Čarodějnice

Čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371883/bmid_carodejnice-PlT-371883.jpg 4 614 162

Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Häxan , 2017

pepa4081
05.10.2019 2 z 5

Kniha mi přišla přeplácaná. Děj se odehrává ve třech časových rovinách. Ta z let 1670… je od začátku předvídatelná a zbytečná. (Snad chtěla autorka dodržet model celé série, kdy její příběhy začínají vždy v minulosti?) Z období před třiceti lety si nikdo nic nepamatuje a v současnosti policie nemá žádné stopy. Opakují se tak stále dokola tytéž otázky a kniha mne časem začínala nudit. Také část s uprchlíky ze Sýrie se mi zdála zbytečná. (Asi šlo opět jen o snahu ukázat, jak je autorka politicky korektní.) Konec má konečně spád, ale rozuzlení případu mne ničím nepřekvapilo a řešení – všichni mrtví, je dost pohodlné. S polovičním rozsahem stran to mohla být výborná detektivka, takto jsem zklamán.
Po přečtení celé série ji hodnotím jako nevyrovnanou (velmi dobré díly střídají ty hodně průměrné). Navíc, pokud ji nečtete postupně, můžete se ztrácet v hlavních postavách a jejich osudech. K této sérii se nehodlám vracet a „královnou (a králem) severské krimi“ pro mne zůstávají Maj Sjöwallová a Per Wahlöö.

Pauvka
27.09.2019 3 z 5

Serie doctena :-(. Docela me mrzi, ze nema pokracovani. Kniha me ze zacatku moc nebavila a delalo mi problem mnoho postav. Kapitoly z jineho stoleti byly super o tom zadna. Zacetla jsem se az ve chvili, kdy meli houseparty. A stejnak by me zajimalo, jak dopadla Anna a mimi. Vsem doporucuju tuto serii precist - ne na preskacku ale! :-)

Trolice
24.08.2019 4 z 5

Nakonec se z toho vyklubala docela dobrá kniha. Ze začátku jsem se totiž absolutně ztrácela v postavách.

SimonaP
03.08.2019 3 z 5

Přišlo mi, že je tam hrozně dějových linií, přičemž by každá vydala za samostatnou knihu. Nudná nebyla, ale vadil mi, kromě linie s uprchlíky , těžko uvěřitelný motiv pro vraždu.

picapica
01.08.2019

krásná dlouhá kniha,která se dobře čte.Možná těch příběhů mohlo být méně.Ale už se těším na čtení další knihy od této autorky!

Burinkacdbd
17.07.2019 5 z 5

Obsahuje spoiler!!!
Moje srdce zaplesalo, kniha se úžasně rychle četla, po prvních 70.ti stránkách jsem i zavrhla, že si udělám tahák s postavami. Jediná potíž je ta, že pokud bych chtěla udělat krátký výcuc, tak popíšu 4 stránky a budoucí čtenář si řekne, že jsem pomatená...

Opravdu má kletba vynesená v hodině smrti v 17.století takovou moc, že ovlivní chod města a změní životy spousty lidí o několik století později? Nešťastné děti nešťastných rodičů - Jess a Sam, dvě zavražděné (jedna zabitá nešťastnou náhodou) čtyřleté holčičky v rozmezí 30.ti let. Rasisticky smýšlející Nils, syn vedoucího uprchlického tábora s podobně laděnými kamarády Vendelou a Bassem.
Linií, propletenců a vztahů mezi postavami v příběhu je tolik, že tentokrát opravdu vůbec nevím odkud začít... Zpočátku jsem si říkala, že uprchlíci už jsou na mě moc a snížím kvůli nim knize hodnocení, ale ve finále se domnívám, že i tahle dějová linka má v příběhu své místo.
Dost se mi líbilo vyprávění "Bohuslav 1672" a myslela jsem si, že "hon na čarodějnice" nemusí dopadnout tak jako vždy. Bohužel v tomto případě vyjímky neexistujou.

