Krása a jed oleandru

Poutavý příběh o lásce a válce, ale také o koláčích, dortech a kávě Hamburg 1938. Mladá Sophie Terhoven, dcera vlivného obchodníka s kávou se zamiluje do chudého syna pouhé kuchařky. V cestě jim ovšem stojí nejen odlišný původ, ale také temné tajemství jejich rodičů a – válka. Mají milenci společnou budoucnost? A přežijí vůbec těžké období? Na odpovědi čeká o téměř 80 let později mladá majitelka kavárny Jule Weisbachová, která čte Sophiin deník a odhaluje nejen osudy mladé Sophie a Hannese, ale také vazby, o kterých neměla ani tušení. Román velmi vtipně doplňuje soubor devíti receptů na dorty, zákusky a nápoje, které Jule podává ve své kavárně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406904/krasa-a-jed-oleandru-h18-406904.jpg 4.410

Die Oleanderfrauen (2018)

Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Krása a jed oleandru

zuzana2599
předevčírem

Moc pěkný příběh o lásce i válce, ale také o sladkých koláčích, dortících a kávě.
Příběh má dvě časové roviny, ta první se odehrává v Hamburku ve válečných letech a je psána mimo jiné i v dopisech, které celý příběh obohacují. Druhá část se pak odehrává v Hamburku dnešních let, ve voňavé kavárně slečny Jule. A zde, za osmdesát let později, se příběh minulý se současným propojí a všechny souvislosti vyjdou na světlo.
Kniha se mi líbila, zejména příběh z minulosti je nádherný...

petaSk
předevčírem

Kniha je na pomezí červené knihovny, hezky napsaná, ale nikterak originální, ani ve mně vzbuzující velké emoce. Linka ze současnosti podle mě dostala až příliš prostoru, a byla pro mě méně zajímavá. Příběh mladé Sofie byl dramatičtější, ale pořád to bylo něco, co jsem četla v mnoha jiných knihách a zpracováno lépe.
Autorka si dle mého spočítala, co nejvíce táhne, a co se vyplatí a to vše namíchala do jedné knihy, která je napůl feel good romancí o “roztomile nešikovné” mladé ženě, napůl historickým dramatem o hluboké lásce. A knížka zůstala kdesi napůl.

veronika0382

Rodinná sága o lásce, válce, bolesti, tajemstvích a jednom nalezeném deníku, si vás určitě získá od prvních řádků, tak jako mě. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Autor knihy

Teresa Simon

Teresa Simon
německá

Kniha Krása a jed oleandru je: