Mořská panna

Mořská panna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137096/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-mors-eLc-137096.jpg 4 647 135

Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděl a zda je naživu, nebo mrtvý. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhrůžné anonymní dopisy. Christian by nejraději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a Christianova přítelkyně Erika Falcková vycítí, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Policisté záhy zjistí, že dopisy a vražda spolu souvisejí, a aby dokázali případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Sjöjungfrun , 2008

kannibal28
26.07.2014 5 z 5

kniha bola napinavá do posledneko riadku som nevedel kto je vrah

ivousekk
06.07.2014 4 z 5

Zatim nejpovedenejsi detektivka Läckbergove, co jsem cetla. Drzela me v napeti do 3/4 knihy, kdy uz jsem zacala tusit pachatele. Povedena mi prisla i druha dejova linie, ktera osvetlovala mnoho veci. Za mne palec nahoru :-)

wooloong
28.06.2014 5 z 5

Autorka si u mě po Vraždě s vůní mandlí od dost vylepšila reputaci. Kdo vraždí mi bylo jasné zhruba od dvou třetin knihy, není to zrovna originální, jen jsem nepochopila, proč to jako první schytal právě Magnus. Jinak silný příběh, na kterém je hodně znát, že ho píše žena.

Jjala1
16.03.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha od této známé autorky. Překvapivé rozuzlení a napínavý děj. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

kadgam
19.01.2014

V tomto žánri veľmi zaujímavý titul.
Zo začiatku som sa ťažšie orientovala v postavách, keď som si dala páry dohromady šlo to lepšie.
Jej typické skákanie v deji, ktoré udržiava napätie do konca - v tomto titule prekvapivého, nečakaného záveru.

Dalda
27.12.2013 3 z 5

Průměrný detektivní román se zajímavým námětem podle mě nepatří k tomu nejlepšímu, co na severu Evropy v posledních letech vzniklo, přesto si i u nás čtenáře našel. Prolínání několika časových rovin se mi líbilo, méně už líčení soukromého života vyšetřovatelů, kterému je podle mě věnováno příliš mnoho prostoru. Celkově oceňuji vynikající psychologii postav, postrádám však více napětí a závěrečné překvapivé odhalení, které v této knize podle mě chybí.

studentice
25.11.2013 2 z 5

Knížku jsem si půjčila na základě zdejších pozitivních komentářů. Bohužel pro mě byla zklamáním. Nudila jsem se, vadila mi temnost příběhů, jedna ošklivost následovala za další, rozuzlení mě velmi zklamalo a poslední stránka naštvala. Od této autorky si určitě už nic dalšího nepřečtu.

Melaanie
25.10.2013 5 z 5

Tohle je první knížka, co jsem četla od této autorky a musím říct, že se mi velmi líbila. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout, protože děj je zajímavý a dokonce knihy pořád nevíte, kdo to všechno páchal. Rozuzlení přijde hezky až u konce a jste překvapeni.
Doufám, že i ostatní knížky od této autorky jsou stejně dobré.

crazyjuan
10.10.2013 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem od autorky četl. Musím říct, že ze začátku jsem byl trochu skeptický a kniha mě moc nebavila. Po několika stránkách mě ale příběh vtáhl a hltal jsem stránku za stránkou. Zajímavý příběh, severské prostředí a typologie postav u mě zabodovaly a po knihách Jussi Adlera Olsena považuji Mořskou pannu jako nejlepší. Za mě je to pět hvězd.

Hanin
10.10.2013 5 z 5

Další skvělá detektivka. Mám ráda spisovatelčin styl, prolínání minulosti a současnosti.

bookcase
22.06.2013 5 z 5

Skvělá detektivka, nemohla jsem se odtrhnout. Konec mě šokoval.

Izu
29.04.2013 5 z 5

Opět potěšila ! Výborný temný příběh sahající hluboko do minulosti ,které člověk prostě neuteče.Jen jak už tady někdo psal, se to v knize hemží dětmi.

šipek
10.03.2013 5 z 5

Doporučuji tuto detektivku přečíst. Moc pěkně napsáno.Od této spisovatelky jsem četl již tři knihy a ani jedna nezklamala.

Adriassa
29.01.2013 5 z 5

Stejně jako další knihy od Camilly, byla skvělá. Camillu Lackberg řadím mezi své nejoblíbenější autorky. Těším se na další.

sachista
26.11.2012 5 z 5

Camilla Läckberg již dávno získala mé čtenářské srdce. V posledních dvou knihách o to více, že své příběhy prokládá zápletkou z dávné minulosti a nechává tak kriminální příprady zahalit do ještě většího hávu tajemství. Mořská panna má podobnou strukturu jako Elsyino tajemství, všechny oblíbené i méně oblíbené postavy vystupují na scéně a čím dál víc se nám to tam množí dětmi. Jen mám trochu obavy, zda se Camilla trochu nevyčerpává, na svých stránkách má informace o dvou kuchařkách a knížce pro děti, snad se nerozhodla ukončit sérii s Erickou a Patrikem...