Čarodějnice

Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371883/carodejnice-PlT-371883.jpg 4.1292

Erika Falcková & Patrik Hedström (10.)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Motto

Häxan (2017)

Kniha Čarodějnice

SimonaP

Přišlo mi, že je tam hrozně dějových linií, přičemž by každá vydala za samostatnou knihu. Nudná nebyla, ale vadil mi, kromě linie s uprchlíky , těžko uvěřitelný motiv pro vraždu.

picapica

krásná dlouhá kniha,která se dobře čte.Možná těch příběhů mohlo být méně.Ale už se těším na čtení další knihy od této autorky!

Burinkacdbd

Obsahuje spoiler!!!
Moje srdce zaplesalo, kniha se úžasně rychle četla, po prvních 70.ti stránkách jsem i zavrhla, že si udělám tahák s postavami. Jediná potíž je ta, že pokud bych chtěla udělat krátký výcuc, tak popíšu 4 stránky a budoucí čtenář si řekne, že jsem pomatená...

Opravdu má kletba vynesená v hodině smrti v 17.století takovou moc, že ovlivní chod města a změní životy spousty lidí o několik století později? Nešťastné děti nešťastných rodičů - Jess a Sam, dvě zavražděné (jedna zabitá nešťastnou náhodou) čtyřleté holčičky v rozmezí 30.ti let. Rasisticky smýšlející Nils, syn vedoucího uprchlického tábora s podobně laděnými kamarády Vendelou a Bassem.
Linií, propletenců a vztahů mezi postavami v příběhu je tolik, že tentokrát opravdu vůbec nevím odkud začít... Zpočátku jsem si říkala, že uprchlíci už jsou na mě moc a snížím kvůli nim knize hodnocení, ale ve finále se domnívám, že i tahle dějová linka má v příběhu své místo.
Dost se mi líbilo vyprávění "Bohuslav 1672" a myslela jsem si, že "hon na čarodějnice" nemusí dopadnout tak jako vždy. Bohužel v tomto případě vyjímky neexistujou.

Takže, milý čtenáři, pokud jsi můj chaotický popis dočetl až sem, ničeho se neboj a směle do toho...přesně ta správná kniha pro knihomola.
Přečteno: červenec 2019

JoeWrana55

Neprehledna houstina neumele nacrtnutych postav ( casto charakterizovanych jen jmenem, pri tvurcim uvadeni na scenu i jen krestnim; az po par strankach lze vylustit ze jmeno a prijmeni jsou tataz osoba). Slaby ( zda-li nejaky) dej se zcela straci. Kdo docetl do pulky ma muj obdiv. Ztrata casu pouzitelneho pro jinou zabavu. I kdyz s reklamou lze prodat vsechno, autorce lze doporucit jinou obzivu ( co takhle tradicne " seversky" plest svetry :-)
Joe

amanda99

další knížka od této autorky,super,poslední stránky jsem dokonce dočítala v slzách,zajímavý

janina74

Neuvěřitelně brutální, ale pořád je tam Erika s Patrikem, tak fajn..

vsechnonebonic

Moje první knížka od této autorky. Rozjezd byl pomalejší. Měla jsem pocit, že se ve všech těch postavách ztrácím, ale pak se mi četla velice dobře.

gordon13

Setkání se starými známými...již je to dlouho co jsem četla poslední knihu od paní autorky a opravdu jsem si ji vychutnala i přes její dvojnásobnou velikost. Perfektní příběh jako vždy, tentokrát hodně vrstvený se spoustou postav, ale hrozně mě bavil, doufám, že bude ještě hodně dalších knih s Erikou, Patrikem, Mellbergem a ostatními...