujímavá. Obľúbila som si dokonca aj Marcusa, hoci sa neraz správal ako kretén.
Na spríjemnenie dvoch, troch večerov podľa mňa výborná voľba.

Lexie321
31.08.2022 4 z 5

Aj ked to nie je práve môj top žáner kniha rozprávala príbeh krasne so zmyslom pre humor a srdečnými postavy, čo si čitateľa takmer okamžite získali. Je to veľmi zaujímavý a pekný romantický príbeh.

terikus
05.08.2022 5 z 5

Krásně napsaná kniha, moc jsem od ní nečekala a mile mě překvapila. Prolínání dějů bylo fajn, postavy dobře vymyšlené, celkově to bylo čtivé. Hlavní postavy mi sedly...ale Marcus...to je kapitola sama o sobě :-D

Anna195
10.06.2022 5 z 5

Myslela som si, že tento príbeh bude taká oddychovka, síce svojím spôsobom bola, pretože tu je množstvo vtipných situácií pri spoločnom cestovaní, no v príbehu sa skrývajú aj silné témy ako toxické priateľstvo, hľadanie samého seba, rodinné problémy, depresie.

Každá postava bola iná a každá bojovala s niečím vo svojom živote. Pravdepodobne, preto mi tieto postavy prišli, tak skutočné a ani jedna postava nebolo dokonalá. Hlavná hrdinka Addie si ma hneď získala, veľakrát mi jej prišlo ľúto, čím všetkým si počas vzťahu s Dylanom musela prejsť. Aj keď som chápala, že v určitých situáciách Dylan nebol sám sebou, ale skôr bol ovplyvniteľný niekým iným. A veľakrát som s nimi oboma počas čítania zvádzala boj, aby sa nebáli povedať.. čo chcú, čo si myslia alebo, čo im vadí. A presne títo naši hlavní hrdinovia zvádzajú bojujú zasa sami so sebou, no závere som pochopila, akú veľkú cestu obaja ušli.

Striedanie minulosti a prítomnosti či pohľadov oboch hlavných postáv musím len pochváliť, pretože, len tak som mohla pochopiť celý ich príbeh.

Samostatná kapitola je Marcus, Dylanov najlepší kamarát. Marcus pre mňa predstavoval typ človeka, ktorému sa ja v osobnom živote oblúkom vyhýbam. Toto bol manipulátor ako vyšitý, svoje manipulátorstvo uplatňoval najmä na Dylanovi. Počas pár situácií zistíte, že toto priateľstvo je toxické. No aj Marcus si prešiel určitým prerodom a svoj život sa v závere snažil zlepšiť. Ale stále mi z neho ostal ten zlý pocit.

Mňa si príbeh Dylana a Addie získal, najmä ich cesta, ktorou si prešli, aby mohli byť tam, kde sú práve teraz. Pre mňa predstavujú to, že v živote nie je nič nemožné a hlavne nie je hanba vyhľadať pomoc.

Ralemo
02.06.2022 5 z 5

Velice hezky napsaná kniha, líbila se mi podobně asi jako Spolubydlící.
Velké plus přikládám prolínání dějů z minulosti a přítomnosti, kde se vyjasnila spousta nesrovnalostí ve vztahu mezi Addi a Dylanem, dále také pohledy obou dvou hlavních hrdinů. Velice vtipný děj, spousta zápletek, rodinných dramat a nakonec šťastný konec. U knížky se zasmějete, určitě doporučuji. :)

partnerské vztahy milostné romány romantika

Beth O’Leary
britská, 1992