Krotitel

kniha od:

Krotitel https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244081/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-krot-gcs-244081.jpg 4.2 677
Koupit Koupit eknihu Bazar

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít. Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?... celý text

Série:

Erika Falcková & Patrik Hedström 9.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto
Originální název:

Lejontämjaren , 2014


více info...

Komentáře (142)

Komentáře 142 Recenze 10

Timkim
Timkim
21.07.2023 3 z 5

Severské krimi mám rád, ať už se jedná o Ahnhema, Nesbøa, Sigurðardóttir, ale tahle bramboračka od Camilly Lackberg byla strašná. První a poslední kniha od autorky. Některé kapitoly napínavé a v zápětí kapitola úplně o ničem. Policie naprosto mimo mísu a vyšetřování vede ženská, která by se přimíchala i praseti do žrádla. Navíc spousta jmen která jsou téměř totožná a člověk během chvíle ztratí přehled kdo je kdo. Přibližně od poloviny mi bylo už absolutně jedno, jak to dopadne a kdo bude pachatel. Zase jsem se nechal nachytat hodnocením čtenářů. Za mě dnes jen 50% s odřenýma ušima.

mataj
mataj
31.01.2023 4 z 5

Příběh je zajímavý a jako obvykle v něm autorka přesně dávkuje střípky minulosti, postupně odhalující nepříjemné tajemství, které přerostlo v současné zločiny. Musím říct, že v tomto díle se objevuje neuvěřitelné množství postav s pokřiveným, násilným, dokonce až sadistickým chováním. I přes jistý předpoklad, kdo by mohl být hlavním viníkem, jsem byla překvapena, jak to nakonec vše dopadlo. A právě to u knih CL velmi oceňuji - promyšlený příběh, ve kterém nechybí překvapivé odhalení se zajímavým pozadím. Co my však po devíti přečtených dílech vadí, je jednak pořád se opakující chování Eriky, Patrika a ostatních vyšetřovatelů, kde nakonec vše podstatné odhalí Erika a policie jen slepě tápe, a jednak nezáživný, a podle mě zbytečně podrobný popis jejich soukromého života.


Siege03
Siege03
30.01.2023 5 z 5

Moje prvotina od této autorky.Musim smeknout,opravdu silný příběh nelidského zacházení.Detektiv Patrik mi připadl sympatický,i jeho manželka Erika.Do posledních stran,jsem nevěděla,kdo to dělal, i když indície tam byly Doporučuji

moudivlacek
moudivlacek
20.11.2022 4 z 5

Další skvělý příběh detektiva Patrika a jeho ženy spisovatelky Eriky. A jako vždy, i když oba začínají řešit jinou dějovou linku, tak stejně se nakonec spojí v jednu. Erika chce psát o odsouzené vražedkyni, která dosud odmítala jakýkoliv kontakt s kýmkoli. Patrik řeší brutální smrt nezletilé Victorie, která se dosud bez jakékoli stopy pohřešovala. Teprve pitva odhalí veškerou zrůdnost spáchané na dívce. A je to právě Erika, která popostrčí policii správným směrem. Sice jsem odhalila autorkou "utajené", ale ne vše. A jak milovníci detektivek moc dobře ví, málokdy můžeme říct, že daný člověk je čiré zlo. S tím se tady setkáte ve velké míře. A obdivuji Patrika, který i přes zasahování Evy do vyšetřování, ji miluje a vždy ji zachrání jako rytíř na bílém koni. Ale není vše pohádka, což si čtenář na konci zcela určitě uvědomí. Skvěle napsané, i když místy drsné.

mysce
mysce
29.09.2022 5 z 5

Manželé Patrik a Erika mají co do činění s řešením vražd. Patrik jako policista a Erika, píšící o skutečných událostech.
Paralelně s Eričiným psaním vyšetřuje nyní Patrik otřesnou vraždu mladé dívky. Případ s podobnými znaky byl zaznamenán před dvaceti sedmi lety. Souvisí starý zločin s tím, co se děje teď?
Erika píše knihu o ženě vězněné za vraždu a je přesvědčena, že v příběhu něco nesedí. Dějová linka s Lailou a její minulostí je nanejvýš poutavá.
Sledujeme dva naprosto odlišné případy, ale je jasné, že nějakou spojitost mít budou.
Minulost si podává ruku se současností a zlo plodí zase jen zlo. Tento mysteriózní příběh bere dech a charaktery postav jsou vybroušené až na samotnou kost.
Vůbec mě nenapadlo, že by rozuzlení mohlo být takové, jaké bylo.
Krotitel si určitě zaslouží hodnocení nejvyšší!

