Mořská panna

Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděl a zda je naživu, nebo mrtvý. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhrůžné anonymní dopisy. Christian by nejraději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a Christianova přítelkyně Erika Falcková vycítí, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Policisté záhy zjistí, že dopisy a vražda spolu souvisejí, a aby dokázali případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137096/erika-falckova-patrik-hedstrom-mors-eLc-137096.jpg 4.4440

Erika Falcková & Patrik Hedström 6.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Motto

Sjöjungfrun, 2008

Kniha Mořská panna

danielavachova
26.10.2019

Ze začátku jsem měla docela zmatek v postavách a v jejich množství,děj dobrý,sice občas zdlouhavý,opět otevřený konec.

Mysicka_Lb
22.10.2019

Všechny knihy od Läckberg jsou skvělé. Tahle má navíc ještě ten bonus, že je skutečně zajímavá a rozluštění originální.

ctenarkaEva
19.09.2019

Super čtení, tato série se mi hodně líbí. Líbí se mi propojení s historií, vždycky dlouho přemýšlím, o jakou postavu se ve vyprávění kurzívou jedná. Doporučuji číst sérii postupně.

Evik84
29.08.2019

Super kniha, zatím asi nejlepší, co jsem od autorky četla, nemohla jsem se odtrhnout. Překvapivý závěr, pořád jsem přemýšlela, kdo by mohl být vrah... Už se těším na další knihu.

terinkha
26.08.2019

Bylo to psycho, ale dobrý psycho. Čekala jsem, že se z toho něco takového vyloupne, ale závěr mě stejně překvapil. Mám Camillu prostě ráda, některé díly jsou slabší, jiné vynikají a dohromady je to podle mě velmi dobrá autorka detektivek. 4 a kus hvězdy ;-)

raty
21.08.2019

Celá tato série mě moc baví. Doporučuji číst postupně. Líbí se mi, že každý díl je jiný i vývoj životních příběhů hlavních hrdinů. Dává prostor k zamyšlení. I v tomto díle byl padouch zároveň obětí.

Martina166
19.08.2019

Kniha se četla jedním dechem. Závěr (odhalení pachatele) moc vyšroubovaný.

Rade
16.08.2019

Skočila jsem rovnou do 6. dílu série, tak jsem se zprvu ztrácela v košatě rozebíraném soukromém životě vyšetřovatelů, což je nešvar většiny dnešních detektivek, možná je to ale jen můj problém…
Vlastní příběh je docela temný, v první části hodně působivý, v závěru už trochu ztrácel na síle, pointa a konec docela zklamaly. Měla bych spousty připomínek k logice a pravděpodobnosti vyústění, ale byly by to samé spoilery, tak raději ne…
A chápu, že pro část čtenářů, hlavně mužskou (gender negender), je tam prostě těch batolat a těhotenských břich až dost. I když nad bezradností dědečka nad aplikací plenkových kalhotek jsem se fakt pobavila, odkojena látkovými plínkami mám úplně stejnou zkušenost.