Sestřičky ve víru osudu

Sestřičky ve víru osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406595/bmid_sestricky-ve-viru-osudu-mtc-406595.jpg 5 246 69

Nemocnice Nightingale série

Helen, Dora a Millie studují ošetřovatelství v prestižní londýnské nemocnici Nightingale a jsou v posledním ročníku. Vše se na první pohled zdá růžové, ale ve skutečnosti se s nimi život nemazlí. Helen právě stojí na své životní křižovatce, bojuje s dominantní matkou, a to jak o svůj milostný život, tak o svou budoucí kariéru. Dora stále miluje Nicka, který je však manželem její nejlepší kamarádky Ruby. Ta ale v sobě skrývá temné tajemství, jež jí může zničit i manželství. Millie má starosti o svého snoubence, který byl poslán do Španělska, kde právě zuří občanská válka. To vše se odehrává na pozadí blížící se světové války, jejíž hlas začíná být slyšet i v Londýně.... celý text

astroweb
28.02.2024 5 z 5

I když nečtu Sestřičky všechny díly najednou, je to krásné, pohodové, ale i místy inteligentně dojemné čtení, moc se mi líbí.

kamka1103
26.01.2024 5 z 5

Helen , Dora a Millie...tři kamarádky, tři naprosto rozdílné povahy, tři budoucí sestřičky , tři naprosto neodolatelné dívky. A nejen ony , je jich daleko víc. V prvním díle byla "v hlavní roli" Helen, v druhém Millie a teď pro změnu Dora. Ale ostatní nejsou vůbec upozaděny. Mám je moc ráda a už se těším na další dil Sestřičky na příjmu.
ČV 24 četla jsem podruhé a je součástí série Sestřičky

VladkaBU
04.09.2023 5 z 5

... další díl ze života sestřiček. O lásce, zklamání, naději, smutku. Krásné čtení *****

1bublina
24.07.2023 5 z 5

Tohle je tak milá série. Hned po přečtení prvního dílu jsem si pořídila (a přála si od Ježíška) všechny další díly a udělala jsem dobře. Čte se to úplně samo, žádné nudné pasáže. Knihy si šetřím a beru si je s sebou na dovolené, abych netahala knihu, která mě nebude bavit. Moc se těším na další díly a jsem ráda, že mě jich ještě tolik čeká.
ČV 2023 - Kniha, která je součástí série.

martiline
11.07.2023 5 z 5

Tyhlety sestřičky ... je to prostě moc pěkné čtení. Na posledních stránkách jsem byla i dojatá ...
Už se těším na další díl.

Kiwisska
23.04.2023 5 z 5

Tak málo jsem od této série očekávala a tolik se mi dostává! Báječné čtení, dojemné, moc se mi líbí vývoj postav (nejen hlavní trojice). Velmi mi sedl styl psaní autorky.

Booky84
18.02.2023 5 z 5

Opět skvělý a čtivý díl, který mě úplně pohltil a musela jsem číst stále dál a dál a najednou byl konec. Líbí se mi i historické propojení v rámci knihy. Osudy sestřiček jsou veselé, bohužel i smutné, ale i nadějné. Těším se a zárověň i obávám, co další díly přinesou.

Vlak7
15.02.2023 5 z 5

Čtivé, super. Osud Dory a Helen vedly.

Verika
08.01.2023 5 z 5

Třetí díl série Sestřičky je taktéž velmi čtivý. Osud sestřičky Millie je v tomto díle velmi bolestivý. Zajímavé jsou i historické události předválečné doby.

Johanka1956
28.12.2022 5 z 5

Hezké, čtivé. Dobře propojené osudy jednotlivých postav.

archivářka115
04.10.2022 5 z 5

Skvělá série o zdravotních sestřičkách. Každý díl je něčím jiným zajímavý. Všechny tři díly jsem přečetla jedním dechem. Už se těším na další díly.

Evaho73
17.09.2022 5 z 5

Nechcem sa opakovať, ale silnou stránkou tejto série je osobité dobové stvárnenie. Vždy, keď sa začítam, mám pocit, akoby som sa ocitla v dobe, kedy sa príbeh odohráva. V tejto časti ma okrem iných posunov v živote hlavných protagonistiek, zaujalo aj historické pozadie odohrávajúce sa v dobe tesne pred vypuknutím 2. sv. vojny. Bolo to obdobie krvavých protižidovských manifestácii pod vedením Oswalda Mosleya označovaného aj ako vodcu anglického fašizmu. Osobne mám tendenciu vyhľadávať a overovať si prečítané fakty aj v súlade s historickými skutočnosťami a pokiaľ nájdem zhodu, tak ako v tomto prípade, literárne dielo u mňa získava body vzhľadom k jeho celkovej kvalite.

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Nádherná série.

Han-nah
08.08.2022 4 z 5

Třetí díl mé oblíbené série a sestřičky - žákyňky Dora, Milli a Helen jdou ve svém vzdělávání do finále, v tomto díle je čeká závěrečná zkouška. Každá z nich dále prožívá svou lásku, trápení, některou čeká i životní tragédie. Dojde k usmíření matky a dcery? Je tu i více rozebraný , trochu komplikovaný vztah, Nicka a Ruby. Jak s tím vším ale souvisí Dora? Ve Španělsku je občanská válka, i v Londýně mnoho mladých mužů obléká černé košile a začínají ubližovat Židům. Blíží se 2.sv. válka. Sestřičky končí svůj zácvik, dostanou se ale všechny k závěrečné zkoušce a jaký bude jejich další osud?

prochajda
01.05.2022 5 z 5

Tento třetí díl byl více dramatický, dojemný a smutný. Moc dobře se mi vyprávění o práci, láskách a úskalích sestřiček četlo. Těším se na další jejich osudy, co zažijí v době války.

sladkovka
08.04.2022 5 z 5

Kniha je třetí díl o sestřičkách, která se mi líbila zatím asi nejvíc, až na ty překlepy. Líbí se mi doba, kde je ještě nějaká úcta, pokora a respekt. Je to krásné odpočinkové čtení. Určitě se těším na další díl.

Zelený.úval
11.03.2022 5 z 5

Sestřičky jsou prostě fajn. :-) V tomhle díle mi přišlo, že je více soukromí sestřiček, ale vůbec to nevadilo. Příběh Helen mě překvapil. Jsem zvědavá na další díl a na osudy postav během války.

Katka2382
05.03.2022 3 z 5

Opět sladké jako cumel se spoustou chyb a překlepů.

Maciiik
10.02.2022 4 z 5

Další milá odpočinková knížka. Příjemně se mi to četlo.

Aranel15
10.02.2022 5 z 5

Kniha opět povedená a těším se na další díl. Příběh Helen byl velmi smutný, tak doufám, že příště se na ni usměje více štěstí.

zdravotní sestry ošetřovatelství

2017  86%Sestřičky
2018  90%Sestřičky v nesnázích
2021  92%Sestřičky a jejich tajná přání
2019  93%Sestřičky na příjmu
2019  93%Sestřičky ve víru osudu

Kniha Sestřičky ve víru osudu je v