Andělíčkářka

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199829/andelickarka-n7q-199829.jpg 4.3600

Erika Falcková & Patrik Hedström (8.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Änglamakerskan (2011)

Kniha Andělíčkářka

Dobby888

Musím dát tentokrát plný počet hvězdiček za tak trochu jiné téma než jen vraždy. Děj byl napínavý, po 2/3 knihy jsem sice tak nějak tušila kam spěje, ale i tak mě závěr knihy překvapil.

Mysias

Kniha v celku pěkná a napínavá. Vyšetřování ozvláštněné spisovatelkou, která o případech píše. Prolíná se všemi autorčinými knihami. Je to jedna kniha ze série, takže můžeme postupně sledovat i životy policistů a Eriky, spisovatelky a manželky policisty. Jediné, co mi opravdu vadilo, bylo množství postav. V knize se střídaly kraťoučké kapitoly a každá byla vždy z pohledu někoho jiného. Jednou kapitola z pohledu Eriky, pak její ho manžela, pak dalšího policisty, pak dalšího, do toho starý příběh. Kapitoly se střídají tak rychle (jsou fakt krátké), že vzniká jakýsi zmatek, než si čtenář uvědomí kdo vlastně je kdo. Trvá to tak do poloviny knihy, než se to začne spojovat v celek.

Guenevra

Tak tohle byl přesně můj šálek čaje! Tady to rozuzlení opravdu nepoletovalo kolem, závěr jsem neuhodla a wow efekt se konal. Za mě palec hore!

Zlatinka.Emilly

Výborně napsaná kniha, nechybí napětí a překvapení, když vyjde najevo co se stalo před několika lety, rozuzlení provází adrenalin a nejvíc ze všeho se mi na knihách Camilly líbí to, že nepopisuje žádné mučednické praktiky. Vsuvky z minulosti dodávají knize autentičnost.

martiline

Detektivka skvěle napsaná, dobře se četla ... nevadilo ani natahování "tajemství". Ale nemůžu pochopit, proč tak "cpe" do knih "kterak jsou migranti ti nejlepší lidé" (nejvíc se vytáhla v knize Čarodějnice) a v žádné knize si neodpustí homosexuální zápletku. Nejsem rasista ani odpůrce homosexuálů ... ale myslím, že ještě chvíli a jsem rasistka a homofobik. :-)
Kvůli tomu ubírám i jednu z hvězdiček ...

kasavubu

Další vydařený příběh z pera mé oblíbené autorky, i když tentokrát bych řekla trochu slabší. Celá první polovina knihy se tak nějak vlekla a navíc jsem se ztrácela v osudech bývalých spolužáků studujících na ostrově Valö. Ke druhé polovině knihy, kdy se děj rozjel naplno, už nemám žádné výhrady a vlastní rozuzlení příběhu bylo opět vynikající a perfektně promyšlené, jak to ostatně autorka umí.

skubby

Výborná kniha, čtivá a napínavá. Za mě super

Klára90

Za mě trochu slabší díl ze série, přišlo mi to šíleně překombinované, nicméně stejně jsem každou stránku úplně hltala, takže asi tak :)