Elsyino tajemství

Příběh začíná nálezem mrtvoly učitele dějepisu a historika - odborníka na 2. svět. válku. Je to člověk kterému Erika nedávno přinesla nacistický železný kříž nalezený v pozůslalosti své matky. Ve věcech po matce také najde deníky a zjistí, že tento historik patřil v dětství do stejné party a byl kamárádem Eričiny matky Elsy. Zanedlouho je zavražděna další z bývalých Elsyiných přítelkyň. Příběh se rozvíjí v několik neuvěřitelných náhod a překvapení......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129173/elsyino-tajemstvi-Y8a-129173.jpg 4.5284
Série:

Erika Falcková & Patrik Hedström (5.)

Originální název:

Tyskungen (2007)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Přidat komentář
SilvieSisinka
04. března

Skvělá detektivka.Camilla píše za jedna.Velice mě baví číst minulost,přítomnost.Vždy to má napínavé až hrůza.Těším se na další knihu ;-)

Peslik
01. března

Camilla L. opět nezklamala, nenáročná krimi s dobrým dějem a životem hlavních postav. Příjemné čtení, napínavé, jednu část jsme odhadla hned, kdo je kdo a kdo udělal co, mi trvalo, závěr knihy mi vše objasnil.

Toffee
01. března

Když v detektivce ze skříní padají kostlivci, bývá to sázka na jistotu. Tahle další část série se opět povedla, tradičně souběžně sledujesoučasnost a minulost. Líbí se mi, jak je kniha zalidněná, detektiv není solitér ve vzduchoprázdnu, ale má rodinu, příbuzné, přátele s vlastními životními peripetiemi. Prostě normální lidé, žádní supermani.

rekon
22. ledna

Opět skvělá kniha, vše, co má správná detektivka mít. Těším se další setkání s Erikou a Patrikem.

Lisa123
17.10.2017

Opět skvělé čtení. Kniha je plná zvratů a nečekaných událostí. Nejvíce jsem byla překvapená na konci při zjištění, kdo je Hans Olavsen. Jako obvykle se mi hodně líbily části z minulosti. Čtenář se díky nim může dozvědět i něco o 2. světové válce v severních zemích. Knihu od této autorky mohu znovu jen doporučit :)

mysterygirl
25.08.2017

Presne to,co ma kniha mit-chvilema jsem se smala, potom jsem.byla napnuta a chvilema mi ukapla slzicka

ArwenAragorn
03.08.2017

Po prvních padesáti stránkách jsem chtěla knížku odložit, ale to by byla chyba! Příběh mě pak chytl a už nepustil. Bylo to napínavé čtení,které dovede Eriku až k tajemství o své matce, po dlouhá léta pečlivě ukryté. Výborná kniha a mě mrzí, že všechny od autorky mám už přečteny.

Wargo
11.07.2017

Toto duo hrdinov mi je sympatické, Camilla je pani spisovateľka, a jej knihy sú na vrchole severskej literatúry. Som rád, že mám ešte zopár kníh pred sebou.

Merynkaw
29.06.2017

Pěkně psaná detektivka

Bláža9
21.06.2017

Kvůli velkému počtu postav jsem měla na začátku problém se do knihy začíst, ale postupně se mi tento styl psaní začal líbit...Navíc mám velmi ráda prolínání současnosti a minulosti. Příběh byl napínavý a moc se mi líbilo, že nešlo jen o klasickou detektivku, ale příběh Elsy tomu dodal to NĚCO navíc...Byla to první a určitě ne poslední kniha od této autorky :-)

triana
25.03.2017

Upřímně se divím, že mě ještě překvapuje, jak moc se mi líbí další a další knihy této autorky... Opět skvělý příběh, napínavý až do poslední - no možná předposlední stránky... Jsem moc ráda, že mě dalších několik dílů série o Erice a Patrikovi ještě čeká...

ankaras
04.03.2017

Příběhy Patrika a Eriky jsem si oblíbila a patří mezi pěkné detektivky. Určitě přečtu celou sérii.

itulenka
21.02.2017

První knížka kterou jsem od autorky četla a jsem nadšená. Knížka byla až do konce napínavá, prolínání minulosti a přítomnosti mě bavilo. Ke konci jsem už preskakovala slova, jak jsem byla zvědavá na rozuzlení :-).

