Strážce majáku

Patrik Hedström se po těžké nemoci vrací do zaměstnání. Zároveň má on i jeho manželka Erika plné ruce práce s předčasně narozenými dvojčaty. Hned po návratu na policejní stanici ho zcela pohltí nové vyšetřování vraždy. Obětí je ekonom Mats Sverin, rodák z Fjällbacky, který žil dlouhá léta v Göteborgu a teprve před nedávnem se po tragické události do rodného kraje opět přistěhoval. Mats měl pověst přátelského a oblíbeného chlapíka, o svém soukromí se však s nikým příliš nebavil. Vychází najevo, že těsně před smrtí navštívil svou dávnou lásku Annie na ostrově Graskär, o němž v kraji odjakživa kolovaly velmi zlověstné příběhy. Říká se, že ostrov obývají duchové mrtvých, a ti by živým rádi předali své poselství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152866/big_erika-falckova-patrik-hedstrom-stra-htU-152866.jpg 4.3493

Erika Falcková & Patrik Hedström 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Fyrvaktaren, 2009

Kniha Strážce majáku

Fazolecek

Nemůžu dát jinak než 5*. Ano jmen je v knize opravdu hodně, ale pokud čtete sérii od začátku, tak nemůžete mít problém. Mě spíš než jména vyvádějí z míry skořicoví šneci =) příjde mi, že tam ti lidi nic jiného nejedí asi oblíbený pokrm autorky =)

Jittka

Skvělá zápletka, autorka umí ! Bylo líto i Medelein , furt sem doufala, že.... nebudu prozrazovat. Ale jsem vlastně ráda, že to skončilo takto, život vždy není happy end.

LuLuLu

Povedená kniha! moc se mi líbil příběh Emelie, i když nebyl příliš veselý. Celkový příběh byl zajimavý a konec byl pro mě překvapivý. Knihy čtu postupně a tak mi nedělalo problém orientovat se v postavách. Už se těším na další díl.

MatoPalkes

Už klasicky dve časové línie a pasáž na ostrove docela strašidelná. Dobré čítanie.

perpe2a

Úžasná série.

micha-ella

Tak já jsem úplně vedle! Místo kapitol odstavce - každý bez mezer o někom jiném - přišlo mi to naprosto zmatené. (Že by to byla chyba e knihy?) Obvykle mi vadí, když je v příběhu moc lidí - tady je v té hrozné nepřehlednosti textu hned v počátku taková skrumáž postav, že neodolám, a jména sem vypíšu: Sam, Annie, Fredrik, Patrik, Erika, Lena, Erling, Mats, Vivianne, Gunnar, Anna, Dan, Belinda, Malin, Lisen, Adrian, Emma, Maja, Kristýna, Signe, Bertil, Paula, Martin, Gosta, Pia, Noel, Anton, Annika, Viveka, Emelie, Karl... (To je ale jen první kapitola! Byla to vůbec kapitola? V e-knize to nepoznám.) Kvůli Annie, Anně a Anice jsem se několikrát vrátila, abych se ujistila, o kterou jde. Postupně jsem se v ději začala chytat - ale když došlo na duchařinu, tak jsem knížku definitivně zavřela. Jak čtu ve zdejších komentářích, asi jsem se připravila o silný zážitek. A taky jsem od ostatních čtenářů pochopila, že se jedná o knižní sérii a všichni tu hromadu postav už dávno znají a milují, jen já jsem mimo. Moje chyba.

Simstr

Jedna z mála co mi ze série chyběla přelouskat. V knihovně je o její knihy rvačka :-) Líbilo jako obvykle, skvěle napsané, výborně odvykládané. Mohu jen doporučit. Jedna z nejlepších švédských spisovatelek.

andrea7459

Teda...co napsat... uf.Byla to hrozně depresivní a smutná kniha..tolik zla. Ale ano, byla dobře napsaná, dějové linie byly moc fajn. Jen jsem měla problém s těmi jmény, na mě jich bylo hodně a měla jsem v nich chaos ,než jsem si uvědomila ,kdo to vlastně je, ale asi je to i tím, že je to moje první kniha od této autorky, nebo spíše z této série.Za mě čtyři hvězdičky....Jdu si přečíst něco veselého.