Zlatá klec

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty. Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní. Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405950/big_zlata-klec-XLk-405950.jpeg 4521

Faye 1.

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Metafora

En bur av guld, 2019

Kniha Zlatá klec

Kubajzz
včera

Autorku čtu rád, ale tato série mě moc nechytla...

Jakubadavid
24. listopadu

Po sérii s Erikou trochu jinak psané , i jiný žánr. Ale nemůžu říci, že by mě to nebavilo. Ze začátku jsem se sice nemohla začíst, ale pak už to šlo samo. Je to malinko růžová knihovna, ale přečtu si i 2. díl, ať vím, jak to dopadne.

Szilvia1
11. listopadu

Knížka Zlatá Klec byla mojí první od této autorky,a určitě si přečtu i druhou část.Je to psychologický román,ale i příběh o přátelství dvou holek,které se spřátelili na univerzitě a vydrželo jim to až do smrti jedné z nich.Je to i o tom,jak se mužeme vzchopit a pak i ženy dokážou být mužum rovné.Jsem zvědavá na druhý díl.

PolarBear

Málokdy se mi stane, že dočtu knihu, která se mi nelíbí. Tuto jsem tedy dočetla, protože Camilla Lackberg je moje oblíbená autorka. Zlatá klec je ale hluboko pod standardem, na jaký jsem si zvykla u jejích starších detektivek. Vyšla už přede dvěma lety a já si ji nekoupila, jako bych tušila, že to nebude můj šálek čaje. Tak tušení bylo správné. Nevím tedy, jestli nebyla chyba, že jsem jako první četla Stříbrná křídla, což je vlastně pokračování Zlaté klece. Ale myslím, že ani v opačném (správném) pořadí by se mi ani jedna z těchto dvou knih nelíbila. Je to ploché, postavy málo uvěřitelné, jejich jednání stěží pochopitelné. Hlavní hrdinka nesympatická. Snad zase spisovatelka napíše něco s Erikou v hlavní roli.

(audiokniha plus drobné spoilery)
Od autorky se mi moc líbily předchozí knihy z jiné řady, proto jsem se rozhodla zkusit zase něco jiného a dala šanci této sérii. Bohužel žádné velké nadšení se ale nekonalo. Všechny postavy v knize jsou spíš nesympatické než naopak, kromě toho mají psychopatické rysy a některé z nich jsou psychicky nemocné. To se týká nejen Jacka, ale dokonce i Faye. Autorka totiž popisuje nejen její současný život, ale postupně odkrývá i její temnou minulost. Vůbec jsem nepochopila, proč například odvrhla svého přítele Viktora, který jí nikdy neublížil - a nahradila jej zrovna Jackem? Samozřejmě šlo Faye o peníze, určité postavení ve společnosti a podobně, ale i přes tyto argumenty se její jednání nedá takhle jednoduše vysvětlit, natož omluvit. Potom se dlouhou dobu zdá, že by s ní měl čtenář soucítit a její pozdější intriky proti Jackovi chápat. To se ovšem daří jen částečně, protože Faye se nechová tak úplně klasicky jako oběť. Právě naopak. Začne spřádat plán, jak se Jackovi pomstít a zároveň jej dokonale zničit. Zda se jí to podaří, už prozrazovat nebudu ;-). Úplný konec knihy je překvapivý, ale celkový dojem už zachránit nedokáže. Příběh jako takový má velké mezery, je tam spousta nelogičností, nad kterými čtenář jen nechápavě kroutí hlavou, ale napsaný je opravdu neskutečně čtivě. A právě za tento fakt strhávám pouze jednu hvězdičku a dokonce časem zkusím dát šanci pokračování ;-).

Hella

Läckbergová nepochybně psát umí a poutavě. Druhá věc ovšem je, jaká červenoknižní pitomina z tohoto příběhu vzešla. To si až říkáte: To jako fakt?
Čili za mě absolutně ne. Více myslím netřeba říkat, dokonale to ve svém komentáři již popsala Orinka3.

Buchtičkajani

Kniha se četla moc dobře, i když je to vlastně psychologický román, má skvělý, nečekaný závěr, nechybí napětí, překvapení i smutek, prostě doporučuji přečíst.

The_Kim

(+ SPOILER) Velmi čtivá kniha, nicméně nelogická a konec mě zklamal. Hlavní hrdinka byla zvláštní, a bohužel velmi neuvěřitelná - pochybuji že by s takovou inteligencí nechala muže všechno vybudovat a sama byla doma a do ničeho se nemíchala. Vracení se v čase bylo zbytečné a tyto pasáže jsem jen prolítla, kdyby je autorka vypustila, udělá líp. Vykreslení Jacka se taky nepovedlo, jasně, kurevník, na mladý holky, ok, ale to s tou dcerou bylo přitažené za vlasy. Erotické vsuvky za mě byly ale povedené a uvěřitelné. Na druhý díl se ale nechystám.