Čarodějnice

Čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371883/bmid_carodejnice-PlT-371883.jpg 4 615 162

Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Häxan , 2017

Dixinka
13.10.2018 5 z 5

Úžasné!

kadgam
13.10.2018 2 z 5

Už pohľad na hrubku knihy ma prekvapil. Počet strán je úctyhodný a počet postáv mi robil dej málo prehľadným. Autorka sa snaži spopularizovať skupinku migrantov prijímaných v obci so zmiešanými pocitmi.
Dobrá detektívka s veľmi rozťahaným dejom

adaba
11.10.2018 3 z 5

Kniha byla celkem dobrá, ale už jsem četla lepší této autorky. Dějová linka s uprchlíky by tam vůbec nemusela být, stejně tak historická vsuvka, která byla na konci rozuzlená v jedné větě.

katka.oo
06.10.2018 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, ale souhlasím s ostatními až hodně moc aktuálních témat splácaných dohromady, méně je někdy více, uvidíme příště... :-)

Agnesita
04.10.2018 3 z 5

Absolvovala jsem v nemoci maraton s Camillou. Bohužel poslední kniha je nejhorší. Zbytečné 17. století na úrovni lepší slohovky, zbyteční uprchlíci. A už poněkolikáté zlomené srdce, které už nikdy nikoho nebude milovat, ani vlastní dítě.

Nestorkea
03.10.2018 4 z 5

Knihy o Erice a Patrikovi je nutno číst v pořadí, ve kterém byly napsány. Jinak se budete ztrácet v postavách vyšetřovatelů. Tento díl byl opět skvělý, hrozně se mi líbí historické vsuvky, dodávají sérii jakousi tajemnost.

Valeyman
26.09.2018 3 z 5

Moje první zkušenost s autorkou a možná zároveň i poslední. Dost dobře jsem nepochopil proč byl do děje vtažen příběh ze 17. století. Marně jsem celých 650 stran čekal na tu pointu, která nepřišla. Vadila mi roztahanost celého příběhu. Dějová linka ohledně Kristiny a její svatba mi přišla úplně zbytečná, stejně jako dění kolem uprchlíků. Postrádal jsem nějaký "Wow" moment. Zhruba do 350 stránky jste se nedozvěděli zhola nic, nalezná mrtvá dívka na stejném místě jako jiná před 30ti lety, ale nikam se to neposunulo....

Toňula
25.09.2018 5 z 5

Dlouhé čekání na další příběh z mé oblíbené série se vyplatil. Kniha sice obsáhlá, o to více jsem se na ni těšila a rozhodně nezklamala.Jako obvykle několik příběhů, které se vzájemně prolínájí, též minulost s přítomností, kromě známých postav poznáváme další protagonisty smutných příběhů lidských zklamání, beznaděje, ale i pochopení a odpuštění. Jen doufám, že dalšího příběhu z pera mé oblíbené autorky se dočkám brzy. Bravo,Camillo!

SilvieSisinka
21.09.2018 5 z 5

Super jízda :-) Stran tedy mnoho,ale nevadí-bylo co číst.Hlavně mě bavilo číst o čarodějnicích z 17.stolení.Napínavé jako vždy.Těším se na další várku Camill :-)

tyna4828
12.09.2018 4 z 5

Velmi zajímavé čtení. Moje první zkušenost s touto autorkou. Ze začátku jsem trochu bojovala s velkým počtem postav a přeskakováním z jedné na druhou. Ale pak jsem si zvykla a vlastně to knize dodalo zajímavý spád. Líbily se mi flashbacky do historie a čekala jsem, jak to vlastně souvisí s hlavním příběhem. Konec mě možná trochu zklamal. Na to jak kniha budovala napětí mi závěr připadal trochu neoriginální. I tak jsem si četbu Čarodějnice užila.

