Sestřičky

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335252/big_sestricky-SKS-335252.jpg 4.3390

Nemocnice Nightingale 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Nightingale Girls, 2012

Kniha Sestřičky

Han-nah

Krásná kniha z nemocničního prostředí 30 tých let v prestižní nemocnici Nightingale. Zde se seznámí Dora, Millie a Helen, budoucí sestřičky v ošetřovatelském kurzu. Každá je z jiného sociálního prostředí. Nastupují s nadějí na změnu. Všechny ale čeká tvrdá realita nemocničního prostředí , ale i života na internátě a jejich osobního života. Jsou přece tak mladé a mají tolik očekávání. Už se těším na další díly.

Kanimůra2

Kniha se čte dobře, ale trochu mě dráždila. Není to moc červený? Ptala jsem se sama sebe. Ale ne, to nebylo tím. Mě vadí ten přehnaně přeslušný styl - ach drahoušku, nedáte si šálek čaje, drahoušku? Uvědomila jsem si, že stejný názor jsem psala na knížku Poslední knihkupectví. Úplně stejný styl. Ve filmu mě to tak nerozčiluje, ale v knize dost.
No počkám, úplně nezavrhuju, ale !

Katka2382

Pěkné a čtivé,ikdyž na mě už trochu přeslazené.
Jen mě štvala práce překladatelky či korektora,na jedné stránce oslovuje dívku jako Ruby a o pár řádek níž jako Rose.Nebo Nick je zván na oběd a pak se píše o večeři.
Jo jsou to kraviny,ale tak nějak mi to přijde jako zbytečná nedbalost.

Zelený.úval

Kniha byla fajn. :-) Bavily mě různorodé osudy sestřiček a popis jejich práce byl také zajímavý. Těším se na další díly :-)

prochajda

Velmi čtivá a zajímavá kniha z lékařského prostředí v Londýně ve třicátých letech. Osudy začínajících sestřiček v nemocnici z rozdílných rodin a jejich lásky mě zaujaly, rozhodně si přečtu pokračování.

Danago
29.12.2021

Knížku jsem dlouho odkládla a když jsem s k ní dostala tak zsem zjistila, že je naprosto můj šálek kávy. Neuvěřitelně čtivý příběh z lékařského prostředí především, jak název napovídá , z prostředí zdravotních sestřiček, odehrávajíí s v 30. letech dvacátého století v Londýně. Jedním slovem skvělá kniha a hned se vrhnu na pokračování.

xxbarbarelaxx
06.12.2021

Když jsem tuto knihu dostala, nejdříve jsem ji velmi dlouho odkládala.. Úplně jsem nevěděla co od ní čekat. Ale musím říci, že jsem byla po dočtení velmi mile překvapená. Tato kniha se mi velmi líbila. Mám na seznamu k přečtení i další díly. Pouze mi hrozně vadilo chování nevlastního otce Dory, ale to bylo snad jediné.. Příběh se čte dobře, baví mě prostředí nemocnice.

Aranel15
30.11.2021

Kniha se mi líbila. Jsem zvědavá, jestli se Millie vážně vdá za toho, kterému dala své slovo, takže se moc těším na další díl :-)