marekB78
marekB78
04.09.2022 4 z 5

Půlka knihy mě moc nezaujala, časté střídání dějů a moc jsem se neorientoval v postavách (1. moje kniha od autorky), ale pak se to rozjelo a konec mě celkem překvapil. Celkově knihu hodnotím kladně, ale na 5 hvězd to není :)

adulik23
adulik23
28.08.2022 5 z 5

Za mňa asi naj kniha celej série, prečítaná jedným dychom len tieto neurčité konce ma privádzajú do zúfalstva, ja by som rada vedela presne čo a ako

attila1
attila1
07.08.2022 3 z 5

Tohle byl pro mě trochu oříšek. Dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Byla to první kniha ,kterou jsem četla od této autorky , zkusím jí dát ještě šanci s jiným titulem a uvidíme.

princesse
princesse
28.06.2022 4 z 5

To tedy byla úchylárna. Jak může být někdo takhle zvrhlý! Tolik ujetých lidí pohromadě, to na mě bylo trochu moc. Každopádně kniha se dobře četla a celá série byla určitě povedená. Čarodějnici jsem kdysi již četla, uvidíme jestli si jí zopakuji, ale rozhodně si chvilku oddechnu.

m_martina
m_martina
20.06.2022 5 z 5

Kniha se mi dobře četla a byla napínavá. Mohu ji jen doporučit.

Péťa1950
Péťa1950
15.05.2022 4 z 5

Audiokniha. Pomalý začátek. Při poslechu mi přišlo, že je příběh hlavně o rodině vyšetřovatele Erika. Nevím jak bych to vnímala při četbě. Opět dva příběhy, které se v závěru propojí. Mladé dívky vystavené brutalitě. (Dávejte pozor na psychopaty). Podle mě rozvleklé vyšetřování. Přečtěte a udělejte si vlastní názor.

Sumatrae
Sumatrae
24.02.2022 5 z 5

Tato serie se mi libi rozhodne vice nez ta s Faye, je to uveritelnejsi, zkratka detektivka... Krotitel se mi libil o malinko vice nez Carodejnice, nebylo to tak prekombinovane, ale zaver se mi zdal useknuty Knizka se opet vyborne cetla a postavy mi byly sympaticke

kob
kob
23.02.2022 3 z 5

Asi do poloviny mi vyprávění připadalo docela chaotické, musela jsem se do čtení trochu nutit a měla jsem chuť knihu odložit, ale poslední čtvrtina dojem dost vylepšila.

michimuller
michimuller
16.02.2022 3 z 5

Už nikdy více a to jsem se těšila, že děj je zasazen do nádherného městečka Fjallbacka, které na mapách vypadalo naprosto úchvatně. Ty severské romány mě berou díky těm nádherným lokalitám.... Jsou knížky u kterých je po přečtení zklamání tak velké, že se člověk diví, že to neodložil už dávno. Poslouchala jsem jako audioknížku načtenou paní Talpovou a ani ta tomu nepomohla. Na jméno Helga jsem chytila přechodnou alergii právě díky ní a jejímu "Helgoooooo" Naprosto šílené postavy Eriky a Patrika, to nemohla autorka snad ani myslet vážně. Dějová zápletka byla tak překombinována, že jsem se pořád vracela, co mi kde uniklo a ono neuniklo.... Přeskakování mezi minulostí a současností bylo pro mě otravné no a závěr, tak to už bylo vlastně vysvobození z chaosu nekonečného alterega. Myslím, že této autorce se raději vyhnu velkým obloukem.

zazvorka
zazvorka
20.12.2021 3 z 5

Autorka zřejmě usoudila, že je příliš měkká a rozhodla se zahrát na drsnější notu. Nevyhovuje mi to a dle mého názoru to nesedí do série. Tenhle styl umí lépe jiní autoři. K mému rozčarování z Krotitele přispělo zřejmě i to, že čtu rychle za sebou všechny díly série a na Eriku už jsem alergická - kdybych četla díl po dílu s časovým odstupem, asi by se to tak nesčítalo. Jenže to je pořád něco - ona sama táhne domácnost, líný Patrik ani nesleduje, zda nedochází prášek na praní! Děti zlobí a jsou hyperaktivní, bodejť, když je pořád cpe sladkým. Kristina si dovoluje uklízet binec v domě. Atd., atd. No, ještěže má Erika aspoň ten nosní spray, to ji jistě uklidní (tahle informace byla ale zajímavá, netušila jsem, že na nosních kapkách vzniká závislost). Z mého pohledu má série klesající úroveň.

Kubajzz
Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Čtivá, napínavá, tak jako vždy :-) Doporučuji

pohoda58
pohoda58
01.11.2021 5 z 5

Čtivá a děsivá severská detektivka, děj velmi napínavý, měl spád. Trochu více jmen, než jsem se zorientovala a ten závěr, že by bylo pokračování ?

