Elsyino tajemství

Příběh začíná nálezem mrtvoly učitele dějepisu a historika - odborníka na 2. svět. válku. Je to člověk kterému Erika nedávno přinesla nacistický železný kříž nalezený v pozůslalosti své matky. Ve věcech po matce také najde deníky a zjistí, že tento historik patřil v dětství do stejné party a byl kamárádem Eričiny matky Elsy. Zanedlouho je zavražděna další z bývalých Elsyiných přítelkyň. Příběh se rozvíjí v několik neuvěřitelných náhod a překvapení......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129173/elsyino-tajemstvi-qqj-129173.jpg 4.5415

Erika Falcková & Patrik Hedström 5.

Vydáno, Motto

Tyskungen, 2007

Kniha Elsyino tajemství

VeronikaAug

Elsyino tajemství se mi moc líbilo. Líbila se mi linka s druhou světovou válkou, ale i samotné rozpletani případu v přítomnost. Narozdíl od Andelickarky, kterou jsem cetla jako prvni knizku od tehle autorky, Elsyino tajemství nebylo prehnane. Bylo to napínavé, zajímavé, promyšlené. A byl to silenej doják. Mě se líbilo a můžu doporučit.

Janule809

Opravdu krásné čtení, bylo tam vše co má být

martina.culik

Postupně čtu celou sérii a zatím mě žádná kniha nezklamala. Tato ale kromě mých oblíbených hrdinů spojuje i téma druhé světové války, které je velmi silné.
"O tom, co člověk musí dělat během války, se nemluví." Ale mělo by se, aby se nezapomnělo, i když je to nesmírně složité a rozhodně to není tak černobílé, jak se často tvrdí.

pavla.ba
22.12.2019

Bezpochyby nejlepší autorčina kniha. Je v ní všechno to, co má správná detektivka mít a možná i něco navíc :)

Mysicka_Lb
18.10.2019

Jedna z nejlepších autorčiných knih. Jde o jakýsi vrchol autorčiny tvorby, protože v začátcích ještě nebyla dostatečně "vypsaná" a v novějších dílech (Čarodějnice) se zase rozepisovala až moc:-). Nejde zde zdaleka jen o detektivní příběh a odhalení pachatele. Velmi se mi líbí, jak je sledován osud party lidí, kteří byli v době války mladí a teď v současnosti jde o staříky vyrovnávající se se svou minulostí. Kniha má velkou hloubku a zároveň je přes závažnost tématu psána takovým milým způsobem, že je radost ji číst. Odpoštím i mírné nelogičnosti (motiv pachatele, chování Elsy k dětem) a dávám plný počet hvězdiček.

Simstr
17.10.2019

Nemám co dodat. Paní Läckbergovou mám strašně ráda. Výborně se čte a děj Vás krásně vtáhne a musíte číst a číst a číst :-)

surikata246
04.10.2019

Napínavý a smutný příběh,který poznamenal život mnoha lidí.Četlo se to pěkně.

ales3650
27.08.2019

Zatím nejlepší díl, přečteno jedním tahem