wiwi
11.09.2018 4 z 5

Erika a Patrik - manželská dvojce a příběhy jejich rodiny. Ty jsou však jen na okraj, ale baví mě sledovat jejich osudy. V knize najdete 3 detektivní příběhy každý z jiné doby a přece mají něco společného. Mellberg mi je nesympatický, nechápu jak by mohl šéfovat oddělení. Nicméně kniha je velmi čtivá a snadno se u ní zapomenete. Kniha se dá číst i bez znalosti předchozích dílů, autorka vždy situaci popíše a vysvětlí.

kytarka
09.09.2018 5 z 5

V knize se uvádí čarodějnický příběh ze 17.století. Příběh ze součastnosti a zároveň příběh, který se odehrál před 30-ti lety. Všechny tyto tři příběhy se vzájemně prolínají, mají jistou souvislost.
Ztratilo se malé děvčátko, začíná po něm pátrání, bohužel se najde mrtvé. Rozvíjí se pátrání po vrahovi. Toto vyšetřování pomalu odkrývá i hrůzný čin, který se stal na tom samém místě před třiceti lety.
Kapitoly jsou velmi čtivě napsány. Nemohla jsem se od knihy odtrnout a bavila mě od začátku do konce. Slupla jsem ji doslova jako malinu, i když má přes 600 stran.

saphiral
02.09.2018 5 z 5

Hodně příjemné čtení, nevadilo mi nic, ani prolínání časů ani mnoho postav..je to asi tím, že mám od této autorky přečteny všechny knihy a Erika a Patrik už pro mě jsou staří známí ;-) Hezké, těším se na další knihu.

Susan94
23.08.2018 3 z 5

Tolik dějových linek jsem snad v žádné knize ještě nečetla. Díky tomu kniha vypadá tak jak vypadá, přes 650 stran se mi zdálo trochu příliš. Netvrdím, že obsahově nebyl příběh zajímavý, ale vzhledem k tomu, že to byla moje prvotina nedokázala jsem se zorientovat.

Heyhey
15.08.2018 5 z 5

Čím dál lepší čtení.

harena
13.08.2018 3 z 5

Opravdu hodně obsáhlá kniha a v ní hned tři příběhy. Prolínání časů nijak neruší, v příběhu ze současnosti se Patrik s kolegy snaží vypátrat vraha malé holčičky, která byla zavražděna stejně, jako jiná malá holčička před 30ti lety. Camilla se zde ještě víc, než v předešlých knihách, rozepisuje na 650 stránkách o soukromém životě policistů, jejich příbuzných a známých, v ději se ocitnou i migranti, kteří se zapojují do společností tím, že se učí plachtit a jsou strašně hodní a bezelstní. Ten třetí příběh se tam vůbec nehodil, muselo dát velikou práci vymyslet, jak nám v poslední kapitole říct, jakou souvislost má se současností. Přečetla jsem už devět dílů o Erice a Patrikovi, ale tento je podle mě nejslabší.

princesse
01.08.2018 4 z 5

Moje prvotina od této autorky. V knihkupectví mě varovali, že nejspíš budu potřebovat další knihu od Camilly a nemýlili se. Tlusté knihy miluji a i když i v tomto případě trvalo téměř 100 stran než jsem si udělala pořádek v postavách, tak pak už to jelo. Do poslední chvilky jsem čekala na souvislost z minulosti a dočkala jsem se a musím říci, že kniha se po těch prvních 100 starnách chaosu, četla perfektně. Opravdu se poohlédnu po další knize od této autorky. Těším se již nyní. Doporučuji.

ssobora
30.07.2018

Zatím nejlepší z celé serie...

Mia07
27.07.2018 5 z 5

Tak za mě jedna z nejlepších od autorky. Vůbec nevadilo, že byla tlustá jak cihla. Mám přečtenou celou sérii. Ráda čtu omáčku kolem..... Ohledně všech postav. Prolínání časů mám ráda. Dobře se autorka zaobírá tématem rasismu a šikany. Kam jsou lidé schopni zajít. Přečteno za 2 dny ;-)

Elea76
26.07.2018 5 z 5

Mám ráda autorčino prolínání příběhů a časových linií. I náhlednutí do soukromí Eriky , jejich blízkých a detektivů. Za mne plná spokojenost. Další super detektivka.