Čarodějnice

Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371883/big_carodejnice-PlT-371883.jpg 4.2545

Erika Falcková & Patrik Hedström 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Motto

Häxan, 2017

Kniha Čarodějnice

ninano

Zajímavá detektivka, i když první polovina je trochu rozvláčná.

mysce
04.10.2022

Bohatě zalidněný příběh zahrnuje různé časové úrovně, které se vzájemně prolínají, a my cítíme jistou souvislost. Děj odkrývá ohavné zlo, vrstvu po vrstvě. Středověký hon na čarodějnice je paralelou s bezdůvodným honem, nejen na uprchlíky.
Po nalezení mrtvé holčičky to v poklidném městečku vře a tým detektivů z Tanumshede usilovně hledá pravdu… ale nepravd je tolik!
V některých chvílích jsem napětím ani nedýchala. Tenhle příběh mě opravdu dostal, přemýšlela jsem o něm, i když jsem nečetla. Co všechno ovlivňuje naší psychiku, co z nás dělá manipulovatelné stádo a co zoufalé vrahy, kteří touží pomstít se celému světu.
Hrůzné události, rasismus, slepou nenávist a šikanu jsem rozdýchávala hlavně díky odskokům do soukromí Eriky s Patrikem a ostatních hrdinů z policejní stanice. Tyto osobní příběhy byly příjemně oddechové chvilky mezi intenzivně napínavým vyšetřováním.
Hodně těžce mě zasáhl osud Jessie a Sama.
Moc dobře napsáno. Na posledních několika stránkách jsem měla slzy v očích :)
Takže za mě plný počet bodů. Klidně bych i přidala. Super!

Adush
20.09.2022

Knihu jsem četla na doporučení kolegyně, dosud jsem žádnou knihu ze série nečetla, takže jsem se občas na začátku ztrácela ve skocích mezi postavami. Postupně jsem si zvykla a bavilo mě sledovat kromě hlavního příběhu také "problémy" všech postav. Nejvíc mě bavila linka ze 17. století, která byla hodně vypjatá. Celkově mě kniha bavila, i přes počáteční potíže s orientací.
Doufám, že třeba časem dojde i na jiné knihy v sérii.

Ignis
31.08.2022

No tak kdyby ta knížka byla o půlku nebo aspoň o třetinu kratší, nic by se nestalo. Problém mi to dělalo hlavně na začátku, zčásti i tím, že jak anotace slibuje hon na čarodějnice, člověk čeká kdy to začne jít do kopru a to očekávání je horší než když to už začne. Protože když to začne, už jsem to nečetla po kouskách, ale přečetla to téměř na jeden zátah.
Historická linka mě bavila, tedy jestli se to tak dá říct, jen to propojení na konci mohlo být trochu detailnější.

Evišťátko
01.03.2022

Nebylo to špatné,ale po přečtení celé série jsem u posledního příběhu nabývala dojmu,že už začíná být děj příliš monotónní

RADIN
16.01.2022

Ten záver som čakal trošku lepší.

zazvorka
24.12.2021

Od Princezny k Čarodějnici - co jsem tedy čekala? Zdá se, že si rozhodně více potrpím na princezny, čarodějnice mne zklamala. Historická linka zbytečná, její přínos pro knihu pochybný, mohla se alespoň obejít bez onikání. Hlavní chudinka Elin moc sympatická nebyla a při čtení knihy není ani zřejmé, proč tam Elinin příběh vlastně je. V závěru jakési pojítko objeví, ale dle mého názoru autorka klidně mohla Elin a spol. vynechat, krutých osudů do knihy zapracovala dostatek i bez kladiva na čarodějnice. Jeden pozitivní prvek jsem si u knihy ale našla - není mi líto, že série končí. Už minulý díl mne nenadchl, tento příběh jsem dočetla jen z potřeby uzavřít sérii. Ufff, hotovo

Kubajzz
29.11.2021

Poutavý příběh, který se dobře četl. Pěkně propracované dějové linie, a téma přistěhovalců je stále aktuální. Doporučuji