Mořská panna

Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděl a zda je naživu, nebo mrtvý. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhrůžné anonymní dopisy. Christian by nejraději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a Christianova přítelkyně Erika Falcková vycítí, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Policisté záhy zjistí, že dopisy a vražda spolu souvisejí, a aby dokázali případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137096/big_erika-falckova-patrik-hedstrom-mors-eLc-137096.jpg 4.4531

Erika Falcková & Patrik Hedström 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Sjöjungfrun, 2008

Kniha Mořská panna

Emberas

Tato kniha se mi z celé série líbila asi nejvíc. Je tam hodně brutality, což už je ale u dnešních thrillerů standard. Trochu mi v celé sérii vadí Erika, ale to je asi jen můj problém :-)

adulik23

Tak ten koniec ma fakt dostal... okamžite začínam čítať ďalší diel

Fazolecek

U téhle série je opravdu zapotřebí ji číst od prvního dílu postupně, tak jak jdou knihy za sebou.
Tento díl byl opět perfektní. Jak detektivní zápletka, tak i vztahová linka. Pořád si říkám že to bude poslední díl, ale ten konec mi nedovolí nesáhnout po dalším =)

LuLuLu

Podařená kniha, kterou bych složitostí a množstvím postav přirovnala ke druhému dílu této série (Kazatel). Příběh byl velmi poutavý a čtivý a konec byl pro mě velké překvapení. I tak mám ale pocit, že některé otázky zůstaly nezodpovězené a to mi trochu kazí celkový dojem z knihy.

MatoPalkes

Dobré čítanie, solídne psycho, ale aj príliš veľa tehotenstva a telenovely. Napriek tomu čítam ďalej.

perpe2a

Skvělé.

Roman07

Štvrtý a piati diel tejto série som nečítal. Keď som ale začal čítať túto knihu, zistil som, že štýl knihy sa nezmenil.
1. Opäť rodinné problémy, opäť opisy tehotenstva, postavy sa potia. A stále dookola. Ženu ako Erika by som nikdy nechcel. A celé tie opisy domácnosti hlavných postáv len naťahujú dej, pretože kriminálna zápletka je jednoduchá.
2. Vždy, keď sa vyšetrovatelia niečo dozvedia, tak sa to čitateľ dozvie veľmi neskôr, ako spôsob udržať napätie to nefunguje.
Ale k príbehu. Neuveriteľný príbeh. Je škoda že autori si myslia, že čím prekvapivejší, tým bude kniha úspešnejšia. Tak sa vezme téma schizofrénie a tam už sú neobmedzené možnosti na prekvapivý záver. Všetky prekvapenia si tým autorka nejak zdôvodní.
A ten záver knihy ako z telenovely. Je jasné, ako bude pokračovať siedma séria. Predčasný pôrod, Patrik doma, a určite opis, aké to má Erika ťažké. Myslím si, že autorka má traumu s tehotenstva a rodičovstva.

Leona333

Mnoho postav, mnoho brutálnosti, která hraničí až s obscénností.. V knize mnoho i ze soukromí všech..., aby z toho vznikla dobrá krimi, která si rozhodně mnoho hvězdiček na závěr zaslouží.