Strážce majáku

Patrik Hedström se po těžké nemoci vrací do zaměstnání. Zároveň má on i jeho manželka Erika plné ruce práce s předčasně narozenými dvojčaty. Hned po návratu na policejní stanici ho zcela pohltí nové vyšetřování vraždy. Obětí je ekonom Mats Sverin, rodák z Fjällbacky, který žil dlouhá léta v Göteborgu a teprve před nedávnem se po tragické události do rodného kraje opět přistěhoval. Mats měl pověst přátelského a oblíbeného chlapíka, o svém soukromí se však s nikým příliš nebavil. Vychází najevo, že těsně před smrtí navštívil svou dávnou lásku Annie na ostrově Graskär, o němž v kraji odjakživa kolovaly velmi zlověstné příběhy. Říká se, že ostrov obývají duchové mrtvých, a ti by živým rádi předali své poselství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/152866/erika-falckova-patrik-hedstrom-stra-htU-152866.jpg 4.3355

Erika Falcková & Patrik Hedström (7.)

Fyrvaktaren (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Kniha Strážce majáku

NADEI

Knihy paní Camilly se mi moc líbí a tato byla skvělá. Dějové linie dodávají knize tu správnou atmosféru, trochu tajemna, duchovna a překvapivě hrozivý závěr.

ptoček

Další knížka ze série Patrik a Erika - nezklamala. Konec pro mě překvapivý, nepředvídatelný, moc mě baví autorčiny dvě dějové linie z minulosti a současnosti.

Dobby888

Po předchozím dílu byl děj o trochu slabší. Čekala jsem až do konce na rozuzlení zápletky ale žádné wow nenastalo.

pepa4081

Naštěstí jsem se už u paní Läckberg naučil přeskakovat pro mne zbytečně dlouhé pasáže z osobního života Eriky a její sestry, takže mne kniha nenudila. Líbí se mi, když téměř od začátku vím, kdo, co a proč, a na konci udělá autor takový zvrat, že se nestačím divit, jak jsem se mýlil, a že všechno bylo jinak. I zde jsem u všech dějových linií tušil, jak skončí. Závěrečné překvapení se ale nekonalo, takže pro mne velké zklamání.

Klára90

Až na linii se Samem jsem do poslední chvíle netušila, jak se děj vyvrbí a nakonec skončí. Děj mi přišel trochu překombinovaný, ale to nic nemění na tom, že byl napínavý a jako vždy čtivý. A překombinovanost aspoň nutí čtenáře zůstat stále ve střehu :)

mata57

Multižánrové dílko, pro mne první, kde příslušníci LGBT komunity nevystupují jako žádní "hrdí duhoví andílci".

Edlik

Tento příběh je trochu moc.... řekněme překombinovaný. Ale stále dobrý

Toffee

Po delší pauze jsem se vrátila k této sérii a opět jsem byla spokojená. Hlavně v první půlce to skoro ani jako detektivka nepůsobí a asi i proto se to tak dobře čte. Člověk sleduje osobní traumata, každodenní život a až vedle toho vlastní zločin. Napadá mě jediná výhrada - prakticky každá postava má nějaké tajemství nebo něco předstírá. Celkově jsem ale spokojená.