Koupit knihy

Camilla Läckberg

švédská, 1974


Nahrávám...

Nová kniha

Iluze

Iluze - Camilla Läckberg

Jediný způsob, jak ho dopadnout, je být o krok před ním Před zábavním parkem ve Stockholmu objeví policie tělo ženy v bedně probodané meči. I když to na první pohled p... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 17 knih

Komentáře (29)

ddkk
05. května

Každým dnem čekáme na vydání prvního dílu nové série Mentalista, který dvojice Camilla Läckberg & Henrik Fexeus nazvala Iluze. A zatím před několika dny vyšlo už druhé pokračování, které se v originálu jmenuje Kult.
Více o chystané trilogii zde:
https://www.metafora.cz/predstaveni-nove-krimi-trilogie-mentalista/

jindra-svita
08.01.2021

Prosím vás a jaká je tedy chronologie jejích knih? Jak je číst popořadě?

pepa4081
05.10.2019

Camilla Läckberg mne neurazila, ale ani úplně neoslnila. Její knihy mi přišly dost nevyrovnané. Některé jsou velmi napínavé, v jiných, jakoby pro nedostatek nápadů vykrádala jiné autory. Život jejích hlavních postav je sice zajímavý, ale někdy líčený až otravně podrobně, na úkor samotného vyšetřování. Témata dotýkající se politické, či jiné korektnosti, mi přišla až křečovitě aktivistická a zmiňovaná zbytečně často. K její sérii s Erikou a Patrikem se už jako k celku nehodlám vracet.
Označení „královna severských krimi“ považuji pouze za tahák na čtenáře a „královnou (a králem) severské krimi“ pro mne zůstávají Maj Sjöwallová a Per Wahlöö.

Annie_022
27.04.2019

Nechápu, že jsem na tuto autorku narazila až teď! Je to přesně můj šálek kávy- napínavé, čtivé, kapitoly s minulostí zajímavé. Trochu mě časem opakující se slovní obraty unavovaly, ale celkovému nadšení neublíží. A když přijdete, jakým stylem píše, většinou i odhadnete, o co v knize jde a kdo je viník. Ale v minimálně dvou knížkách mě stejně dostala! Za mě super oddechovka, všem doporučuju ????

LisaEla
13.03.2019

Přečetla jsem chronologicky všechny knížky od CL a musím říct, že jsou čtivé a napínavé, hodně mě bavil příběh Eriky a ostatních, líbily se mi i vložené příběhy z minulosti. Na druhou stranu zápletky, důvody k vraždám a vysvětlení jejich motivů jsou občas trochu překombinované a někdy i těžko uvěřitelné a málo reálné. Některé díly byly lepší, jiné slabší. Knížky jsem si přečetla ráda, bavily mě, ale do knihovny bych si je asi nekoupila.

AltaMari
16.08.2018

Autorka zraje jako víno - přečetla jsem chronologicky 3 knihy ze série a byly s každým dílem lepší. A podle hodnocení ostatních knih si svůj standard drží... takže se těším na další počtení.

ddkk
26.02.2018

Podle knih Camilly Lackberg byla natočena švédská TV série Fjällbacké vraždy, která má 6 epizod (další natáčení bylo zastaveno poté, kdy režisér Daniel Lind Lagerlöf během přípravy natáčení zmizel - má se zato, že se nešťastnou náhodou zabil).

1