Elsyino tajemství

Příběh začíná nálezem mrtvoly učitele dějepisu a historika - odborníka na 2. svět. válku. Je to člověk kterému Erika nedávno přinesla nacistický železný kříž nalezený v pozůslalosti své matky. Ve věcech po matce také najde deníky a zjistí, že tento historik patřil v dětství do stejné party a byl kamárádem Eričiny matky Elsy. Zanedlouho je zavražděna další z bývalých Elsyiných přítelkyň. Příběh se rozvíjí v několik neuvěřitelných náhod a překvapení......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129173/big_elsyino-tajemstvi-qqj-129173.jpg 4.4548

Erika Falcková & Patrik Hedström 5.

Vydáno: , Motto

Tyskungen, 2007

Kniha Elsyino tajemství

Jančislava

Konečně se dostávám i k prvním dílům. Je to sice trochu matoucí, ale dá se to. Tento díl byl pěkný, měl zajímavou zápletku, ač motiv byl už trochu vyšeptalý a už asi zbytečný. Popisy soukromých situací a chování dětí v popisu mi přišlo trochu moc nadnesene a zbytečně to rušilo hlavní děj. Celkově jsem spokojená.

princesse

Moc jsem si tento díl užila. Skvělé se kniha četla a provázání různých postav se opravdu povedlo. Rozhodně hodlám tuto sérii dočíst komplet celou. Doporučuji.

mataj

Zajímavý případ, který tentokrát musí vyřešit Patrikův kolega Martin a nová posila u policie Paula, protože Patrik zůstává na rodičovské dovolené. Ale stejně se tak úplně nedokáže držet (spolu s Erikou) mimo vyšetřování. A navíc, celý případ souvisí s Eričinou mámou Elsy, jejíž minulost a tajemství, sahající do druhé světové války, musí odhalit. Příjemné čtení.

Kubajzz
29.11.2021

Druhá světová válka a současnost, zajímavý příběh, který se pěkně četl. Doporučuji.

milkara
31.10.2021

Hodně o historii Švédska a Norska za druhé světové války, zároveń vysvětlen chladný postoj Eričiny a Anniny matky k dcerám. Smutné, ale pro ně částečně osvobozující. Líbila se mi moc.

munka
31.08.2021

Zaujímavá zápletka v dvoch dejových líniách. Súčasnosť a druhá svetová vojna. Napínavé čítanie až do konca.

adulik23
24.08.2021

Fajn čítanie, príbeh zaujímavý, akurát, nezdá sa vám, že je tam tých detí a tehotných už až príliš?

baji42
02.08.2021

Další kniha z této série, v níž si Patrik s Erikou vyměnili role, což se dalo čekat. Tohle téma mi osobně trochu vadí.