Ledová princezna

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/big_ledova-princezna-QBL-40247.png 4.1964

Erika Falcková & Patrik Hedström 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Isprinsessan, 2003

Kniha Ledová princezna

Han-nah

Knihu jsem vybrala na základě výzvy. Severské detekrivky mám ráda a tady kromě vyšetřování vražd nebo sebevražd je i romantická zápletka, tajemství z minulosti, které chce na povrch, ale i různé rodinné problémy i domácí násilí. Vše toto se protne v přímořském severském městečku.
Hlavní postava spisovatelka Erica a policista Patrik se podílí na vyšetřování. Kniha měla spád, vraha objasní až na závěr knihy. Určitě sáhnu po další ze série.
1* jsem ubrala, protože mi vadí, že na přebalu knihy je mi dopředu oznámeno, že Patrik a Erica se v některé další sérii vezmou. Ubírá to na překvapení.

Jenny055
09.12.2022

Počúvala som audioknihu a interpretácia Dany Černé bola vynikajúca. Kniha sa mi páčila a určite si prečítam aj ďalšie diely. Jednu hviezdičku beriem za "romantickú" linku, ktorá by mi v detektívke nevadila, ale tu bola veľmi naivná, vhodná možno pre dievčenský román.

maryska09
13.11.2022

Kniha má zajímavou zápletku a poměrně velký potenciál, ale přijde mi dost nedotažená. Chybí mi větší vyvětlení souvislostí, které jsou spíše náhodné. Navíc je v ní několik logických nesrovnalostí (někdy od vraždy uběhlo několik týdnů, někdy se stala minulý pátek...). Zajímalo by mě pokračování i kvůli Anně (snad by nějaké v další knize bylo), ale možná si ho nechám ujít.

jaroiva
24.10.2022

Chápu, že ti spisovatelé to nemají lehké. Co mají pořád vymýšlet za originální zápletky apod. pro nevděčné čtenáře jako jsem já. Ale potřebuju aspoň něco, co mě na knize zaujme. Tady to bylo to, že to načetla v audioverzi Dana Černá. Ale to bylo bohužel jediné, co mě zaujalo. Jinak šlo o standardní tuctovou Ikea-detektivku. Škoda. Zkusila jsem a vím, že autorka nebude mou oblíbenou.

Majký_
22.09.2022

Autorku jsem objevila díky čtenářské výzvě a rozhodla se přečíst si první díl detektivní série. Kapitoly jsou velmi dlouhé (především kapitola pátá), na což nejsem zvyklá, ale naštěstí se v nich alespoň střídá více dějových linií, určité předěly se tedy v průběhu kapitol vyskytují. Postupné odkrývání pozadí událostí se mi moc líbilo, autorka dává čtenáři prostor pro utváření vlastních domněnek a teorií. Překvapila mě v detektivce přítomnost romantické dějové linky, ale nebyla rušivá, nevadila mi. Určitě se teď nepustím do celé série na jeden zátah, ale věřím, že v budoucnu po dalším díle sáhnu.

iveta0549
16.09.2022

Knihu jsem našla díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Rozhodně si přečtu i další příběhy Eriky a Patrika.

JaniMa
12.08.2022

Seznamování s postavami v první kapitole jsem překonávala s křečovitě zatnutými zuby. Bylo to najednou tolik jmen… Pak už to bylo lepší. Kapitoly jsou na můj vkus zbytečně dlouhé, ale vyjma první se dobře čtou. Přestože jsem autorce zazlívala až přespříliš urputně padouchovkou postavu komisaře Mellberga a Eričinu náhlou (dle mého nelogickou) pohnutku vydat se do domu zavražděné po odchodu policie, musím na závěr uznat, že na prvotinu je tohle velmi dobrá kniha.

07.08.2022

Dvě knihy z této řady se mi už před časem dostaly do rukou, ale mám opravdu velkou radost, že jsem se konečně mohla dozvědět, jak to všechno mezi Erikou a Patrikem vlastně začalo ;-). Autorka postupně vytváří napětí a dokáže ho udržet až do konce. A to se mi opravdu líbí :-). Kniha začíná poměrně nenápadně frustrovaným staříkem, který chodí každé ráno na procházku, aby se vyhnul své ženě. Pak už ale dochází k vraždě – mladá žena Alexandra, která byla dříve Eričinou blízkou kamarádkou, leží zmrzlá a se zápěstími pořezanými žiletkou ve vaně. A od toho se všechno odvíjí. Začíná se rozjíždět vyšetřování a záhy poté dojde k dalšímu podezřelému úmrtí. Zároveň se paralelně s tím rozvíjí milostná linka právě mezi Erikou a Patrikem, kterou jsem sledovala s opravdovým zaujetím - a samozřejmě mne také zajímalo, kdo za smrtí Alexandry vězí. Na závěr knihy dojde ve vyšetřování k určitému zvratu a aspoň pro mne bylo odhalení celého pozadí života nejen Alexandry a její rodiny, ale také pachatele, překvapivé ;-). Za to všechno si kniha plný počet určitě zaslouží a já se již nyní těším na další setkání s Erikou a Patrikem...