Bakana
Bakana
13.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Škoda, že Helga nepraštila tu vlezlou Eriku tím rýčem přes hlavu pořádně, aby už od ní byl v příští knížce pokoj. Třeba by i Patrik bez Chytré horákyně přestal být takový nesnesitelný trouba.

Kami33
Kami33
27.09.2021 5 z 5

Docela drsné, ale hezké a čtivé.

Miitenka
Miitenka
16.09.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, ALE... Na můj vkus moc jmen, kolikrát jsem se ztrácela a musela jsem se vrátit, abych zjistila, o koho vůbec jde.
Děj byl napínavý, ke konci to celé gradovalo a já nemohla odtrhnout oči, jen mi přišlo, že některé věci nebyly dostatečně vysvětleny a já v tom měla menší guláš.

March
March
02.05.2021 4 z 5

Skvělá kniha, nic ji nechybělo, zápletka, napětí, možná trochu lépe naservírovat závěrečné vysvětlení. Autorky svěží dávkování bylo výborné, nebyl čas na oddych, prostě svižně, jasně drsné severské krimi, zahrnuté jedním dechem. A ten závěr...že by příprava na pokračování....?

baji42
baji42
02.05.2021 4 z 5

Tato kniha se mi od této autorky líbila zatím nejvíc.

perpe2a
perpe2a
12.03.2021 4 z 5

Super.

Roseblood
Roseblood
07.02.2021 4 z 5

Příběh je skvěle propracovaný, pro mě to bylo první setkání s paní autorkou.

Je to výborná, čtivá a poměrně děsivá detektivka.

Kniha se mi četla dobře, občas jsem měla problém vyznat se v postavách, musíte pečlivě sledovat postavy, jinak v tom budete mít trochu guláš.
Velké plus za promyšlenost a čtivost.

Knize nechybí nečekané zvraty o které nebyla nouze, příběh je strhující a čeká vás i překvapivý konec.

Doporučuji

Hodnocení: 4/5*

boxas
boxas
06.02.2021 3 z 5

Na můj vkus moc náhod najednou.
A také si už začínám myslet, že ve Skandinávii se to jen hemží brutálními sériovými vrahy. Tedy pro knihy norských, švédských nebo třeba i dánských autorů to platí na sto procent. Čím víc, tím líp. Asi to dělá ta severská zima, nebo nedostatek denního světla či co, ale nevzpomínám, že by kupříkladu v Řecku, Portugalsku nebo Španělsku bylo tolik šílenců. Pořád mluvím samozřejmě o knížkách!!! :-)
Aspoň že to tam na jihu občas "zachraňuje" italská mafie...
Kniha Krotitel nijak nevybočuje ze zaběhnutých kolejí. Ano, je docela napínavá, ale zápletka je chatrná a snaha "zamaskovat" to, jak se věci mají, je tak naivní a průhledná, že člověk už v první půlce knihy ví, odkud vítr fouká. Chápu, že autorce asi připadá atraktivní psát o autorce něčeho podobného tomu, co píše sama, ale jestli to tak je, její snaha, aspoň u mne, vyšla naprázdno. Naopak ta její skvělá Erika, co do všeho strká nos, a ten ňouma Patrik, který své ženě pravidelně vykecá o své práci i to, co neví, tak tihle dva mě už otravovali. A co se týče otevřeného konce - autorka si asi připravuje půdu na to, aby z námětu vycucala ještě alespoň jednu knížku. Ach jo. Že já si po zkušenostech s Andělíčkářkou nedala pokoj!
P S. Knížku jsem si v letošní Čtenářské výzvě zařadila ne pod téma číslo 20, kde se pracuje se zvířaty, jak by se to asi podle názvu zdálo, ale pod bod 18 - místo, kde bych nechtěla být. Já bych se totiž vzhledem k množství sériových i "obyčejných" vrahů městečku Fjällbacka vyhnula velikým obloukem, i když na fotkách skutečná Fjällbacka vypadá tak hezky! Ale člověk nikdy neví. Pro jistotu.

Shardlake
Shardlake
03.02.2021 5 z 5

Opět velmi čtivý a někdy až těžko uvěřitelný krimi příběh ze severu Švédska. V jednu chvíli jsem si myslela, že jsem už přišla na to, kdo za vším je, ale autorka si se čtenářem pohrává až do konce, takže jsem byla překvapená, kdo za vším byl. Za mne moc pěkná celá série.

