Elsyino tajemství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh začíná nálezem mrtvoly učitele dějepisu a historika - odborníka na 2. svět. válku. Je to člověk kterému Erika nedávno přinesla nacistický železný kříž nalezený v pozůslalosti své matky. Ve věcech po matce také najde deníky a zjistí, že tento historik patřil v dětství do stejné party a byl kamárádem Eričiny matky Elsy. Zanedlouho je zavražděna další z bývalých Elsyiných přítelkyň. Příběh se rozvíjí v několik neuvěřitelných náhod a překvapení......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129173/elsyino-tajemstvi-qqj-129173.jpg 4.5415
Série

Erika Falcková & Patrik Hedström 5.

Vydáno, Motto
Orig. název

Tyskungen, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (88)

Kniha Elsyino tajemství

Přidat komentář
VeronikaAug
15. března

Elsyino tajemství se mi moc líbilo. Líbila se mi linka s druhou světovou válkou, ale i samotné rozpletani případu v přítomnost. Narozdíl od Andelickarky, kterou jsem cetla jako prvni knizku od tehle autorky, Elsyino tajemství nebylo prehnane. Bylo to napínavé, zajímavé, promyšlené. A byl to silenej doják. Mě se líbilo a můžu doporučit.

Janule809
18. února

Opravdu krásné čtení, bylo tam vše co má být

martina.culik
12. února

Postupně čtu celou sérii a zatím mě žádná kniha nezklamala. Tato ale kromě mých oblíbených hrdinů spojuje i téma druhé světové války, které je velmi silné.
"O tom, co člověk musí dělat během války, se nemluví." Ale mělo by se, aby se nezapomnělo, i když je to nesmírně složité a rozhodně to není tak černobílé, jak se často tvrdí.

pavla.ba
22.12.2019

Bezpochyby nejlepší autorčina kniha. Je v ní všechno to, co má správná detektivka mít a možná i něco navíc :)

Mysicka_Lb
18.10.2019

Jedna z nejlepších autorčiných knih. Jde o jakýsi vrchol autorčiny tvorby, protože v začátcích ještě nebyla dostatečně "vypsaná" a v novějších dílech (Čarodějnice) se zase rozepisovala až moc:-). Nejde zde zdaleka jen o detektivní příběh a odhalení pachatele. Velmi se mi líbí, jak je sledován osud party lidí, kteří byli v době války mladí a teď v současnosti jde o staříky vyrovnávající se se svou minulostí. Kniha má velkou hloubku a zároveň je přes závažnost tématu psána takovým milým způsobem, že je radost ji číst. Odpoštím i mírné nelogičnosti (motiv pachatele, chování Elsy k dětem) a dávám plný počet hvězdiček.

Simstr
17.10.2019

Nemám co dodat. Paní Läckbergovou mám strašně ráda. Výborně se čte a děj Vás krásně vtáhne a musíte číst a číst a číst :-)

surikata246
04.10.2019

Napínavý a smutný příběh,který poznamenal život mnoha lidí.Četlo se to pěkně.

ales3650
27.08.2019

Zatím nejlepší díl, přečteno jedním tahem

1