Ledová princezna

Ledová princezna
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/bmid_ledova-princezna-QBL-40247.png 4 1096 1096

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto
Originální název:

Isprinsessan , 2003


více info...

Přidat komentář

zbožňuju_knihy
22.05.2024 4 z 5

a mně se to líbilo! Narazila jsem na to v knihovně náhodou a přečtu si toho od autorky určitě více. Bylo to takové příjemně zamotané, něco se dalo vyčíst mezi řádky poměrně brzy, ale nevadilo. Příjemné 4*, aby to nebylo nespravedlivé k mým TOP knížkám :-).

lexikon_tf
21.05.2024 5 z 5

Ledová princezna bylo moje první seznámení s autorkou a také je to první díl série s Erikou a Patrikem.

Děj nás zavede do Švédska, do přímořského městečka Fjällbacka. Tam, ve svém domě ve vaně, je nalezena mrtvá žena. Náhodou je to i dávná kamarádka Eriky, spisovatelky, která ve městě řeší pozůstalost po rodičích.

Smrt je brzy vyšetřována jako vražda a případ dostává na starost mladý detektiv Patrik, který se s Eričinou pomocí hodlá brzy dostat pachateli na stopu. Jak jim půjde vzájemná spolupráce? No, vzhledem k pokračování série prozradím, že velice dobře!

Erika se do záhadné smrti své kamarádky z dětství noří i s profesním zájmem - o tragédii se rozhodne napsat knihu.

Příběh mě pohltil a nepustil až do konce, velmi čtivá detektivka z mého oblíbeného severu! O jednotlivých postavách se dozvídáme spoustu věcí s hlavní postavy mi byly velmi sympatické. Velice doporučuji všem milovníkům dobré krimi!


genduna
08.05.2024 2 z 5

Trochu divná detektivka, moc mě nenadchla. Na policejní stanici tomu velí chlápek mdlého rozumu, z běžného policisty se vyklube profi vyšetřovatel vražd, příběh dosti utažený za vlasy....

MatBla
23.04.2024 5 z 5

Jsem spokojená. Oproti jiným severským autorům, např. Kepler, Nesbo, byla tohle klidnější, pohodovější detektivka.
Bavila mě od začátku, četla se moc dobře. Vraha jsem neodhadla.
Jsem zvědavá na další díly, jak se bude vyvíjet vztah Eriky a Patrika. A taky jak to dopadne s Annou a Lucasem.
Erice bych moc přála, ať jí dům po rodičích zůstane.

Petra101
01.03.2024 5 z 5

Libilo se mi to, Patrik s Erikou mi jsou sympatičtí. Vraha jsem neuhadla teda vůbec. Akorát mohlo jeste dojit k rozuzleni s Annou a Lucasem...

Lejdus
28.02.2024 4 z 5

Když jsem se vrátila na začátek a přečetla si tuto první knihu v sérii, byla jsem zpočátku zmatená. Některé postavy jsem znala z jiných dílů, proto mne to dosti mátlo. Nicméně příběh v této knize byl velmi dobře zpracovaný. Dokonce jde zde vidět začátky psaní Ericy jejích typů knih, proč se stane slavnou. Jinak se jedná o autorku historických děl, ale tady je již vidět, že se zaměřuje na osoby z jejího okolí.

katallinka
19.01.2024 4 z 5

Taková pohodová detektivka, ve které jsem vraha absolutně netušila. Moc mě baví hlavní postavy, takže budu v sérii určitě pokračovat.

Zahradnice19
03.01.2024 4 z 5

Má první kniha od této autorky, dala jsem na doporučení a stálo to za to. Má spád, krásně vykreslené i vedlejší postavy, některé i hezky vtipně. Zápletka dobrá, trošku předvídatelná, i když autorka dávkuje stopy postupně, takže napětí je až do konce. Těším se na další díl.

Jiparis
22.12.2023 4 z 5

Zatajování rodinných tajemství, ohledy na to, co si lidé pomyslí, dokáží napáchat obrovské zlo.

Mandlevest
06.12.2023 5 z 5

Z této série mám v minulosti nahodile přečtené nějaké díly a tak , když letos po dlouhé době vyšel další případ, jsem si řekla, že by bylo fajn si dočíst všechny díly série. A začala jsem hned tím prvním a po pár kapitolách se mi jevil podvědomý a já zjistila, že už jsem ho kdysi také četla. Ale vraha jsem si na první dobrou nevybavila a znovu si potvrdila, že vrátit se k těmto detektivkam a dočíst vynechané díly je dobrá volba. Krvák nečekejte, je to v rámci žánru spíše poklidné čtení, ale s moc sympatickou dvojkou Erikou a Patrikem a nějaké té vraždy s vazbou na minulost se vedle milostného jiskření také dočkáte:-). Maximální spokojenost.