E_Lan
E_Lan
12.01.2021 3 z 5

Přiznám se, že jsem se v této detektivce úplně ztratil. Myslím si, že to ale byla má chyba, nedával jsem pozor na tolik švédských jmen. Co to potom přineslo - několik velmi napínavých chvil, dobrá citová hloubka postav a ve finále totálně pomotaná hlava kdo kde a kdy s kým. Jak říkám asi má chyba, ale neškodilo by, kdy dala autorka šanci nepozorným čtenářům se znovu chytit:-)

Krakatit929
Krakatit929
02.01.2021

(SPOILER) Zatím jsem nečetla všechny autorčiny knihy, ale za mě tato prozatím nejslabší. Od první stránky bylo jasné, kdo je ve vraždách zapojen. To neustálé vyzdvihování Ericinych schopností a to, jak je Patrik vlastně takový nouma, který by se bez ní neobešel, už je otravné. Nicméně, to je problém všech jejích knih s výjimkou snad jen Ledové princezny - její prvotině - tam tohle chybí, tak nevím, jestli je to tlak feminizované společnosti, ale autorka má neustálou potřebu stavět se do role té pracovité ženy, která stíhá vše a chlap jí s ničím nepomůže.
Zpět k této knize. Jak už tu někdo poznamenal, je nedotažená, jako by autorka spěchala s odevzdáním, konec je odflaknutý, chybí tam vysvětlení mnoha věcí. A ten otevřený konec je už přitažený za vlasy.. Brutality tam zase tolik nebylo (kdo četl Larse Keplera, mi musí dát za pravdu - tam se teprve autoři vyžívají v popisech týrání, fyzickém násilí a bezvýchodnosti). Tady je to hooodne slabý odvar. Celkově je pro mě tato kniha velkým zklamáním. Teď se pustím do Čarodějnice, doufám, že to bude důstojné zakončení série.

petunkav
petunkav
15.12.2020 5 z 5

Postupně čtu celou sérii o Patrikovi a Erice (s menšími přestávkami mezi jednotlivými díly) a vždycky jsem moc spokojená. Nechci se v komentářích opakovat, takže jednoduše - za mě opět povedené.

xxiixxi
xxiixxi
29.11.2020 4 z 5

(SPOILER) * posloucháno jako audiokniha*
Moje první setkání s autorkou. Nebylo to špatné, ale na druhou stranu by to mohlo být i lepší. Podobně, jako zmiňovali již mnozí přede mnou, tak se mi to zdálo překombinované, bylo zde opravdu hodně matoucích jmen (navíc v audioknize se jen mihne jméno a člověk hned neví, nemůže zastavit a snadno se vrátit - ale zase má navíc tu dramatizaci událostí a proto audioknihy detektivek a thrillerů tak ráda poslouchám), takže pro lepší orientaci bych si potřebovala knihu pustit ještě jednou. Dále utnutý závěr, kdy jsem ještě kontrolovala, jestli tam přecijenom není další kapitola, kterou bych si mohla přehrát.
Ale musím přiznat, že to bylo napínavé a několikrát jsem přehodnotila svůj odhad pachatele.

martina.culik
martina.culik
01.11.2020 4 z 5

Opět napínavé a zajímavé jako všechny knihy z této série.
Styl vyprávění, ve kterém se střídají pohledy různých osob i minulost s přítomností mě obecně hodně baví a vyhovuje mi. Takže se těším na další díl.

anája
anája
30.10.2020 3 z 5

Zajímavý námět, zpracování, zápletka. Trošku překombinované. A v těch švédských jménech,kde se podobalo jedno druhému jsem měla pěkný guláš. To byl rébus a né detektivka.Konec otevřený....

likaf
likaf
23.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Páni, devátá kniha a stále takové napětí. Trošku otevřený konec. Dozvíme se jak to s prchající dvojicí dopadne? Přede mnou je už poslední díl - trošku se bojím, co budu číst až budu na poslední stránce posledního dílu....

apq
apq
14.10.2020 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších detektivek.

lencin
lencin
29.09.2020 4 z 5

Devátý díl série o Erice a Patrikovi. Hezká detektivka.
(2015)

Didi15
Didi15
25.09.2020 5 z 5

Opět skvělé, skvělé, skvělé. Tahle série je opravdu něco, jsem zvědavá na další díl.

Prim
Prim
22.09.2020 5 z 5

Napínavá a těšila jsem se jak to bude dál. Proto dávám 5 hvězdiček. Na můj vkus zbytečně moc úchyláků :-)

Ava365
Ava365
21.08.2020 4 z 5

Čtivé a zajímavé.

Višnička
Višnička
04.08.2020 5 z 5

Miluju tuhle série , další skvělý díl!

Toffee
Toffee
20.06.2020 4 z 5

Jako obvykle v celé sérii, i tato detektivka se četla skvěle - děj má spád, příběh je napínavý, postavy jsou sympatické, detektivní zápletka je přiměřeně doplněna informacemi ze soukromí postav a jak je zvykem, jde o případ se silnou vazbou na minulost. Příběh z minulosti se tak tím současným na střídačku prolíná. Připadalo mi, že zápletka byla tentokrát už hodně překombinovaná, ale moje hodnocení knihy to nijak nesnižuje.