Andělíčkářka

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199829/big_andelickarka-n7q-199829.jpg 4.2879

Erika Falcková & Patrik Hedström 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Motto

Änglamakerskan, 2011

Kniha Andělíčkářka

Vydra57
předevčírem

Přečetla jsem, ale nenadchla mě. Příliš mnoho postav, vyvstávala ve mně pochybnost o schopnostech švédské policie, příliš mnoho logických a dějových kotrmelců. Znám lepší detektivky.

Hoxer
21.11.2022

Výborně napsaná knížka, která se zprvu velmi pomalu rozjíždí, ale zato posledních 100 stránek uteklo hned. V první polovině knihy mi přišla spíše zajímavá dějová linie okolo Dagmar. Ale postupně se příběh pětice generací děvčat (Helga, Dagmar, Laura, Inez, Ebba) rozzuzluje a zapadá do současné doby. Finální drama bylo peckózní. Avšak slabší mi zase přišel motiv původního vraha z roku 1976. Určitě výborná krimi kniha skvěle rozvíjející příběh našeho hrdiny Patrika.

Kanylka
11.10.2022

Tahle kniha mě bavila

mysce
23.09.2022

Andělíčkářka je chytrá, napínavá a dobře napsaná detektivka, kde se v různé časové ose odvíjí dva příběhy.
Kriminalista Patrik pracuje na velmi zajímavém případu, který má souvislost s minulostí. A nebyla by to jeho žena, spisovatelka Erika, kdyby se dávným tajemstvím nezačala zabývat na vlastní pěst.
Na sousední ostrov se po třiceti letech vrací mladá žena Ebba s manželem. Chtějí začít nový život, aby se po smrti syna dostali z těžké krize. Brzy se však stanou cílem žhářského útoku, čímž to ale nekončí. Někdo se pokusí Ebbu zastřelit. Souvisí to všechno se zmizením její rodiny?
Byla to více než zdařilá čtenářská jízda. Myslela jsem si, že vím. Na konci jsem zjistila, že nevím. S otevřenou pusou jsem zírala, co kde a jak se stalo. Takže oceňuji velké překvapení! Paráda za pět hvězdiček!

VeronikaZ
18.09.2022

V tomhle díle si autorka ukousla trochu moc velké sousto. Mnoho vedlejších postav a jejich načatých příběhů, které ale nestihla rozvést víc, i když by to byly příběhy určitě zajímavé.

veronika4001
05.09.2022

Mnoho postav, které sice mají různé osudy, ale přesto se mi vše smíchalo dohromady a já přestala vnímat rozdíly. Každý, resp. každá dvojice má svůj životní úděl a uplyne dost času na to, aby se kniha začala zaobírat tím, k čemu příběh směřuje. Ze začátku bych skoro řekla "mnoho lidí, ale žádný děj". To knize nepomáhá. Jakmile jsem se proklestila všemi jmény, začalo to být zajímavější.

adulik23
24.08.2022

Tento diel sa mi veľmi páčil, dobre sa to čítalo, zaujímavý námet...

petgona
07.07.2022

Najprv som sa nevedela uplne zacitat, co mohlo byt sposobene aj tym, ze citat seriu od stredu moze byt trocha matuce, aj ked na seba jednotlive diely nenadvazuju. Kazdopadne, zo zaciatku ma dost vyrusovalo, ako vela postav tam bolo, na kazdej strane som sa zoznamila s niekym novym - ci uz to bol niekto zo stalej "posadky" alebo novych postav, predstavenych kvoli pribehu. Ale postupne, musim povedat, mi ten pretlak mien prestal prekazat, lebo pribeh ako taky, bol zaujimavy, velmi sa mi pacilo, ako to bolo cele pekne prepletene a ten zaver bol pre mna necakany a prekvapivy. Musim povedat, ze nakoniec som bola knihou velmi nadsena.