Mořská panna

Mořská panna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137096/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-mors-eLc-137096.jpg 4 647 135

Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděl a zda je naživu, nebo mrtvý. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhrůžné anonymní dopisy. Christian by nejraději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a Christianova přítelkyně Erika Falcková vycítí, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Policisté záhy zjistí, že dopisy a vražda spolu souvisejí, a aby dokázali případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Sjöjungfrun , 2008

ctenarkaEva
19.09.2019 5 z 5

Super čtení, tato série se mi hodně líbí. Líbí se mi propojení s historií, vždycky dlouho přemýšlím, o jakou postavu se ve vyprávění kurzívou jedná. Doporučuji číst sérii postupně.

Evik84
29.08.2019 5 z 5

Super kniha, zatím asi nejlepší, co jsem od autorky četla, nemohla jsem se odtrhnout. Překvapivý závěr, pořád jsem přemýšlela, kdo by mohl být vrah... Už se těším na další knihu.

terinkha
26.08.2019 4 z 5

Bylo to psycho, ale dobrý psycho. Čekala jsem, že se z toho něco takového vyloupne, ale závěr mě stejně překvapil. Mám Camillu prostě ráda, některé díly jsou slabší, jiné vynikají a dohromady je to podle mě velmi dobrá autorka detektivek. 4 a kus hvězdy ;-)

raty
21.08.2019 4 z 5

Celá tato série mě moc baví. Doporučuji číst postupně. Líbí se mi, že každý díl je jiný i vývoj životních příběhů hlavních hrdinů. Dává prostor k zamyšlení. I v tomto díle byl padouch zároveň obětí.

Martina166
19.08.2019 4 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Závěr (odhalení pachatele) moc vyšroubovaný.

Rade
16.08.2019 3 z 5

Skočila jsem rovnou do 6. dílu série, tak jsem se zprvu ztrácela v košatě rozebíraném soukromém životě vyšetřovatelů, což je nešvar většiny dnešních detektivek, možná je to ale jen můj problém…
Vlastní příběh je docela temný, v první části hodně působivý, v závěru už trochu ztrácel na síle, pointa a konec docela zklamaly. Měla bych spousty připomínek k logice a pravděpodobnosti vyústění, ale byly by to samé spoilery, tak raději ne…
A chápu, že pro část čtenářů, hlavně mužskou (gender negender), je tam prostě těch batolat a těhotenských břich až dost. I když nad bezradností dědečka nad aplikací plenkových kalhotek jsem se fakt pobavila, odkojena látkovými plínkami mám úplně stejnou zkušenost.

kahuda01
17.07.2019 4 z 5

Tenhle díl série patří k těm lepším, přesto mi čtení nějak nešlo. Vidím to na 3,5 hvězdy - takže 4.

zdendula31
01.07.2019 5 z 5

Není co dodat..jako vždycky pecka.

Pauvka
27.06.2019 5 z 5

Lepší díl od CL jsem fakt nečetla! Příběh mě vtáhl hned od začátku a já četla a nedělala nic jinýho! Ale ty její otevřený konce.. to je na ránu fákt :/!!

martiline
19.05.2019 5 z 5

Tak tahle detektivka mne úplně pohltila. Četla jsem až do půl jedné v noci :-), nemohla jsem se odtrhnout a nešlo ani spát, dokud jsem se nedočetla na samý konec. Pro mne určitě z autorčiny tvorby jedna z nejlepších knih.

Dobby888
25.03.2019

Mořskou pannu jsem četla jedním dechem, ačkoliv jsem se do děje nemohla zpočátku začíst. Opět se v díle vyskytuje více postav, které ale nijak nerušili. Děj mi přišel opět zajímavý a pro mě do posledních kapitol nepředvídatelný, což mě nutilo číst dále. Kniha má však otevřený konec co se Patrika a Eriky týče, což mě nutí sehnat co nejdříve další díl a hned se opět začíst.

moudivlacek
11.03.2019 5 z 5

Nádherný, ale moc smutný příběh, který má počátek v minulosti malého človíčka, který zažije své, vše se bohužel odrazí v jeho dospělosti. Nikdo mu nemůže pomoci a on nakonec dospěje k smutnému konci. Nedokážu si představit tu krutost, kterou zažil a přežil. Proto jej neodsuzuji, jen je mi ho moc líto. A netrpěl tím jen on, ale i jeho blízcí.
Na druhé straně trojka mladíků, kteří provedou něco zlého, zapomenou na to, a pak se za mnoho let lidí, že je vše dostihlo.
Je tu Patrik, který je tak vyčerpaný, že i on je na tom zle.
Jsem zvědavá na další díl, jak to vše bude pokračovat.

