Sestřičky a jejich tajná přání

Sestřičky a jejich tajná přání https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435507/bmid_sestricky-a-jejich-tajna-prani-BH5-435507.png 5 202 70

Nemocnice Nightingale série

Blíží se Vánoce 1938 a každý v nemocnici Nightingale má své tajné přání. Sestra Wallaceová doufá, že již neprožije žádnou další válku, která by jí odvedla jejího snoubence. S dopadajícími bombami jí však naděje postupně opouští. Helen Dawsonová touží po smrti svého milovaného manžela Charlieho znovu najít štěstí. Přinese jí ho tajemný cizinec? Vrchní sestra Kathleen Foxová se snaží mezi svými sestrami udržet morálku, protože to vypadá, že nemocnice bude v nejbližších dnech evakuovaná. Zatímco se všichni strachují o budoucnost Nightingale, Kathleen má obavy především o tu svou. Celá země se připravuje na válku a jedno je jisté – o příštích Vánocích už nic nebude tak jako dřív.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Nightingale Christmas Wish , 2014

VladkaBU
09.03.2024 5 z 5

... další krásné příběhy našich sestřiček. Důležité pro mě je, jak už v dalších komentářích zaznělo, neztrácím se v postavách. Každá sestřička má svůj osud a každá je mi blízká. Krásná série

katerina.marko
04.03.2024 5 z 5

Opět nezklamalo, moc příjemné čtení

kamka1103
08.02.2024 5 z 5

Další rok v nemocnici Nightingale . Stejně jako v předchozích dílech je v popředí příběh :
- studentky , tentokrát Effi
- staniční sestry Frannie Wallaceové
- bývalé studentky ,teď už řádné certifikované sestry Helen
- hlavní sestry Kathleen.
Samozřejmě jsou tu i další naše známé. Opět pohodově napsané oddychové čtení plné lásky, ale i zklamání, přátelství tentokrát v době hrozící a v závěru vypuklé 2. světové valky. Nemůžu jinak než ty holky mit ráda a časem si tuhle sérii přečtu určitě ještě jednou nebo i víckrát. Ale teď už rychle k dalšímu dílů Sestřičky a zuřící válka.

martiline
17.10.2023 5 z 5

Opět povedený díl "sestřiček". A těším se na další.
Donna Douglasová píše skvěle. Neztrácím se v postavách, neztrácím se v ději ... vše krásně plyne a já jen čtu a čtu v každé volné chvíli.

Alisa1980
20.09.2023 5 z 5

To je tak krásné. Těším se na další díl.

Kiwisska
29.05.2023 5 z 5

Tak jsem si zas pěkně pobrečela (začlo to kapitolou 56)... Už se nemůžu dočkat, až se začtu do dalšího dílu!

Booky84
07.04.2023 5 z 5

Tato knižní série je prostě užasná, čtivá a návyková. Jak vezmu další díl do ruky, tak ho prostě nejde odložit a po přečtení je mi líto, že jsem hltala jednu stránku za druhou. Moc se mi líbila Effie a Helen patří mezi moje oblíbené postavy. Uvidíme, co přinese další díl...

Verika
02.04.2023 5 z 5

Další osudy sestřiček z nemocnice Nightingale. Tentokrát se kniha věnuje hlavně Frannie, Helen a hlavní sestře Kathleen, která řeší svoje zdravotní potíže. Dora nám přináší milé překvapení.
Těším se na další pokračování, i když mám obavy, co do děje přinese 2. světová válka.

Vlak7
26.02.2023 5 z 5

Díl od dílů lepší a v dalším se těším na Helen a doktora

Noisette73
14.02.2023 5 z 5

Krásné to bylo. Mám nejraději Helen a jsem strašně štastná, že jsem se nemýlila, to děvče je chytré a nezklamala ani tentokrát, rozhodla se nakonec správně. Tedy dle mého.
Je to čtivá série a další díl budu opět dychtivě shánět. Tato série Mě vytáhla ze čtecí krize a je to opravdu má srdcovka, je to vlastně taková velmi dobrá telenovela a film by byl taky úžasný nebo ještě lépe seriál, to by byla paráda ! Tak třeba jednou...

