Sestřičky

Sestřičky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335252/bmid_sestricky-SKS-335252.jpg 4 474 165

Nemocnice Nightingale série

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Nightingale Girls , 2012

JanaDor
18.06.2017 4 z 5

Je to jednoduchá oddechovka, která neurazí, ani z ní nejsem úplně na větvi. Z ženských románu patří k těm lepším. Příběh ctí základní hodnoty jako pracovitost, pokora, soucit, láska v rodině i k bližnímu svému. Romantická linka není přeslazená a hezky doplňuje děj. Líbí se mi, jaká důležitost se klade na povolání sestřičky. S přirozeností ukazuje, s jakými úkony se musí potýkat a časem se to bere jako rutina. Ať je to mytí nemocných či oblíkání mrtvých. Pokud jsem vás knihou zaujala a máte rádi romány z prostředí nemocnice, určitě si knihu přečtete.

modranka
12.06.2017 4 z 5

Začiatok zaujímavej ságy... dúfam, že ju vydavateľ vydá celú. Z pohľadu románu pre mládež veľmi pekná literárna práca, ale z pohľadu literatúry pre dospelých v príbehu chýba viac napätia.
Obálka je nádherná, elegantná - škoda, že už čas takto pekne oblečených sestričiek skončil.

peko
31.05.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, odpočinková, příjemná, čtivá. Doporučuji.

bábuška
31.05.2017 2 z 5

Poklidné vyprávění o dívkách z doby začátku minulého století je napsáno přesně tím stylem jakým se psaly dívčí románky o chovankách v penzionátech. I v těch možná bylo více živelnosti. Nijak mě tato knížka nenadchla.

evonra
29.05.2017 4 z 5

Milý odpočinkový román o životě a přátelství dívek, zdravotních sestřiček .
Vnímavému čtenáři jistě neunikne i ta přirozená obětavost, laskavost a víra, které toto povolání, či spíše poslání, přináší...
Ráda čtu knihy z tohoto prostředí, pěkné.