Mořská panna

Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděl a zda je naživu, nebo mrtvý. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhrůžné anonymní dopisy. Christian by nejraději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a Christianova přítelkyně Erika Falcková vycítí, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Policisté záhy zjistí, že dopisy a vražda spolu souvisejí, a aby dokázali případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137096/big_erika-falckova-patrik-hedstrom-mors-eLc-137096.jpg 4.4587

Erika Falcková & Patrik Hedström 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi

11.10.2022

Dobrý příběh.Díky

mysce
28.08.2022

Mořská panna je temný příběh sahající hluboko do minulosti, které člověk nikdy nemůže utéct. Důsledky dávných (zlo)činů se promítají do současnosti a působí na hlavní protagonisty opravdu destruktivně.
Historická linka je dost děsivá. Každá z postav zde má svůj prostor a svá tajemství. Stránku za stránkou nám autorka postupně odhaluje strhující příběh. Nechybí nečekané zvraty a opravdu netradiční rozuzlení.
Líbí se mi, že se v této sérii neřeší jen krimi případy, ale současně běží i rodinné trable Patrika a Eriky, a že vedle vyšetřování mohu sledovat i okolní život, což románu dodává punc reality.
Nemohu napsat jiné hodnocení než kladné:)

princesse
12.05.2022

Skvělé čtení. Děj ubíhal jak splašený a postupné rozuzlování mě moc bavilo. Líbí se mi i části o soukromí Eriky a Patrika a jejich rodiny. Konec zběsilý a já jdu na další díl, ať vím co a jak. Doporučuji.

zp87
08.03.2022

Moje první Camilla. A asi knize trochu přidávám, jsou to tak 4,5*. Ale po delší době jsem měla pocit, že čtu kvalitnější knihu. Na necelých 400 stranách se odehrál poměrně hodně barvitý, hluboký příběh. Dostaly mě skvělé popisy prostředí (krásného, švédského), a ač severské čtení, neztrácela jsem se v postavách (což se mi u seveřanů někdy stává), drsné to bylo tak přiměřeně.
Měla jsem problém s tím zásadním kolem mořské panny (o dětech v knížkách tohoto druhu fakt nerada čtu) a hlavní problém jsem měla s trestem pro největšího viníka, ale život není spravedlivý.
Takže z hlediska příběhu to bylo velmi kvalitní, i když mně z toho bylo lidsky dost smutno.
Poměrně déle jsem se začítala a posledni třetinu přečetla na jeden zátah do noci. Jo, dost dobrá kniha.

Péťa1950
12.01.2022

Zajímavý styl psaní. Trochu jsem měla problém uvědomovat si, o kom čtená část zrovna je.
Vložené části z minulosti postupně odhalovaly identitu vzpomínajícího. Zajímavý námět, přečtěte si. (Dávejte svým nejbližším co nejvíce lásky).

Kubajzz
29.11.2021

Napínavý příběh, kde se prolíná minulost s přítomností. Pěkně se to četlo, ostatně tak jako všechny knížky autorky. Doporučuji

munka
04.11.2021

Prelínanie minulostí so súčasnosťou pridáva príbehu napätie. Nahliadnutie do súkromia vyšetrovateľov nie je na škodu, ale niekedy je toho veľa. Teším sa na ďalšiu knihu.

Emberas
19.09.2021

Tato kniha se mi z celé série líbila asi nejvíc. Je tam hodně brutality, což už je ale u dnešních thrillerů standard. Trochu mi v celé sérii vadí Erika, ale to je asi jen můj problém :-)