Ledová princezna

Ledová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/bmid_ledova-princezna-QBL-40247.png 4 1075 228

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Isprinsessan , 2003

Janoska
12.12.2012 5 z 5

Má druhá knížka od této autorky a opět skvělá:-) Těším se na další!

penhalovka
05.11.2012

ctive, ale predvidatelne. zaver byl slaby.

šipek
08.10.2012 4 z 5

doporučuji přečíst dobrá kriminálka.

rikke
31.03.2012

Pro mě je kniha výjimečná vykreslením charakterů postav. Málokdy se stane, a vpravdě si teď nedokáži vybavit, že bych nejintenzivněji vnímala jednotlivé postavy - tady díky autorce - skutečné lidi z masa a kostí na úkor samotného příběhu. Tady postavy děj nedoplňují, ale samy ho vytváří.

vagas
19.02.2012 5 z 5

Kniha se krásně čte, severská literatura mi náramně sedí, teším se na další díly autorky...

Janamarie
26.01.2012 4 z 5

Autorka Camilla Läckberg dobře popisuje mezilidské vztahy a rozpoznává pohnutky lidského konání, většina zločinů má totiž svůj prapůvod v dávné minulosti, dokonce až v dětství!

sachista
11.09.2011 5 z 5

Moje první setkání s veleúspěšnou švédskou autorkou klasických detektivek zasazených do současnosti. Knihu jsem přečetl jedním dechem a oblíbil si ústřední dvojici Patrika a Ericu. Největší klad, který spočívá v románech C. Lackberg a obecně v severských krimi, ve výborně propracovaných postavách, prolínání minulosti se současností a zasazení příběhu do města, jehož atmosféru lze z knihy nasát.

opicejudy
24.08.2011 5 z 5

V poslední době jsem objevila žánr severské detektivky a můžu vřele doporučit.Knížky od Camilly jsou super.Doporučuju i Kazatele a Kameníka.

švédská literatura švédské detektivky rodinná tajemství

Camilla Läckberg
švédská, 1974