Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405950/bmid_zlata-klec-XLk-405950.jpeg 4 625 198

Faye série

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty. Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní. Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

En bur av guld , 2019

Madi
16.01.2021 1 z 5

První půlka s přimhouřením jednoho oka šla. Faye - na jednu stranu hrozně inteligentní ženská, která rozjela manželovi veleúspěšnou firmu. Na druhou stranu slepička, co pokvokává okolo domácnosti a nevšimne si, že manžel je totální hovado.
Druhá půlka je GIRL POWER peklo. Z Faye je rázem Bohyně Pomsty, ďábel v podpatcích a sexuální magnet pro široké okolí. Všechno jí prochází, každý jí chce. Naprosto směšné byly věty typu: Nechala jsem ho nahlédnout do své temnoty. To vypadá jako jak???
Taky by mě docela zajímalo, proč je produkt Revenge zrovna denní krém. Nebyl by lepší parfém, který je koneckonců i na obale?
Když tady tak čtu ty uvzdychané komentáře, jak byla Faye skvělá, asi jste zapomněly že svého milence nechala uhořet zaživa. Ale hlavně že feminismus a tak že jo.

tulip131
05.01.2021 4 z 5

Po knize jsem sáhla jen proto, že jsem zrovna neměla co po ruce a že jsem na ni viděla poutač někde v MHD. Vlastně jsem od knihy moc nečekala. A spletla jsem se. Akorát dlouhá, akorát zamotaná, akorát intrik, smrti a všeho. Faye a její minulost, to jak své představě dala všechno a zjistila, že skutečně žila jen v kleci. Jack prohnaný chlap, který naplňoval jen své touhy a přání. Tvrdě naletěl. Stačila dřina, odhodlání a přátelství Chris a Kerstin.

Devil-Ivet
31.12.2020 5 z 5

Co se stane, když zradíte ženu? Ženu, která obětovala vše? Vymyslí pomstu, která se nebude líbit. Je jedno, kdy dovrší vrcholu, Faye je trpělivá žena. Promyšlené, důmyslné, velmi čtivé. Jen nerada jsem knihu odkládala. A ten otevřený konec…

bralenka
31.12.2020 5 z 5

Vynikající čtení. Doporučuji.

Ophelie
08.12.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, první část čtenáře seznámí s celým příběhem Faye a Jacka, s jejich charaktery, vývojem jejich vztahu. Od cca poloviny mě kniha bavila o trošku víc, ale od začátku se čte velmi dobře, děj plyne, prolíná se minulost a současnost...a ten konec! Skvělá kniha.

Janča089
15.11.2020 3 z 5

Oceňuji napětí, v podstatě od začátku jsem četla se zvědavostí, jak to bude dál.
Zároveň mi ale hlavní hrdinka, a vlastně ani ostatní postavy, nebyla sympatická. Hodně situací a v závěru celá kniha mi nepřišla uvěřitelná, opravdu taková trochu nadsazená pohádka.
Ale četlo se dobře, stránky ubývaly rychle.

LenkaGonn
08.11.2020 3 z 5

Velice čtivá kniha. Pro mě to byla spíš taková pohádka. Každopádně jsem potřebovala odpočinkové čtení a toho se mi dostalo. Druhý díl zatím číst nepotřebuji.

likaf
31.10.2020 5 z 5

Velmi, velmi čtivá kniha. Kdo někdy nezatoužil po pomstě? A tady je pomsta dotažená do posledního detailu...Doporučuji

Mirin1349
30.10.2020 4 z 5

Spíš než Zlatá klec se to mělo jmenovat Ženy, které nenávidí muže. Při psaní této knihy byla autorka buď po čerstvém a pěkně ošklivém rozchodu, nebo byla obdařena opravdu velkou mírou fantazie. Příběh byl vyskládán bravurně, i když v některých bodech poměrně dost přehnaně. Kniha začíná poměrně zostra, sexu tam na mě bylo až moc, ale dobře, autorka věděla, proč to dělá. Mělo to švih, zpověď Faye se střídala s hlavním příběhem, nebyla tam hluchá místa a pořád mě to nutilo číst dál. Co mi ale o hvězdičku kazí zážitek, bylo to feministické pojetí - muž = z 99 % hloupý prasák hnaný svými pudy a žena = buď inteligentní bohyně nebo hloupoučká husička. Je to škoda, čtení mě jinak moc bavilo a být to méně vyhrocené dala bych plný počet.

