Černá žena od Nilu

Podmanivý román o "femme fatale" žijící v Egyptě v šestnáctém století před naším letopočtem zobrazuje nejen její fascinující osud, ale předestírá též pestrou fresku života řemeslníků, válečníků, kněží i umělců té doby.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2647/cerna-zena-od-nilu-2647.jpg 4.245
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno · Knižní klub

Schwarze Frau vom Nil · 2000

Kniha Černá žena od Nilu

Druhá kniha, která mi pomohla zpříjemnit už i tak dokonalou dovolenou na Krétě ;-). Tentokrát jsem se ale nedokázala až tak úplně nadchnout. Z dob starého Egypta toho už mám poměrně dost načteno a tato kniha se mi zdála o něco málo slabší, než jiné. Příběh jako takový je místy i drsný, což je ale pochopitelné vzhledem k tomu, jaký tenkrát život byl. Autorka však píše dobře a čtivě, proto knize dávám poctivé čtyři hvězdičky a doporučuji milovníkům příběhů z tohoto období.

bekule

Krásný příběh Sahti - nubijského děvčátka násilím odvlečeného do Egyptského Vesetu v období konce 17.dynastie.Nečekala jsem že tady narazím na osudy mého nejoblíbenějšího faraona Kamose, není mnoho románů věnujících se tomuto období ,většina se odehrává až o dvě stě a více let později. Protože jsem však dříve četla úžasnou trilogii - Vládcové obou zemí - věnovanou této etapě egyptských dějin, raději se ztotožňuji s variantou Pauline Gedgeové.

karamelka33
14.11.2017

Pěkná kniha .Dobře se četla ,autorku jsem neznala a byla jsem nadšená.

ufounek17
05.03.2017

Tak to jsem nečekala...Tato knížka mi vyrazila dech. Určitě si najdu další od této skvělé autorky.

rtesarova88
11.05.2013

Toto je první kniha, kterou jsem z této tématiky četla. Chytila mě natolik, že se k ní ráda vracím.

starověký Egypt

Brigitte Riebe