Sestřičky

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335252/sestricky-9co-335252.jpg 4.2219

Nemocnice Nightingale 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

The Nightingale Girls, 2012

Kniha Sestřičky

VasnivaCtenarka
20. listopadu

Tak s touhle knížkou jsem si užila pohodové chvilky. Příjemný příběh o sestřičkách, který ještě nekončí, protože mne čekají další díly :) Snad se k nim dostanu brzy. :)

kaja77

Knihu mohu doporučit těm, kteří žádají relax a pohodičku. Kniha ve stylu literatury "večery pod lampou" popisuje školní léta sester - ošetřovatelek ve 30.letech. Nejedná se o žádnou velkou "literaturu" ale bylo to prostě příjemné čtení.

lenkaabooks

Tři dívky - odlišného postavení - a přece dobré kamarádky. Spojuje je touha stát se dobrou zdravotní sestrou. A to ve 30.letech zjevně nebylo jen tak. Kniha se četla dobře a rychle, přemýšlet netřeba, odpočinková četba. Jak to bylo dál se dozvíme v dalších dílech, já v nich pokračovat zřejmě nebudu.

Hermínka

Skvělá knížka!!! Jsou zde skvěle vykresleny charaktery hlavních hrdinek. Každá z nich pochází z naprosto odlišného sociálního prostředí a je radost o jejich osudech číst.

Turante

Moc pěkný příběh z nemocničního prostředí. Rozhodně se pustím i fo dalšího dílu.

Sarance

Neměla jsem do ní vůbec chuť, ale nakonec jsem se začetla a hodně mě překvapila, velice čtivá.

Dani5a

Knížka se mi moc líbila, povídání o třech spolužačkách, studentkách zdravotnictví, o jejich láskách, starostech a přáních. Určitě si přečtu i další díly.

martinaandulka

Knížku jsem poprvé četla v roce 2017 a moc se mi líbila, teď vyšla v pořadí třetí a mě napadlo jsi připomenout děj předešlých a znova moooc se mi líbí .