Ronnyka
29.10.2020 5 z 5

Jedním slovem, perfektní!

princesse
28.10.2020 3 z 5

Čtivost se této knize nedá absolutně upřít, ale jinak opravdu nevím. Rozhodně jsem od Camilly čekala více. Přece jen laťku předchozími knihami nastavila dost vysoko. Sice jsem Zlatou klec přečetla velmi rychle, ale to je asi tak jediný klad... čtivost bezesporu.

TheMelorry
27.10.2020 5 z 5

Nečekala jsem to, ale tahle kniha mě dostala. Tak napínavou, zvraty nabytou knihou jsem už dlouho nečetla. Od první strany mě příběh pohltil a hlavní hrdinka Faye mi byla sympatická. Fandila jsem jí, a to i přesto, že ne veškeré její jednání bylo omluvitelné, nebo adekvátní situaci. Příběh se od začátku ubírá přesně daným směrem, ale kličky, kterými se dostává k cíli, jsou nečekané, napínavé a místy děsivé. Spojení současnosti a retrospektivních vsuvek, je také opravdu dobře vymyšlené.
Ve výsledku můžu říct, že příběh se výborně čte, od první strany chytne a už nepustí. Neobjeví se ani jedna nudná, zdlouhavá pasáž, vše rychle běží a čtenář může jen lapat po dechu.

March
25.10.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po "holcici knizce" a za jeden den přečteno. Naptosto skvele, zapracovani 2 dejovych linek, skvely pribeh, skvele vypraveni, moc jsem fandila Faye, kniha me totalne vtahla do deje. A jestli to bylo realne? Asi ne, ale to vubec nevadí...skvele zakončení dilu uz se tesim na dalsi, pze Faye nam ma jeste co odkryt...

VeronikaAug
21.10.2020 5 z 5

Musím dát plný počet, neskutečně mě to bavilo, hlavně druhá a třetí část, to knížka nešla odložit. Připravte se na emoce! Zlost a lítost v hlavní roli. Linka s domácím násilím mě vyloženě citově týrala, strašně a strašně smutné a samozřejmě reálné. Zajímavé bylo střídání výpravění z minulosti, kdy se Faye a s Jackem teprve poznali a přítomnosti, kdy šel jejich vztah vysloveně do kytek. Člověk se nad tím vším samozřejmě nesmí moc zamýšlet a pokládat si otázku, jestli je to reálné nebo ne, protože by pak musel souhlasit, že přehnané to bylo a navíc Faye jako hlavní hrdinka, neskutečná sympaťačka, chytrá a úžasná, je ale zároveň i dost nekompromisní vražedkyňe. Ale co už, já se touhle knížkou ráda nechala unést, mělo to spád, nápad, i poselství. Za mě doporučuju!

martin3554
19.10.2020 4 z 5

Moc pěkná knížka, dosud jsem od autorky přečetl jen dvě knihy, ale obě se mi líbily. V této manžel Jack chce mít vše perfektní, myslí si, že má doma jen hloupou ženu a ona zatím vymyslí perfektní plán, jak se jej zbavit a poslat ho nadlouho za mříže.

Danago
11.10.2020 5 z 5

Knihu jsem si před přečtením dalšího dílu přečetla znovu a mé nadšení není o nic menší než při první čtení. Děj je překvapivý a občas šokující , má spád a je naprosto bez hluchých míst. Přečteno jedním dechem.

Misa.K1
27.09.2020 5 z 5

5* a chválím taky obálku. Těším se na další díl o Faye.

Vevericka.eva
18.09.2020 5 z 5

Kniha mě velice bavila. Děj plynul rychle, bylo to napínavé. Střídání dvou časových linek stupňovalo napětí. Autorka je skvělá vypravěčka. Konec se mi líbil, i když pochybuji, že by se to takto mohlo stát. Téma mě velice oslovilo, souhlasím, že mnoho žen má svou zlatou klec.

Trolice
17.09.2020 5 z 5

Tahle kniha mě bavila, čtivá a napínavá. Na konci jsem přemýšlela, jestli by to v reálném životě prošlo :-D

Ingrid40
16.09.2020 5 z 5

Kniha se mi četla výborně, něco malilinko přehnané, přečteno behem dvou dnu, nešla mi odložit,pouze v případě nutnosti :D

nevěra zrada pomsta thrillery pro ženy

Camilla Läckberg
švédská, 1974