Čarodějnice

Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371883/big_carodejnice-PlT-371883.jpg 4.2475

Erika Falcková & Patrik Hedström 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Motto

Häxan, 2017

Kniha Čarodějnice

Ďobi-1968

Dobrá krimoška až na tu propagaci uprchlíků a LGBTQ+
Evropa je maličká a neni v našich silách zachránit a uživit miliardy uprchlíků z celého světa. Z rodného listu zmizelo jméno otce a matky.To jsou jen začátky konce naší civilizace kterou stovky let budovali naší dědové.

rekon

Knihy od Camily mám moc ráda, vím, co od ní očekávat. Příběh to byl velmi poutavý, jen ta linie do historie tam být nemusela. A přeskakování mezi příběhem Stelly a současností mohlo být lépe odděleno. Méně je někdy více...

Sumatrae

Musím říct, že oproti předešlé knize, kterou jsem od autorky četla (Zlatá klec), se mi tato líbila mnohem více Líbily se mi všechny dějové linie, i když ta s přistěhovalci mě bavila nejméně Krásně vše na konci do sebe zapadne, sice jsem vrahy uhadla ještě dříve než byli odhalení, ale příčiny byly zajímavé Jen mi teda pak už ke konci knihy vadilo opakovane "něco mi na tom nesedělo, ale neviděla jsem co..." v mnoha podobách... Celkový dojem z knihy je dobrý, i když místy se mi to zdálo už trošičku prekombinovane

soukroma

Příšerně zdlouhavé: rozehrané hned tři časové linie příběhu, které mají nějak souviset, ale nejsou jasně oddělené v textu (ta nejstarší čarodějnická se mi velmi špatně četla - na onkání nejsme u nás zrovna zvyklí). Samotná aktuální vražda malé holčičky mi už byla proti srsti. A do toho ještě bokem přistěhovalci.
Autorka toho asi chtěla světu sdělit spoustu, na můj vkus až moc a umořila mne už v pětině, což u 664 stran není zas tak brzy.

MatoPalkes

Záverečný diel série rozhodne nesklamal a nevadila ani dĺžka knihy. Erika a Patrik mi rozhodne budú veľmi chýbať a ešte by som sa do Fjällbacky rád vrátil.

LuLuLu

Knihy od této autorky mám ráda, a obzvlášť tahle se mi líbila. I když byl příběh poněkud delší, než na jaký jsme zvyklí, rozhodně jsem se nenudila, děj byl velmi poutavý a líbil se mi Elinin příběh.

Doubravka1975

Moje úplně první knížka od autorky, která mě zaujala hlavně názvem, pak zajímavou anotací i obálkou.
Čtivé i zajímavé to bylo, celých 650 stran, ale.... takový mišmaš. Střídají se 3 časové, dějové linie. Dávná minulost před 300 lety, nevyřešená vražda před 30 lety a současnost, kdy opět zmizí čtyřletá holčička. Celou dobu jsem si lámala hlavu, co ta dávná minulost má společného s tím ostatním, tak jakoby spojený konec toho všeho byl pro mě velké zklamání, plus ta migrační politika, ta byla úplně zbytečná...
A i když se mi kniha nakonec moc nelíbila, určitě zkusím ještě nějaký předchozí díl. Beru, že je to už 10.dil série, tak možná došly i nápady , navíc v poděkování píše, že knihu psala během prvního roku života narozené dcery Polly.

March

Kniha byla skvělá! Přečtena celá série a nenašla jsem špatný díl. Autorka nám všechno servíruje naprosto skvěle. Na tento díl jsem byla obzvlášť zvědavá, skoro 700 stránek...a? Žádné hluché místo, žádná nuda, všechno co bylo popsané tam prostě patřilo, nic zbytečného, ani nic přebývajícího. Kniha měla naprosto všechno, hlavně to zabrouzdání do minulosti mě prostě baví. Snad mi autorka udělá radost, když bude v sérii s Erikou pokračovat:)