Nový začátek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Heiligendamm, rok 1912. Rodina berlínského hoteliéra Kuhlmanna má veliké plány: vytvořit konkurenci slavnému Grand Hotelu. Bohužel High Society i nadále raději navštěvuje podnik již známého, etablovaného podniku. V těchto těžkých časech projevuje zvláště hoteliérova dcera Elisabeth obchodní nadání, na rozdíl od syna Paula, jehož hlavní vášní je hudba. Když se situace nebezpečně vyhrotí, cítí Elisabetin otec nutnost požádat o pomoc zbohatlíka Julia Falkenhayna. Jeho velice nekonvenční názory ovšem zpočátku velice popuzují ctižádostivou Elisabeth… Úvod rodinné ságy o hoteliérské rodině v Heiligendammu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464319/big_novy-zacatek-YPC-464319.jpg 4.132
Série:

Rodinný hotel 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Ein neuer Anfang, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Nový začátek

VerronikaH
01. června

Jako skalní fanoušek Panství Downton jsem si v knize našla to své. Je tam tak akorát postav aby to dávalo smysl a člověk se v tom neztratil. Osudy postav jsou možná trochu moc spletité a komplikované, ale jelikož se má jednat o několikadílnou ságu, tak mi to i dává smysl.

85098211
05. března

(+ SPOILER) S touto knihou, kterou jsem poslouchala jako audio v jazyce originálu, jsem nejdříve tak trochu bojovala ;-). Začátek je totiž docela zdlouhavý, ale po určité době už zase naopak nebylo úniku, protože příběh byl opravdu zajímavý a dokonce místy až strhující. Sledujeme zde tedy osudy hotelu v Heiligendammu, začínající v roce 1912, a samozřejmě i rodiny Kuhlmannových, kterým hotel patří. Elisabeth, jedna z dcer, má velký zájem o celé dění, ovšem její ostatní sourozenci sledují jiné cíle. Je zde nejstarší Johanna, která se má vdát proti své vůli, dále bratr Paul, který se zamiluje do číšníka Roberta - a tím pádem má problémy se svou sexuální orientací, protože v té době se jednalo o trestný čin. Kromě členů této rodiny zde velkou roli hraje (mimo jiné) také služebná Mina. Celý příběh obsáhne nejen předválečnou dobu, kdy hoteliér Kuhlmann nedokáže hotel finančně udržet, ale odehrává se i v době první světové války, kdy dochází k dalším velkým ztrátám - samozřejmě hlavně na životech, ovšem nejen na nich... Válečné hrůzy jsou zde popsány naštěstí víceméně okrajově, autorka totiž nezachází úplně do detailů. No a kromě toho celou knihu jako červená nit hezky prolínají lásky a vztahy jednotlivých protagonistů, Elisabeth a Julia, jejího bratra Paula, který se ze zoufalství dokonce ožení, Johanny a dalších. Konec zůstává dost otevřený, proto si určitě nenechám ujít pokračování ;-). Ve finále musím přiznat, že mne kniha nakonec příjemně překvapila. Poctivé čtyři hvězdičky si definitivně zaslouží a já jsem opravdu zvědavá, jak se budou osudy Elisabeth, Paula, Miny a dalších vyvíjet dál...


Vlcice72
27. února

Oddechové čtení, bavilo mne. Jdu rovnou na 2.díl.

Szilvia1
09. února

První díl o rodinném hotelu v je začátek ságy,která nás zavede do rodiny majitele hotelu a jejich začátcích a postupně se dozvídáme i o jejich tajemstvích a láskách a jejich problémech.Jsem zvědavá,či láska mezí Elizabeth a Juliusem zase vzplane,ale co se bude dít i o dalších členu rodiny.

Freedomova
15. ledna

Tento typ příběhů mám ráda, takže se mi kniha moc líbila. Je napsaná čtivě, nenarazila jsem tam na nudné části, žádná dějová linka mi nebyla protivná a bylo mi líto, když jsem ji dočetla. Těším se na další díl.

Noisette73
06.10.2022

Miluji Rodinné ságy, ale tady tato mě moc nebavila, četla jsem ji hned po Pánském domě a bylo to za mě hodně podobné,hotelnictví mám moc ráda, tedy jeho začátky a tento přímořský hotel obklopen moly a mořem se mi moc líbil, hned bych tam vyrazila na dovolenou,ale hrát Bridž s tou ufňukanou paní s vyrážkou bych taky nechtěla a to ne kvůli vyrážce:)
Prostě se s těmito romány roztrhl pytel a za mě Je Panský dům prostě lepší, možná někdy zkusím druhý díl, zatím to nechám plavat .

knihovnička007
28.08.2022

Mám ráda rodinné ságy, tato je navíc zasazena do Německa před a během Velké války. Co víc si přát... Nenudila jsem se, kniha se četla dobře, jsem spokojená.
Už se těším na pokračování :)
Více v recenzích nebo na FB Tučňákův knižní svět.

Joyce24
27.05.2022

Ufff, konečně jsem knihu dočetla. Nemám ráda nedočtené knihy, a proto jsem vydržela až do konce, ale v žádném případě bych knihu nenazývala bestsellerem. Příběh jedné německé rodiny vlastnící hotel před a za první světové války. Nebylo to úplně špatné, ale nějaký hlubší dojem to ve mně nezanechalo a zřejmě mě nebudou lákat k přečtení ani pokračování románu.

1