Krotitel

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít. Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244081/erika-falckova-patrik-hedstrom-krot-gcs-244081.jpg 4.2522

Erika Falcková & Patrik Hedström 9.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Motto

Lejontämjaren, 2014

Kniha Krotitel

E_Lan

Přiznám se, že jsem se v této detektivce úplně ztratil. Myslím si, že to ale byla má chyba, nedával jsem pozor na tolik švédských jmen. Co to potom přineslo - několik velmi napínavých chvil, dobrá citová hloubka postav a ve finále totálně pomotaná hlava kdo kde a kdy s kým. Jak říkám asi má chyba, ale neškodilo by, kdy dala autorka šanci nepozorným čtenářům se znovu chytit:-)

Krakatit929

(+ SPOILER) Zatím jsem nečetla všechny autorčiny knihy, ale za mě tato prozatím nejslabší. Od první stránky bylo jasné, kdo je ve vraždách zapojen. To neustálé vyzdvihování Ericinych schopností a to, jak je Patrik vlastně takový nouma, který by se bez ní neobešel, už je otravné. Nicméně, to je problém všech jejích knih s výjimkou snad jen Ledové princezny - její prvotině - tam tohle chybí, tak nevím, jestli je to tlak feminizované společnosti, ale autorka má neustálou potřebu stavět se do role té pracovité ženy, která stíhá vše a chlap jí s ničím nepomůže.
Zpět k této knize. Jak už tu někdo poznamenal, je nedotažená, jako by autorka spěchala s odevzdáním, konec je odflaknutý, chybí tam vysvětlení mnoha věcí. A ten otevřený konec je už přitažený za vlasy.. Brutality tam zase tolik nebylo (kdo četl Larse Keplera, mi musí dát za pravdu - tam se teprve autoři vyžívají v popisech týrání, fyzickém násilí a bezvýchodnosti). Tady je to hooodne slabý odvar. Celkově je pro mě tato kniha velkým zklamáním. Teď se pustím do Čarodějnice, doufám, že to bude důstojné zakončení série.

petunkav
15.12.2020

Postupně čtu celou sérii o Patrikovi a Erice (s menšími přestávkami mezi jednotlivými díly) a vždycky jsem moc spokojená. Nechci se v komentářích opakovat, takže jednoduše - za mě opět povedené.

xxiixxi
29.11.2020

(+ SPOILER) * posloucháno jako audiokniha*
Moje první setkání s autorkou. Nebylo to špatné, ale na druhou stranu by to mohlo být i lepší. Podobně, jako zmiňovali již mnozí přede mnou, tak se mi to zdálo překombinované, bylo zde opravdu hodně matoucích jmen (navíc v audioknize se jen mihne jméno a člověk hned neví, nemůže zastavit a snadno se vrátit - ale zase má navíc tu dramatizaci událostí a proto audioknihy detektivek a thrillerů tak ráda poslouchám), takže pro lepší orientaci bych si potřebovala knihu pustit ještě jednou. Dále utnutý závěr, kdy jsem ještě kontrolovala, jestli tam přecijenom není další kapitola, kterou bych si mohla přehrát.
Ale musím přiznat, že to bylo napínavé a několikrát jsem přehodnotila svůj odhad pachatele.

martina.culik
01.11.2020

Opět napínavé a zajímavé jako všechny knihy z této série.
Styl vyprávění, ve kterém se střídají pohledy různých osob i minulost s přítomností mě obecně hodně baví a vyhovuje mi. Takže se těším na další díl.

anája
30.10.2020

Zajímavý námět, zpracování, zápletka. Trošku překombinované. A v těch švédských jménech,kde se podobalo jedno druhému jsem měla pěkný guláš. To byl rébus a né detektivka.Konec otevřený....

likaf
23.10.2020

(+ SPOILER) Páni, devátá kniha a stále takové napětí. Trošku otevřený konec. Dozvíme se jak to s prchající dvojicí dopadne? Přede mnou je už poslední díl - trošku se bojím, co budu číst až budu na poslední stránce posledního dílu....

apq
14.10.2020

Za mě jedna z nejlepších detektivek.