Evaho73
11.01.2023 5 z 5

Za mňa veľká paráda a asi zatiaľ najlepšia časť zo série. Helen je moja najobľúbenejšia postava a neskutočne som si užívala jej postupné prebúdzanie sa z letargie, do ktorej upadla po smrti jej prvého manžela.
Opäť oceňujem historické kulisy zamerané tentoraz na spoločenskú atmosféru tesne pred vypuknutím druhej svetovej vojny.

zimolka
31.12.2022 5 z 5

Další krásný ,čtivý díl.

archivářka115
01.11.2022 4 z 5

Na začátku jsem nepochopila, že se jedná o vyprávění z 1. světové války. Z toho jsem byla trochu mimo. Naštěstí se děj postupně rozjel a jako obvykle byla knížka celkem hezká, i když se mi předchozí díly líbily víc.

4xbabča
20.10.2022 5 z 5

Jako všechny předešlé díly i tentokrát šlo o velmi pěkné čtení. I když teď do příběhu zasáhla válka, byl to smutnější příběh, ale četlo se opět hezky a těším se na další díly.

prochajda
18.10.2022 4 z 5

Opět pěkné čtení ze života sestřiček v nemocnici na začátku 2.SV, jejich lásky, touhy a přátelství. Těším se na další díl, jsem zvědavá, jak si s nimi osud dále pohraje, nemají to jednoduché ani v osobním životě.

Han-nah
26.09.2022 4 z 5

A je tu další díl této zajímavé série. Tento díl začíná před Vánoci r.1938. Jak to bude dál s prestižní nemocnicí Nightingale v Londýně? Opět nemocniční prostředí, ale i hodně lásky, jak naplněné, tak zklamání. Splní se jejich tajná přání, kdy převládají obavy nad začínající válkou. Frannie, Kathleen i Helen, každá zvládá svou profesi, ale v osobním životě je čeká těžké rozhodování. Stejně je na tom žákyňka Effie. Láska si zaslouží víc, než kompromis. I tak mají všichni strach o své blízké v blížící se válce.

orinka3
15.08.2022 2 z 5

V ovzduší hrozící druhé světové se zdá, že na lásku ani nebude čas. Autorka nás ovšem přesvědčuje, že je to přesně naopak. V podstatě se tam neděje nic jiného, než že se řeší zlomená srdce, jiskření, milostné omyly. To všecko v nemocničním prostředí, které je samo o sobě atraktivní. Bohužel - je to růžovoučké až běda! Naivní a jednoduché jen což. Proto dávám dvě hvězdičky za velmi příjemnou četbu, ale tři okamžitě ubírám za nedostatek nápadů. Přece jenom by to chtělo i nějakou tu zápletku.

rilajaan
16.07.2022 5 z 5

Další pokračování "Sestřiček", stále skvělé čtení.

katallinka
28.05.2022 4 z 5

Pořád mě to moc baví a tahle série mě vždycky znovu vrátí ke čtení, když mám horší čtecí období. Nicméně v tomto díle mi chyběl některé postavy, takže jsem měla trochu pocit, že to není ono.

Aranel15
07.04.2022 4 z 5

Tento díl opět patřil k trošku slabším. V knize je velmi málo lásky a divokých studentek. Také se pomalu někam vytrácí situace z oddělení a péče o pacienty. Celým děním vlastně rezonuje pouze válka.

lékařské prostředí zdravotní sestry

2017  86%Sestřičky
2018  90%Sestřičky v nesnázích
2021  92%Sestřičky a jejich tajná přání
2019  93%Sestřičky na příjmu
2019  93%Sestřičky ve víru osudu

Kniha Sestřičky a jejich tajná přání je v