Yunnan
31.10.2023 5 z 5

Od Camilly jsem jako první knihu četl Ženy bez slitování, což byla taková, spíše, delší povídka, ale celkem se to dalo. A tak jsem si řekl, že zkusím i její sérii s Erikou a Patrikem. Měl jsem ji už dlouho v chystám se číst a tak jsem si ji u nás v knihovně konečně půjčil. Zpočátku se mi do čtení moc nechtělo, nejsem úplně na severskou krimi a dýchal na mě z ní severský chlad. Ale postupně jsem tomu začínal přicházet víc na chuť a příběh mě začal bavit a na čtení jsem se těšil. Trochu jsem se ztrácel v množství postav, ale i to se nakonec dalo zvládnout. Vraha jsem sice tipoval, ale neuhodl a téma v knize je dost šílené. Docela by mě zajímalo, jak to dopadlo, nebo dopadne s Annou, tak uvidím v dalších dílech, jestli se něco nového dozvím.
Moc jsem si užíval vyvíjející se vztah mezi Erikou a Patrikem. A líbilo se mi to nakonec mnohem více, než série Kristýny Trpkové s Laurou a Adamem (knihy jsou skvěle napsané, ale už ne ten vztah mezi nimi).

petraj30
05.10.2023 5 z 5

Ani jsem to nečekala, ale byla jsem opravdu překvapená. Chytlo mě to od první věty a musela jsem to dočíst do konce. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na podivná jména a jejich počet, ale dalo se v tom všem orientovat. Co mi ale hodně vadilo, bylo vyšetřování. Ve Švédsku zřejmě všechno řeší jinak, ale vyšetřovatelé dělali přímo diletantské chyby. Já vím, přečetla jsem pár detektivek a už bych jim fušovala do řemesla, ale i spisovatelka na tom byla lépe než oni.
Nicméně jsem s výsledkem velmi spokojená a těším se na pokračování

FilipHaring
24.09.2023 4 z 5

Hodnotím 4/5. Chýba mi rozdelenie deja do jednotlivých kapitol. Inak je dej zo začiatku pomalý a nudný ale postupne sa stupňuje. Záber je spracovaný veľmi dobre a nechýba veľké prekvapenie.

ArwenAragorn
12.08.2023 5 z 5

81%

Opřel tvář o okraj vany a cítil, jak se do něho zakusuje mráz. Byla nádherná. Pokrytá ledem.
Pouto mezi nimi se nepřerušilo. Nic se nezměnilo. Nic nebylo jiné. Jsou oba stejní.
_______________________________________________________________________________________________________________
Moc pěkná poklidnější, čtivá detektivka, myslím, že výborný začátek série. Dobrý je motiv , ale vraha jsem, i když se nabízel, neodhadla. Kromě vyšetřování vraždy se autorka věnuje i soukromému životu postav, které jsou hezky plastické.
Doporučuji a budu pokračovat dalšími díly.

kolacky
11.08.2023 4 z 5

Dobrý začátek, jsem zvědavá na další příběhy!

hrabalikoval
05.08.2023 3 z 5

Štvalo mě že kniha není rozdělená na více kapitol. Mám to radši. Každopádně v pohodě knížka a těším se na další ze série

Michalkotea
01.06.2023 5 z 5

Skvelé. Náhodne vybratá kniha a neľutujem.Niekedy som presýtený brutálnou vraždou a miliónmi obetí a alkoholikom čo je detektív.V tejto knihe mám svojich obľúbencov a aj tých čo si želám aby neexistovali.Tešim sa na ďalšiu knihu zo série

Simstr
22.05.2023 5 z 5

Camilla Läckberg - záruka kvality. Celá tato série stojí za to. Velice čtivé. Doporučuji !

Tučňák492
13.05.2023 5 z 5

K této autorce jsem se dostala čirou náhodou a to formou dárku, bohužel ten dárek byl desátý díl ze série názvem Čarodějnice, takže jsem si sehnala hned tři díly, první díl Ledová princezna se četlo samo, bylo to příjemné čtení, už mám v ruce druhý díl Kazatel a jsem zvědavá na pokračování vztahu Eriky a Patrika, měla jsem hrůzu z tolika dílů, ale autorka C.L. mě mile překvapila a věřím, že se pročtu až do toho desátého darovaného dílů.

ut.la
30.04.2023 4 z 5

Fajn severská detektivka, dostatečně napínavá, dobré popisy postav a vztahů ve vesnici i v rodině - nikde jsem se neztrácela, všechno navazovalo, propojovalo se.
Trochu mě zklamal konec - vraha, nebo okolnosti motivu, se rýsovaly zhruba od půlky. Doufala jsem furt, že se to nějak přehoupne, dojde k nečekanému objevu nebo zvratu, ale to se nestalo. Žádné uhrančivé odhalení se (pro mě) na konci nekonalo, byť ta zápletka byla dost zamotaná (trochu příliš, přišlo mi).

Štítky knihy

švédská literatura švédské detektivky rodinná tajemství

Autorovy další knížky

Camilla Läckberg
švédská, 1974
2009  82%Ledová princezna
2014  84%Andělíčkářka
2019  78%Zlatá klec
2018  83%Čarodějnice
2010  84%Kazatel