Černá žena od Nilu

Podmanivý román o "femme fatale" žijící v Egyptě v šestnáctém století před naším letopočtem zobrazuje nejen její fascinující osud, ale předestírá též pestrou fresku života řemeslníků, válečníků, kněží i umělců té doby.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2647/big_cerna-zena-od-nilu-HUd-2647.jpg 4.150
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Schwarze Frau vom Nil, 2000

Kniha Černá žena od Nilu

Květinka008
10.02.2020

Zhltla jsem ji za jeden víkend, přestože jsem ji četla asi potřetí :-) Zkrátka mě vždy pohltí ten svět starověkého Egypta... Úžasný příběh!

danielavachova
28.10.2019

Čtivý historický román,velmi mě zaujal,určitě se podívám po dalším od této autorky.

19.08.2019

Druhá kniha, která mi pomohla zpříjemnit už i tak dokonalou dovolenou na Krétě ;-). Tentokrát jsem se ale nedokázala až tak úplně nadchnout. Z dob starého Egypta toho už mám poměrně dost načteno a tato kniha se mi zdála o něco málo slabší, než jiné. Příběh jako takový je místy i drsný, což je ale pochopitelné vzhledem k tomu, jaký tenkrát život byl. Autorka však píše dobře a čtivě, proto knize dávám poctivé čtyři hvězdičky a doporučuji milovníkům příběhů z tohoto období.

bekule
24.06.2019

Krásný příběh Sahti - nubijského děvčátka násilím odvlečeného do Egyptského Vesetu v období konce 17.dynastie.Nečekala jsem že tady narazím na osudy mého nejoblíbenějšího faraona Kamose, není mnoho románů věnujících se tomuto období ,většina se odehrává až o dvě stě a více let později. Protože jsem však dříve četla úžasnou trilogii - Vládcové obou zemí - věnovanou této etapě egyptských dějin, raději se ztotožňuji s variantou Pauline Gedgeové.

karamelka33
14.11.2017

Pěkná kniha .Dobře se četla ,autorku jsem neznala a byla jsem nadšená.

ufounek17
05.03.2017

Tak to jsem nečekala...Tato knížka mi vyrazila dech. Určitě si najdu další od této skvělé autorky.

rtesarova88
11.05.2013

Toto je první kniha, kterou jsem z této tématiky četla. Chytila mě natolik, že se k ní ráda vracím.