Krotitel

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít. Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/244081/erika-falckova-patrik-hedstrom-krot-gcs-244081.jpg 4.2389

Erika Falcková & Patrik Hedström (9.)

Lejontämjaren (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Kniha Krotitel

Edlik

Za mě slabší díl série. Hlavní zápletku i s úplným odhalením na začátku jsem odhadl už před půlkou knihy. Jinak se kniha četla hezky a za chvilku byla přečtená.

anna7461

Tak za prvé se mi nelíbilo , že mne autorka citově vydírá. Za druhé jsem měla kopřivku ze vztahů jako z červené knihovny a za třetí mne neskutečně štvala Erika lepší a chytřejší než celá policie severu. Někteří zde zmiňují, že je to autorčina nejlepší kniha, v tom případě se s autorkou již nepotkám... 1hvězda za ne tak špatný konec

Brou

U této knihy jsem na rozpacích. Přišla mi tématem nejtvrdší. Na jednu stranu se četla velmi dobře a rychle, ale jako by mi v ní něco podstatného chybělo. Konec překvapil a zvedl body.

Rave
24. lednaodpad!

Pokud je vám "náct", jste fandové napětí a rádi se bojíte, tak.. asi jo. S přivřenýma očima, nevinným mládím, vědomím, že časem zapomenete...asi jo. Ovšem. Pokud jste sami rodič, pokud máte sami děti, nečtěte to. Nepotřebujete přemýšlet nad vyšroubovanou brutalitou. Popisem zla, činu, ohavnosti tak nepředstavitelné, že jí z hlavy nedostanete. Pokud jste sami rodič, je vám při čtení (pitevní zprávy) doslova blivno. A možná i knížku odložíte. Tak, jako já. Díkybohu. Nedočteno.

Heli20
30.12.2018

Strhující příběh..jako všechny od této autorky

Devil-Ivet
10.12.2018

Velmi dobrá detektivka, s napětím a nečekanými zvraty. Je drsná a děsivá, svým způsobem. Ale přesto mám pocit, že děj chvílemi stagnoval, jakoby autorka nevěděla, co napsat. Konec byl překvapivý.

ina77
19.11.2018

Z celé serie mi přijde nejlepší.

rekon
17.10.2018

Z knihy jsem rozpačitá, asi je to tím, že je čtu od prvního dílu postupně. Už jsem Eriky a Patrika "přejedená", některé pasáže jsou jako z červené knihovny (Anna a Dan). Konec byl až moc překombinovaný, knize to spíš uškodilo. Ale jinak celá série určitě stála za to, mohu doporučit. Dnes dávám 3+.