Růže a čokoláda

Uprostřed růžové zahrady se skrývá tajemství ... Anna Keplerová, dědička staré dynastie výrobců cukrovinek si v drážďanském starém městě otevřela svou již druhou čokoládovnu a nastěhovala se do rodinné vily, kterou konečně získala zpět. Nadšeně se pouští do obnovy zahrady, jejíž legendární růže kdysi daly název celému domu, a přitom v jednom ze záhonů objeví starou krabici. Ukrývá zažloutlý deník ženy, která žila ve vile před sto lety. Anna však od rodičů ani od dědečka o této Emmě nikdy neslyšela… Teresa Simonová ve svém novém románu opět rozehrává strhující ságu několika generací žen, jejichž životy byly poznamenány událostmi posledních století, a především oběma světovými válkami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436159/ruze-a-cokolada-brc-436159.jpg 4.478
Vydáno, Beta-Dobrovský

Die Frauen der Rosenvilla, 2015

Kniha Růže a čokoláda

Květ

Od tohoto románu jsem si hodně slibovala, musím bohužel říct, že mě zklamal... strhující ságu několika generací žen si teda představuji úplně jinak. Děj jen tak klouzal po povrchu, dialogy kostrbaté, charaktery postav nedostatečně vykreslené. (1,75*)

simonit

Velmi zajímavý příběh s propojením historie, romantiky, nenaplněné lásky, ale i pocitů štěstí a pokory, odhodlanosti...
Nechybí spoustu zápletek a napínavé počtení dopisů propojených různě mezi sebou.
Minulost a současnost jdou v podstatě ruku v ruce po celou knížku.
Moc doporučuji!

kika 13

Nádherný děj popsané pocity lásky napříč generacemi.

Parwana
23.12.2020

Krásná kniha, která se báječně četla, plná čokolády a starých tajemství, které ovlivnilo několik generací žen. Sice je to slaďák, ale i tak se mi líbila.

Buchtičkajani
21.12.2020

Perfektní!!!!!

Mlsnákočka
21.11.2020

Pěkná, dějově bohatá kniha, ve které se objevuje i napětí a samozřejmě dobrý konec. Bonusem jsou na závěr všechny ty dobré recepty, podle kterých určitě něco připravím.

pavla67
07.11.2020

Krasny pribeh, tolik lasky a smutku, ale na konec se vse vyjasnilo.Doporuciji.

knihovnička007
23.10.2020

Tak toto bylo hodně dobré čtení. Líbila se mi už autorčina předchozí kniha a tato se mi četla rovněž velmi dobře.
Zde se setkáme s dokonce čtyřmi různými příběhy, čtyřmi různými ženami. Co mají společného?
Příběh začíná na konci 19.století Helenou a pokračuje Emmou a Charlottou v průběhu války. Jejich deníky a další věci najde v roce 2013 Anna.
Příběhy se celkem hodně střídaly a já musela občas dost přemýšlet, která kamarádka patří ke které ženě atd., ale kniha se četla velmi dobře. A velkou zahradu Anně velmi závidím. Konec se dal očekávat...