Takže, milý čtenáři, pokud jsi můj chaotický popis dočetl až sem, ničeho se neboj a směle do toho...přesně ta správná kniha pro knihomola.
Přečteno: červenec 2019

JoeWrana55
16.07.2019

Neprehledna houstina neumele nacrtnutych postav ( casto charakterizovanych jen jmenem, pri tvurcim uvadeni na scenu i jen krestnim; az po par strankach lze vylustit ze jmeno a prijmeni jsou tataz osoba). Slaby ( zda-li nejaky) dej se zcela straci. Kdo docetl do pulky ma muj obdiv. Ztrata casu pouzitelneho pro jinou zabavu. I kdyz s reklamou lze prodat vsechno, autorce lze doporucit jinou obzivu ( co takhle tradicne " seversky" plest svetry :-)
Joe

amanda99
03.07.2019 4 z 5

další knížka od této autorky,super,poslední stránky jsem dokonce dočítala v slzách,zajímavý

janina74
11.06.2019 4 z 5

Neuvěřitelně brutální, ale pořád je tam Erika s Patrikem, tak fajn..

vsechnonebonic
26.05.2019 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Rozjezd byl pomalejší. Měla jsem pocit, že se ve všech těch postavách ztrácím, ale pak se mi četla velice dobře.

gordon13
18.05.2019 5 z 5

Setkání se starými známými...již je to dlouho co jsem četla poslední knihu od paní autorky a opravdu jsem si ji vychutnala i přes její dvojnásobnou velikost. Perfektní příběh jako vždy, tentokrát hodně vrstvený se spoustou postav, ale hrozně mě bavil, doufám, že bude ještě hodně dalších knih s Erikou, Patrikem, Mellbergem a ostatními...

Mysias
14.05.2019 4 z 5

Další kniha od autorky, už druhá, kterou jsem přečetla. Takže jsem věděla, co mě čeká. Kniha opět čtivá, napínavá, zajímavé rozuzlení, líbila se mi. Ale opět velké množství postav a každá kapitola, či dokonce část kapitoly z pohledu někoho jiného. Docela zmatek, než si na postavy zvyknete. Jelikož už to byla druhá kniha, některé postavy jsem už znala, tak to bylo jednodušší se zorientovat. Při první knize mi to trvalo tak polovinu knihy. Opět je to součást série, takže máme možnost sledovat osudy vyšetřovatelů a manželky policisty Eriky, která je spisovatelkou a o případech píše. Opět se prolíná děj hluboko do minulosti. Takže až na ten prvotní zmatek se mi kniha líbila.

Makii
29.04.2019 3 z 5

Čte se sama, je to hodně jednoduché. Poměrně průměrná detektivka, ale neurazí.

Simstr
23.04.2019 5 z 5

Bomba, byla jsem nadšená. Ze začátku hodně dějových linií a jmen, ale začetla jsem se poměrně rychle a hltala každou kapitolu. Za mě doporučuji !

Acquenta
11.04.2019 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila. Bavila mě,ale myslím , že příběh uprchlíků a zdlouhavé rozebírání soukromých vztahů všech hrdinů bylo zbytečné. Zatím pro mě nejslabší kniha od Camily

birgitte
09.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuji ...

Edlik
08.04.2019 4 z 5

Opět kniha nezklamala. Příběhy z minulosti jsou zajímavé, konec jsem sice odhadl, ale i tak to bylo dobré čtení.

Annie_022
28.03.2019 5 z 5

Byla to má první kniha od této autorky. Knížka byla první, po dlouhé pauze a začetla jsem se jedním dechem. Trochu víc mi vadila ta propaganda s uprchlíky, ale jinak se mi čtení líbilo... A hlavně, vracím se po celém dni napsat komentář- pořád mi vrtá v hlavě. Co by se stalo, kdyby.. Kdyby se Helen jako malá zdržela, kdyby tam JJ nešel, kdyby vychovala syna sama. To samé u dějové linky s Marií. Dlouho se mi nestalo, že by mi kniha takhle vrtala v hlavě, bylo mi z ní smutno a úzko... Těžko se ten pocit popisuje....

zdendula31
25.03.2019 5 z 5

Z počátku jsem měla trochu chaos v postavách,ale jinak parádní krimi.

PetK
15.03.2019 4 z 5

S Lackberg mám spojený začátek vztahu se severskou literaturou. Tehdy jsem před pár lety poměrně rychle přelouskala všechno, co napsala, hezky postupně. A teď, snad po třech letech, se mi dostalo do ruky další pokračování. Takový hezký návrat domů. :-)
Její série je mezi severskými detektivkami, řekla bych, "light", ale vlastně jsem si teď připomněla, že to není na škodu. Troška naivity, něco z románu, špetka humoru. Ale pozor - mám pocit, že v této knížce přitvrdila, především na konci. Taky mi připadalo, že je delší než předchozí díly. Ale celkově to byl opravdu milý návrat - četla jsem s potěšením a s chutí.