Strážce majáku

Patrik Hedström se po těžké nemoci vrací do zaměstnání. Zároveň má on i jeho manželka Erika plné ruce práce s předčasně narozenými dvojčaty. Hned po návratu na policejní stanici ho zcela pohltí nové vyšetřování vraždy. Obětí je ekonom Mats Sverin, rodák z Fjällbacky, který žil dlouhá léta v Göteborgu a teprve před nedávnem se po tragické události do rodného kraje opět přistěhoval. Mats měl pověst přátelského a oblíbeného chlapíka, o svém soukromí se však s nikým příliš nebavil. Vychází najevo, že těsně před smrtí navštívil svou dávnou lásku Annie na ostrově Graskär, o němž v kraji odjakživa kolovaly velmi zlověstné příběhy. Říká se, že ostrov obývají duchové mrtvých, a ti by živým rádi předali své poselství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152866/big_erika-falckova-patrik-hedstrom-stra-htU-152866.jpg 4.3549

Erika Falcková & Patrik Hedström 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Fyrvaktaren, 2009

Kniha Strážce majáku

Péťa1950
02.10.2022

Na orientaci v tomto dílu je dobře znát ty předchozí. Jinak je těžké se v postavách orientovat.
Opět náhled do rodin vyšetřovatelů a opět dva příběhy, které spojuje stejné místo. Ponurá atmosféra místa děje i beznaděj boje s domácím násilím. Snad je svět trochu barevnější.

mysce
01.09.2022

Sérii Erika Falcková & Patrik Hedström čtu postupně a tak jsem se zase ráda setkala se svými starými známými. Tentokrát jsem spolu s nimi prožívala neobvyklý námět, který policisty zavedl až na záhadami opředený ostrov „duchů".
Čekal mě mix brutálních vražd, dávného příběhu i rodinného života Eriky a Patrika. Řešením jejich každodenních rodinných starostí autorka zdárně odlehčila tíživou depresivní linku domácího násilí, prolínající se celým románem.
Na konci knihy přišel takový zvrat, že jsem se nestačila divit, jak moc jsem se ve svých dohadech spletla.
Závěr vygradoval v nejmrazivější finále této série.

Boruvka.cerna
23.06.2022

Toto byla první kniha autorky, nevěděla jsem tedy kdo je kdo - což je asi v předchozích knihách - a bylo to náročné se zorientovat v postavách. Nevyhovuje mi ani to nerozdělování do kapitol. Příběh zajímavý, ale nenadchnul mě.

princesse
17.05.2022

Super čtení, opět jsem si užila jak případ, tak rodinu Patricka a Eriky. Těším se na další díl a mrzí mě, že se blížím ke konci série. Ale mám v záloze ještě pár knih od této autorky a určitě je všechny přečtu. Doporučuji a jdu na další díl.

adulik23
05.02.2022

Trošku dlhšie mi trvalo ju prečítať ale aj tak sa mi páčila, uvidíme ako sa budú osudy hrdinov vyvíjať ďalej.

Butterfly340
30.01.2022

Čtivá kniha, jedna z těch dobrých od autorky. Erika a Patrik zde výjimečně nejsou na zabití a dokonce ani nikdo neotěhotní. Tomu říkám úspěch.

Některé dialogy působí nepřirozeně až neskutečně. Všichni mluví víceméně stejně, spisovně, všichni jsou pořád sentimentální a přecitlivělí... Autorka se snaží o drsnou krimi, ale moc jí to nejde, protože se prostě nedokáže odpoutat od vlastních názorů. Možná by měla přesedlat spíš na romantiku, kde je tohle žádoucí.

Každopádně, dávám čtyři hvězdy za samotný příběh. Hezky vymyšlené. Taky retrospektivní části jsem si užila.
Jen bych teda ocenila, kdyby se uzavřely příběhy všech. V knize bylo velké množství postav, které se samotnou vraždou neměly nic společného, nicméně, celou knihu jsme je sledovali a pak se ani nedozvěděli, co bylo s nimi dál... Pár stránek navíc to chtělo.

Roman07
04.12.2021

Príbeh je skôr o súkromnom živote hlavných postáv, a k tomu nezaujímavá kriminálna zápletka. Tieto knihy zo série čítam skôr z povinnosti.
Premýšľam, či nemá autorka nejakú traumu z detstva a manželstva. V morskej panne bola zavraždená jej spolužiačka, ktorá bola krásna, všetkým sa páčila. Tu zasa vystupuje ďalšia spolužiačka, aj tú opisuje ako krásnu, ako sa každému páčila a ako zasa zle dopadla.
Navyše, aby toho nebolo málo, Erikinu sestru Annu postihne ďalšie nešťastie a bude jej treba pomáhať a k tomu opis ako Erika chodí hore dole s deťmi po domoch.
Máme tu znovu ideálneho Patrika a nešikovných policajtov, ktorí robia až nelogické chyby. Jeden zabudne, že vzal fotku, druhý zorganizuje tlačovku.
Opäť je použitá rovnaká šablóna príbehu a nanešťastie po morskej panne ďalší podobný príbeh, kedy motív vraždy je trochu prekvapivý, lebo je takmer nemožný.

Kubajzz
29.11.2021

Severské krimi prostě můžu a autorka píše stylem, který se mi líbí. Knížka se dobře četla, byla napínavá, určitě doporučuji.