Krotitel

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít. Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244081/big_erika-falckova-patrik-hedstrom-krot-gcs-244081.jpg 4.2581

Erika Falcková & Patrik Hedström 9.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Lejontämjaren, 2014

Kniha Krotitel

zazvorka
20.12.2021

Autorka zřejmě usoudila, že je příliš měkká a rozhodla se zahrát na drsnější notu. Nevyhovuje mi to a dle mého názoru to nesedí do série. Tenhle styl umí lépe jiní autoři. K mému rozčarování z Krotitele přispělo zřejmě i to, že čtu rychle za sebou všechny díly série a na Eriku už jsem alergická - kdybych četla díl po dílu s časovým odstupem, asi by se to tak nesčítalo. Jenže to je pořád něco - ona sama táhne domácnost, líný Patrik ani nesleduje, zda nedochází prášek na praní! Děti zlobí a jsou hyperaktivní, bodejť, když je pořád cpe sladkým. Kristina si dovoluje uklízet binec v domě. Atd., atd. No, ještěže má Erika aspoň ten nosní spray, to ji jistě uklidní (tahle informace byla ale zajímavá, netušila jsem, že na nosních kapkách vzniká závislost). Z mého pohledu má série klesající úroveň.

Kubajzz
29.11.2021

Čtivá, napínavá, tak jako vždy :-) Doporučuji

pohoda58
01.11.2021

Čtivá a děsivá severská detektivka, děj velmi napínavý, měl spád. Trochu více jmen, než jsem se zorientovala a ten závěr, že by bylo pokračování ?

Bakana
13.10.2021

(+ SPOILER) Škoda, že Helga nepraštila tu vlezlou Eriku tím rýčem přes hlavu pořádně, aby už od ní byl v příští knížce pokoj. Třeba by i Patrik bez Chytré horákyně přestal být takový nesnesitelný trouba.

Kami33
27.09.2021

Docela drsné, ale hezké a čtivé.

Miitenka
16.09.2021

Kniha se mi líbila, ALE... Na můj vkus moc jmen, kolikrát jsem se ztrácela a musela jsem se vrátit, abych zjistila, o koho vůbec jde.
Děj byl napínavý, ke konci to celé gradovalo a já nemohla odtrhnout oči, jen mi přišlo, že některé věci nebyly dostatečně vysvětleny a já v tom měla menší guláš.

March
02.05.2021

Skvělá kniha, nic ji nechybělo, zápletka, napětí, možná trochu lépe naservírovat závěrečné vysvětlení. Autorky svěží dávkování bylo výborné, nebyl čas na oddych, prostě svižně, jasně drsné severské krimi, zahrnuté jedním dechem. A ten závěr...že by příprava na pokračování....?

baji42
02.05.2021

Tato kniha se mi od této autorky líbila zatím nejvíc.