Sestřičky a jejich tajná přání

Blíží se Vánoce 1938 a každý v nemocnici Nightingale má své tajné přání. Sestra Wallaceová doufá, že již neprožije žádnou další válku, která by jí odvedla jejího snoubence. S dopadajícími bombami jí však naděje postupně opouští. Helen Dawsonová touží po smrti svého milovaného manžela Charlieho znovu najít štěstí. Přinese jí ho tajemný cizinec? Vrchní sestra Kathleen Foxová se snaží mezi svými sestrami udržet morálku, protože to vypadá, že nemocnice bude v nejbližších dnech evakuovaná. Zatímco se všichni strachují o budoucnost Nightingale, Kathleen má obavy především o tu svou. Celá země se připravuje na válku a jedno je jisté – o příštích Vánocích už nic nebude tak jako dřív....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435507/big_sestricky-a-jejich-tajna-prani-yDJ-435507.jpg 4.6100

Nemocnice Nightingale 5.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Nightingale Christmas Wish, 2014

Kniha Sestřičky a jejich tajná přání

clarkens
předevčírem

I když jsem nečetla všechny předchozí díly a nemám třeba takový vztah ke všem postavám, tak je to fajn čtení, téma blížící se války je hezky zpracováno a já se těším na další díl.

Pavčule

Jako všechny díly i tohle super . Jen mě přece jenom trochu víc bavily první díly , ta původní parta sestřiček . Tady už byly jen na okraji .

Nelička

Tyhle holky mě prostě nepřestanou bavit! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu...

surikata246

Donesla ji sestra z knihovny a řekla ,že se jí to líbilo. Četlo se to pěkně a byla změna po detektivkách a velkém napětí a stresu z práce. Moc příjemné setkání.

hanka0630

Mám pocit, že už je to jiné čtení, než první díl, ale pořád velmi poutavé. A nevím, jak to čekání na další díl přečkám.

Sablu

Páté pokračování se mi zdálo ze všech nejlepší, přečetla jsem ho jednom dechem v jednom dnu. Tento díl byl hodně o lásce, touze a loučení, do toho všeho příchod druhé světové války. S napětím očekávám další díl.

i.stefany

Další díl sestřiček je opět neméně čtivý a napínavý. I když je to již pátý díl série, stále je na co se těšit. Tento díl je nejvíce zaměřen na Helen, ale i ostatní postavy zde mají velký prostor. Bohužel se do příběhu vkrádá všudy přítomná hrozba války, a jak napovídá název prozatím posledního dílu, válka nás nemine.

janqa410

(+ SPOILER) Povedený díl. Znovu se vracíme k Doře, Jess a Helen. A další krásnou duší byla i Frannie i potrhlá Effie. Všem jsem přála, ať to i v tomto díle s nimi dobře dopadne a jsem šťastná, že Doře to s Nickem opravdu klape. Frannie jsem si moc oblíbila a doufala jsem, že to s Johnem opravdu dá do kupy, jen budu teď netrpělivě očekávat, jak to s nimi dopadne v dalším díle, který bude nejspíš už opravdu více i o válce. Dojem na mě udělal i příběh Kathleen, ufff. Ale úplně nejvíc jsem si užívala příběh Helen, tu zbožňuju už od začátku série. Jakmile potkala Davida, bylo nasnadě, že budou spolu a celou dobu, co v příběhu figuroval i Christopher, celou dobu jsem si říkala:"Helen, to snad neeee!" Ale, naštěstí to vybrala těsně před problémem vše dobře dopadlo. Těším se na další díl. Moc milé čtení.