Krásná Filipína

Příběh bouřlivé, zakázané lásky mezi měšťanskou dcerou a císařským synem z rodu Habsburků, která boří v 16. století stavovské hranice a vyvolává na habsburském dvoře jeden skandál za druhým. Filipína Welserová a Ferdinand II. Habsburský se zamilují, tajně uzavřou sňatek a mají čtyři děti. Avšak čím silnější je jejich vztah, tím větší jsou i překážky. Nakonec Filipína ve svých třiapadesáti letech onemocní nevyléčitelnou nemocí. Existuje podezření, že byla otrávena......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229922/krasna-filipina-229922.jpg 427

Die schöne Philippine Welserin (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Krásná Filipína

Fanda74
26.11.2018

Po knížce jsem sáhnul po návštěvě zámku Březnice (a podobně jako na zámku) se z tohoto velmi zajímavého příběhu dalo dostat víc. Chyběl mi pohled ze strany Ferdinanda Tyrolského a trochu širší uvedení do konkrétní doby a reálií. Možná to bylo moc jednoduché. Líbilo se mi členění kapitol podle bylin - to je hezký nápad.

Mickey103
05.10.2018

Smutný příběh zamilovaného páru z 16. století. Přesto oddechová a poutavá kniha.

Gweny
24.09.2018

Silný ale i oddechový příběh pro dlouhé zimní večery. Člověk se jen trochu začte a už se dokáže přenést do úplně jiné doby a prostředí.

ferdada
28.03.2018

Knížku hodnotím jako průměrnou. Četla se dobře. Nenásilný, krátký vhled do historie. Líbily se mi vsuvky z herbáře; kniha by byla určitě vábivější, kdyby obrázky bylin byly vyvedeny v barvách. Ale i z černobílé verze se člověk poučí - že fakt né všechno je v přírodě k sežrání nebo ochutnání. Bacha na to!

Len2očka
01.11.2017

Knížka s poutavým a nelaciným dějem,bavila mě.

alnahu
08.09.2016

Příběh Filipíny Welserové kupecké dcery, tajně provdané za Ferdinanda II . s kterým měla několik dětí. Filipína se zabývala sběrem bylinek v knize najdeme také několik bylin s obrázkem a popisem-hlavně těch prudce jedovatých. Také jsem čekala ,že bude příběh krásné Filípíny trošku obsáhlejší.Ale i tak zajímavé čtení.

bastina
05.01.2016

Vďaka knihe som sa dozvedela o živote Filipíny a FerdinandaII. Páčilo sa mi aj prepojenie príbehu a náuky o bylinách. Na druhej strane, škoda, že dej bol rýchly a kým sa čitateľ spamätal, čo sa udialo, už sa odohrávalo niečo iné. Pre mňa bola kniha príjemnou odychovkou.

prochajda
18.08.2015

pěkný příběh, ale určitě by se dala kniha napsat rozsáhleji a poutavěji, vyprávění mi připadlo takové chudé :(

Markett
26.07.2015

Příběh Filipíny Welserové a Ferdinanda II. se mi velmi líbí, i když kvůli tomu museli prožít opravdu těžké nástrahy osudu. Tato kniha se mi velmi líbila, ale trošku mě mrzelo, že děj probíhal strašně rychle a čtenář si pořádně ani neužije tu velkou lásku, kvůli které oba riskovali svou pověst. Popis bylinek zařazených na každém začátku kapitol byl velmi zajímavý a originální nápad, ale opět mi něco málo vadilo - že se hlavní hrdinka starala jen o jedy. Určitě to Filipína neměla v životě jednoduché, ale autorka měla dát více prostoru lásce. Přesto přese všechno se mi kniha líbila a určitě se k ní ráda vrátím, je to příjemné oddechové čtení s nádechem historie. :)

kosilka
24.06.2015

Knihu celkově hodnotím jako průměrnou. Určitě byla zajímavá a líbila se mi, to ano, ale vadilo mi negativní naladění knihy, v podstatě mám nejvíc v mysli zakořeněné věty a situace hlavní hrdinky, které se stále točily okolo ,,temných dnů" a toho, zda ji někdo nechce otrávit. Neříkám v žádném případě, že to měli v té době jednoduché, ale autorka sama přiznala, že si s Filipíniným osudem i trochu pohrála a nemohu si pomoci, kniha byla opravdu příliš negativně laděná a místy se snažila být příliš srdce rvoucí. Nelíbilo se mi ani přeskakování celých let. Samozřejmě kdyby se autorka věnovala každému roku, dni atd., vážila by kniha půl tuny, ale celkově to (alespoň pro mě) způsobilo naprosté odcizení od knihy, děj ubíhal, hlavní hrdinka se vdávala, pak hned měla děti atd. atd., až najednou byla starší nemocnou paní. Všechno se to kolem mě tak mihlo, že jsem si k postavám nevytvořila absolutně žádný vztah, četla jsem s naprosto neutrálními pocity a když se příběh nachýlil k dojemnému konci (takový, myslím, měl být), bylo mi to úplně jedno. Přesto ale dávám 3 hvězdičky za zajímavé a oddychové čtení.

piliticek
18.04.2015

Dle mého názoru naprosto mdlá kniha, která nemá žádný spád ani informační hodnotu. Vždy mě velmi zajímalo téma habsburských mesaliancí. Toto však byla jen slabá romance. Obvykle mám ve zvyku knihy dočítat, zde dávám jednu hvězdu za to, že jsem se donutila knihu nakonec přeci jen dočíst do konce, ač jsem uvažovala o tom, že ji odložím již ve třetině.

Ewik
23.03.2015

Moc hezky psaná kniha. Osud této ženy byl velmi poutavý. Našla se spousta lidí, kteří se jí snažili uškodit a byla spousta lidí, kterým pomohla. Výtečná bylinkářka, jejíž herbář je dodnes platný.

JanaDor
04.02.2015

Historická oddechovka, která mi sedla a hezky mě na svých vlnkách romance uklidnila. Ze začátku mi to připadalo takové sladší, ale později, jak se rozběhl děj, bylo to více poutavější, čtivější a hlavně smutnější. Každá kapitola začíná ilustrací určité bylinky a je k ní přiložen popis pozitivních a negativních účinků. Zajímavý osud velké ženy. Pokud máte rádi historické romány vycházející ze skutečných událostí, tak tato kniha by vám neměla ujít.