vyvodka
15.02.2017

Výborná detektivka. Autorka opět nezklamala. Líbily se mi dvě dějové linie (současnost a období 2. světové války) a jejich propojení na konci. Zajímavý námět a pro mě i překvapivé rozuzlení. Ikdyž tentokrát jsem trošku tušila, jak se to všechno semlelo:-). Opravdu čtivá knížka, jako ostatně všechny, které jsem dosud od paní Läckberg četla. Doporučuji k přečtení.

marara
31.01.2017

Zase jedna švédka detektivka, podobná témata jako u Nesbovy Červenka: tajemství z druhé světové války má následky do současnosti, nárůst rasové nesnášenlivosti, pravicový extremismus.

estrellka
29.01.2017

Opět zajímavé počtení, tentokrát s přímou vazbou na Eriku - ta pátrá po minulosti své matky Elsy a konečně odhalí, co se skrývalo za jejím chladným chováním k oběma dcerám.

MarieH
12.01.2017

Autorka nezklamala, ale některé díly jsou lepší.

michalka S.
06.12.2016

Opet skvělá kniha .Je to moje treti kniha od teto autorky a pokazde me moc bavi.

Heyhey
01.12.2016

Tak tuto knihu by si měl přečíst ten, kdo tvrdí, že krimi je pouze oddechový a lehký žánr bez přesahu a bez poselství. Jedna z nejlepších od této autorky.

minirock
21.10.2016

Na knížku jsem se moc těšil, protože jsem byl zvědavý jak to s Eričinou matkou vlastně bylo a co ovlinilo její vztah k oběma dcerám. Příběh mě dostal, opět jsem hltal každou stránku a je opravdu originální. Autorce bych ale položil několik otázek protože pár věcí se mi nezdálo úplně vysvětlených. Ale i tak je to opět výborné čtení.

Iva B.
05.10.2016

Tahle série se mi moc zamlouvá, budu pokračovat v dalších knihách.. libí se mi proplétání přítomnosti a minulosti, poutavé čtení, které můžu jen doporučit :-)

popeluška
01.09.2016

Velmi povedená detektivní série.......moc se mně kniha líbila a vřele ji doporučuji k přečtení .-)

Space.Junkienka
02.08.2016

Velmi zajímavě podaná rodinná historie Eriky a její matky. Ani tentokrát autorka nezklamala a celá kniha byla pro mne jedním velkým potěšením.

Ivetaa
20.06.2016

Autorka opět nezklamala. Napětí až do konce.

Smiragl
24.04.2016

Tenhle díl se mi líbil o trochu víc než ty předchozí, nebyl tak brutální a líbilo se mi i propojení s druhou světovou válkou...

agatha2
17.04.2016

Plynule pokračuji v dalších dílech a Elsa se mi líbila moc, jsem ráda, že konečně vím, co vězelo za chladným chováním Eričiny a Anniny matky, přiznám se rovnou, že tato dějová linka pro mě byla důležitější a zajímavější než případ vraždy ze současnosti, kterým se Patrik s kolegy zabýval, byť samozřejmě měl kořeny v minulosti a tentokráte byl vlastně úzce spjat s historií Eričiny rodiny, ale prostě Elsyiny deníky pro mě měly více přitažlivosti. Nyní již vím, co za vším stálo a je mi to moc líto, že Erika a Anna neměly možnost poznat svou maminku takovou, jaká byla kdysi, než ji potkala tak neskutečná tragédie, která ovlivnila celý její další život a v podstatě i život jejích dcer, protože je to marné, ale děti jsou nedílnou součástí všech mám na celém světě, je jedno, kde žijete, ale je to prostě tak.

Peti
29.03.2016

5. kniha s Erikou a Patrikem je opět plná zajímavého a napínavého děje. Přítomnost se střídá s minulostí (období 2.světové války) a příběh je skvěle napsaný. Vše začíná nálezem Eriky na půdě - matčina truhla s deníky, železným křížem a košilkou potříštěnou krví.... A na konci knihy nalezený bratr, o kterém Anna ani Erika neměly tušení.

Lu89
05.03.2016

Aktuální příběh Eriky a Patrika mě nijak nezaujal, Elsyiny deníky z dob války mě ale pohltily.

Mr.Pajek
05.01.2016

I když jsem se na začátku trochu obávala válečného tématu, nakonec mě to pohltilo a kniha se super četla. Vyústění zajímavé.

Shardlake
31.12.2015

Děj knihy je opět poutavě napsaný a nutí číst dál a dál. Autorka střídá přítomnost s minulostí. Zajímavé je i vyústění děje, ohledně toho, kdo se na vraždách podílel a jakou mírou.