Andělíčkářka

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199829/big_andelickarka-n7q-199829.jpg 4.2796

Erika Falcková & Patrik Hedström 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Motto

Änglamakerskan, 2011

Kniha Andělíčkářka

Snoopi

Knihu jsem poslouchala na CD a asi jen díky tomu, jak skvěle byla namluvená, jsem se lépe orientovala v té změti postav. Opravdu bylo složité ujasnit si, kdo je kdo.
Nejvíc mě bavila hlavní linie, ta taky držela celý děj pěkně pohromadě. Za hodně slabé a možná zbytečně popularizující považuji vložení další linie s nemanželskou dcerou H. Göringa. Neseděla mi tam. Läckbergová nepochybně umí psát, ale ve své tvorbě rozhodně nepotřebuje bazírovat na záhadné minulosti neblaze proslulých historických osob.
Oceňuji však, jak skvěle dokázala rozpracovat až téměř "kingovsky" laděný motiv - a to motiv děsivého tajemství z dětství, jež spojuje určitou skupinku lidí a které se po letech znovu probouzí k životu.

Sansli

Kniha se ke mě dostala jako audiokniha. Hrozně ráda detektivky poslouchám, ale musím říct, že občas toho na mě bylo dost (hlavně pokud jde o množství postav:), a také to nebylo tak úplně podle mého vkusu.
Jako plus beru fakt, že kniha není tak drsná, jak jsme většinou u severských detektivek zvyklí, ale atmosféra knihy byla i tak dost ponurá. Příběh mě zaujal hlavně tím, že nikdo nezmizí jen tak z ničeho nic a proto jsem byla opravdu zvědavá na konec a jak a kdy se konečně protnou dvě časové roviny, které se v knize objevují.
Příběh je pěkně napsaný, a moc dobře se to poslouchalo. Hodně se mi líbily hlavně postavy vyšetřovatelů. A i když musím přiznat, že vyprávění v minulosti mě moc nebavilo, a postava Dagmar mě vyloženě štvala, nebylo to vůbec špatné.

evineckY

Omlouvám se, ale tohle není můj šálek kávy.

LuLuLu

Další velmi povedená kniha ze série o Erice a Patrikovi. I tentokrát se prolínal život postav minulosti se životy současných hrdinů. Postav bylo opět hodně, jak už je u této autorky zvykem, ale pokud se knihy čtou v řadě, v jaké byly napsané, není problém se v nich orientovat. Moc se mi líbil pohled do Göstova osobního života a tuto postavu jsem si oblíbila ještě více. Celkově tuto knihu hodnotím velmi pozitivně, i když se mi dějová linka s Ebbiným manželem zdála přinejmenším podivná.

baji42

Hodně chmurná kniha s velmi temnou atmosférou. Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale přečetla jsem poměrně rychle.

MatoPalkes

Skutočne parádny diel. Prelínanie časových línií autorku zjavne baví a ja si to užívam tiež. Už len dva diely, za touto sériou mi bude smutno.

perpe2a

Super.

Macek1978
31.12.2020

Od této autorky jsem dosud nic nečetl a dla jsem na doporučení manželky, ale za mě fakt dobrý - přišlo mi to takové jednoduše plynoucí, takový příběh jako by od sousedů od vedle. Žádné absurdní hory mrtvol a super akční hrdinové co mají alespoň devět životů. Jistě si přečtu ještě něco..