Klára90
02.03.2019 3 z 5

Kniha má trochu pomalejší rozjezd, ale to vůbec nevadí, protože děj je napínavý. Konec se mi podařil odhadnout, ale to vůbec nevadí, líbil se mi a mělo to hlavu a patu. Pro mě to byl s knihou příjemně strávený čas.

pepa4081
16.02.2019 2 z 5

Eričino čmuchání přispívá k řešení případů, ale věčné stížnosti na osobní problémy (nejprve její sestry, posléze těhotenství, pak rodičovství a nyní opět těhotenství) mi už lezou na nervy. Zbytek týmu jsem si oblíbil (dokonce i Mellberg se občas ukáže v lepším světle) a na epizody z jejich života se těším, protože jsou zmiňovány s rozumnou mírou. Bohužel jde již o třetí autorku (Sue Grafton, Lisa Jackson), u které mám pocit, že přílišné soustředění na soukromí život jejích hrdinů kazí dobrý příběh a jde jen o natahování počtu stránek. Podkapitoly psané kurzívou mi také přišly dost nudné. Pozadí příběhu by šlo vylíčit stručněji. Celkem zajímavá, i když dost krkolomná zápletka a předvídatelný závěr jsou líčeny tak utahaným stylem, že jsem se k dočtení musel nutit. Úplný konec mne pak připravuje na to, že další kniha bude hlavně o problémech Eriky a Patrika a nějaký ten zločin už se tam prostě přidá. Nemám velkou chuť se do dalšího dílu pouštět.

Guenevra
12.02.2019 3 z 5

Jako wow efekt proběhl, to bez diskuse, ale možná jsem čekala něco více s ohledem to temné dávné tajemství. Nicméně autorce dávám palec nahoru za neotřelé nápady a schopnost vystavět příběh na obyčejných lidských slabostech a chybách.

Majulle
29.11.2018 3 z 5

Znovu mnoho postav ve kterých se člověk ztrácí ale to je nejspíše styl autorky. Napínavé, jen konec byl opravdu přitažený za vlasy..

asam
24.11.2018 4 z 5

Opět napínavé, neobvyklé téma. Pro spisovatelku je typické rychlé střídání dějových linií. Na to si musíte zvyknout. Když už se rýsuje, že něco policie vyřeší - skok a jste někde jinde, kde vyšetřují co s příběhem sice souvisí, ale z jiného pohledu. Tento styl psaní přispívá k tomu, že jste napnuti, jak to pokračuje dál a čtete a nemůžete se od knihy odtrhnout. Najednou je konec, ale zůstává opět něco nedořešeného a nezbývá než sehnat další díl v sérii, kde se dozvíte pokračování. A tak musím sehnat díl 7 - Strážce majáku, abych se dozvěděla co a jak bylo dál.
To má autorka pěkně vymyšlené.

Ivulik7
20.11.2018 4 z 5

Mořka pana nepatří mezi nejlepší autorčiny knihy. Zpočátku jsem se nemohla zacist. Co kapitola to dvě nové postavit. Tak do poloviny jsem nechápala a to hlavně důsledkem mnoho postav. Po pulce to ovšem začalo dávat smysl a klubko propletenosti postav se rozmotavalo. Závěrem zajímavé rozuzleni. Ano byla to napínava kniha ale misty jsem se nutila k pokračování. Za me 4 hvězdy za první pulku knihy.

Devil-Ivet
02.11.2018 5 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, ale nevadí. Skoro až do konce jsem netušila, kdo je onen chlapec a co se vlastně v minulosti stalo a jak to s tím souvisí. Byla jsem překvapena a zaskočena. A ten konec… Rozhodně doporučuji.

pifffka
01.11.2018

Spisovatelka se nějak rozmáchla a najednou nevěděla, jak z toho ven. Jako když to psalo víc lidí bez předchozí domluvy.