Sestřičky

Sestřičky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335252/bmid_sestricky-SKS-335252.jpg 4 477 166

Nemocnice Nightingale série

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Nightingale Girls , 2012

lisc
14.09.2017 4 z 5

Knihu jsem četla o dovolené a přesně k tomuto účelu vyhovuje. Ačkoliv dívky pocházely z rozdílného sociálního prostředí, spojovala je touha vystudovat prestižní školu pro ošetřovatelky a tím mít možnost vymanit se z předurčeného života. A všechny tři bez rozdílu toužily najít opravdovou lásku. Doufám, že budou i další díly.

alnahu
05.09.2017 3 z 5

Příběh z nemocnice v Nightingale ,kam nastoupí tři dívky z různých společenských vrstev, aby se ucházeli o povolání zdravotní sestry. Z dívek se nakonec stanou přítelkyně ,což jim velmi pomáhá při práci ošetřovatelky ,před náročnou vrchní sestrou i před jízlivými spolužačkami. Kniha se četla dobře, ale nějak mi příliš neoslovila. Má velmi pěknou obálku.

Ruty
29.08.2017 5 z 5

Hezká oddychovka, během dvou dnů přečtená.Těším se na další díl.

Helik125
28.08.2017 3 z 5

Oddechové čtení. Zklamal mě, ale konec... Čekala jsem, že se Dora dá dohromady s Nickem.

kytarka
26.08.2017 5 z 5

Velice příjemná kniha. Taková krásná romantika 30. Let minulého století.

dačteto
17.08.2017

Kniha se četla dobře. Jen škoda, že se Dora s Nickem nedali dohromady.
Vždy jsem se do ní začetla, že jsem nikdy nechtěla přestat. doporučuji všem :-D

ikul
14.08.2017 5 z 5

Kniha je příjemné letní čtení na dovolenou ze staré dobré Anglie. Dýchla na mě atmosféra třicátých let a bavil mě příběh děvčat. Páni si nepočtou, ale dámám kniha srdce potěší.

martinaandulka
13.08.2017 5 z 5

Sestřičky je kniha odpočinková,která nás zavede do roku 1935.Tři hlavní hrdinky jsou sympatické a moc jsem jim přála štěstí a lásku. Je moc zajímavé,že se dozvídáme jak se tenkrát ošetřovalo,jaká vedla přísná disciplína ... .

Ditules
11.08.2017 4 z 5

Všechny 3 hlavní hrdinky jsou sympatické a informace o ošetřovatelství v dobách minulého století jsou také zajímavým přínosem.

Phewell
10.08.2017 3 z 5

Milé čtení, odpočinkové. Líbí se mi charaktery postav a jejich lidskost a úcta k ostatním. Jak trefné je opět přísloví ,,první dojem klame,,.

katy238
09.08.2017 5 z 5

Odpočinkový příběh o třech mladých děvčatech, která se perou s tím, co jim osud nadělil a při tom musí zvládnout náročné studium v nemocnici. Nejedná se o román s historickou výpravou, ale o milé čtení spíše pro dámy. Doufám ve vydání dalších dílů u nás.

Grace72
06.08.2017

Mila knizka, pribehy hrdinek zajimave a ctive. Odbornosti z nemocnicniho prostredi neni tolik,takze z tohoto pohledu snadno uchopitelne. Snad se brzy dockam pokracovani.

josska
06.08.2017 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila,moc pěkná obálka a lékařské prostředí mám ráda, ale načínala jsem ji na třikrát ale nakonec jsem ji dala,chvílemi to bylo zajímavé

Toňula
01.08.2017 4 z 5

Ideální čtení na dovolenou, milý příběh několika budoucích zdravotních sestřiček, které řeší osobní trápení, doba tu nehraje až takovou roli, jen ze vztahů mezi muži a ženami je zřejmé, že je je tu časový posun do minulosti. Prospělo by trochu více napětí, na druhou stranu v dnešní době dramat,stresů a hororů je takovéto plutí po klidné hladině pohlazením pro duši.

kozisek1
20.07.2017 5 z 5

Jako zdravotníkovi mi přišla vhod, nakouknout do starších časů ošetřovatelství.

alzbeta4340
14.07.2017 4 z 5

Téma mi připadalo zajímavé - a Sestřičky mě rozhodně neurazily, ale taky nenadchly. Snadné čtení, které na mě ale působilo příliš klidným dojmem. Já osobně bych uvítala trochu více emocí, napětí nebo humoru. 3,5 hvězdičky

DasaN
13.07.2017 5 z 5

Pěkný odpočinkový příběh o studiu a životě sestřiček, což se moc příjemně čte, zvlášť když jsem z oboru. Už se těším na další pokračování.

ctenarkaEva
12.07.2017 5 z 5

Milá, odpočinková kniha, která se mi velmi dobře četla. Škoda těch několika překlepů, bez nich by to bylo ještě lepší. Autorka napsala celou sérii knih o sestřičkách z nemocnice Nightingale, tak doufám, že postupně vyjdou i u nás a už teď se na ně těším.

lupo
05.07.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem si přečetla tento román, který mě svým dějem tedy dostal. Hltala jsem každou stránku, abych se dozvěděla jak to dopadne s hrdinkami knihy. Jedno malé mínus strašně moc jmen postav

mrazovagabina
01.07.2017 5 z 5

Příběh se mi velice líbil, četl se moc dobře. Těším se na další díly. Výtku mám ale k řadě překlepů, chybějících písmen a záměn jmen, které působily rušivě.