Elsyino tajemství

Příběh začíná nálezem mrtvoly učitele dějepisu a historika - odborníka na 2. svět. válku. Je to člověk kterému Erika nedávno přinesla nacistický železný kříž nalezený v pozůslalosti své matky. Ve věcech po matce také najde deníky a zjistí, že tento historik patřil v dětství do stejné party a byl kamárádem Eričiny matky Elsy. Zanedlouho je zavražděna další z bývalých Elsyiných přítelkyň. Příběh se rozvíjí v několik neuvěřitelných náhod a překvapení......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129173/elsyino-tajemstvi-Y8a-129173.jpg 4.5321

Erika Falcková & Patrik Hedström (5.)

Tyskungen (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

TeaPeter

Nebyl jsem z této knihy právě nadšený. Pointa příběhu mi přišla překombinovaná a nevěrohodná - asi stejně jako to, že se do toho právě nachomýtla Erika, a způsob, jakým byl vysvětlen vztah Eričiny matky ke svým dětem. Snad bude další kniha lepší, když už je rodinné tajemství odhaleno.

LisaEla

Knížka je napínavá od začátku do konce, čte se jedním dechem. Člověk nesmí být ale puntičkář, pokud jde o věk postav... I vysvětlení, proč Elsy byla tak "chladná" ke svým dcerám je poněkud nereálné - nabízí se otázka, proč si tedy děti vůbec pořizovala, navíc patrně ve velmi pokročilém věku. Rovněž se mi nelíbí, že CL se za každou cenu snaží do svých knih vměstnat nějaké aktuální, žhavé téma - tentokrát jde o homosexuální manželství policistky. Sice jde o okrajovou záležitost, podle mě naprosto zbytečnou v dobré detektivce. Ale i přes výhrady ale hodnotím 5 * :-) - knížka je opravdu velmi čtivá i díky bezvadně zapracovanému příběhu z minulosti, který nám nakonec poskytuje ucelený obraz toho, co se stalo.

astina

Knihu za sebe vřele doporučuji, Erika Falcková nezklamala, pohodová četba třeba na dovolenou-za mě plný počet hvězdiček.

Sam99

Velice napínavý příběh. Velmi oceňuji pasáže z minulosti, které jsou skvělým oživením příběhu v přítomnosti.

miczoken

Fakt se mi to líbilo. Autorka mne hodně zaujala, toto nebyla její první kniha, kterou jsem přečetla. Asi se brzy pustím do další.

harena

2. světová válka a současnost - tyto dvě dějové linie se prolínají celou knihou a na konci se propojí. Erika pátrá po minulosti své matky a kostlivci ve skříni pomalu vystrkují hlavu. Kniha je napsaná velice čtivě, napínavě, téma zajímavé, jen mě rušilo, že často na konci kapitoly někdo něco vyřešil, ale co to bylo, nám Camilla řekla až za další dvě kapitoly. Trošku mě to vytrhovalo z děje. Příběhy Patrika a Eriky mám ráda a už se těším na další pokračování.

Kerberos

Velmi vydařený díl asi zatím nejlepší.Vždy mě bavily souvislosti z minulosti a líbí se mi jak se vyvíjí příběh hlavních hrdinů už se těším na další díl.

SimonaP

Tato knížka mě moc nebavila, osudy bývalých kamarádů mě nějak nezaujaly, chápu, že Erika na vyřešení záhady měla osobní zájem, ale mě to nezajímalo. Pro mě asi nejslabší kniha autorky.

tzimcikova

Za mě nejlepší kniha od C. Läckberg! Téma druhé světové války mi zde sedlo a tentokrát byla napínavá jak přítomná, tak minulá dějová linka.

Marcela52

Dobře napsaná detektivka, která mě zaujala nejen zajímavou zápletkou, ale také mě méně známými skutečnostmi z období druhé světové války. Jak tato těžká doba poznamenala severské země, zejména Švédsko a Norsko bylo pro mě hodně objevné a poučné. Autorka umí kriminální vyšetřování příjemně zlidštit osobními příběhy vyšetřovatelského týmu, takže se tím čtenář může odreagovat od líčení drastických skutečností. Moc jsem si početla a rozhodně doporučuji těm, kteří mají rádi inteligentní detektivky s přiměřenou dávkou napětí, se zajímavou psychologií a nejsou zbytečně "krvavé".

Ala787

Nedala jsem plné hodnocení. Zpočátku mi přišla kniha zdlouhavá, ale postupně mě vtáhla do děje a byla jsem zvědavá, kdo je vrah. Někde asi ve dvou třetinách jsem tušila problém s Norem a během pár stran mi "secvaklo", kdo asi bude vrah a proč.

petunkav

U mě opět plný počet....
Pěkná, milá, svižná detektivka. Dějové linky hlavních postav se v každém dalším díle pěkně vyvíjejí a já se opět těším, kam se v dalším pokračování posuneme.

SilvieSisinka

Skvělá detektivka.Camilla píše za jedna.Velice mě baví číst minulost,přítomnost.Vždy to má napínavé až hrůza.Těším se na další knihu ;-)

Peslik

Camilla L. opět nezklamala, nenáročná krimi s dobrým dějem a životem hlavních postav. Příjemné čtení, napínavé, jednu část jsme odhadla hned, kdo je kdo a kdo udělal co, mi trvalo, závěr knihy mi vše objasnil.

Toffee

Když v detektivce ze skříní padají kostlivci, bývá to sázka na jistotu. Tahle další část série se opět povedla, tradičně souběžně sledujesoučasnost a minulost. Líbí se mi, jak je kniha zalidněná, detektiv není solitér ve vzduchoprázdnu, ale má rodinu, příbuzné, přátele s vlastními životními peripetiemi. Prostě normální lidé, žádní supermani.

rekon

Opět skvělá kniha, vše, co má správná detektivka mít. Těším se další setkání s Erikou a Patrikem.

Lisa123
17.10.2017

Opět skvělé čtení. Kniha je plná zvratů a nečekaných událostí. Nejvíce jsem byla překvapená na konci při zjištění, kdo je Hans Olavsen. Jako obvykle se mi hodně líbily části z minulosti. Čtenář se díky nim může dozvědět i něco o 2. světové válce v severních zemích. Knihu od této autorky mohu znovu jen doporučit :)

mysterygirl
25.08.2017

Presne to,co ma kniha mit-chvilema jsem se smala, potom jsem.byla napnuta a chvilema mi ukapla slzicka

ArwenAragorn
03.08.2017

Po prvních padesáti stránkách jsem chtěla knížku odložit, ale to by byla chyba! Příběh mě pak chytl a už nepustil. Bylo to napínavé čtení,které dovede Eriku až k tajemství o své matce, po dlouhá léta pečlivě ukryté. Výborná kniha a mě mrzí, že všechny od autorky mám už přečteny.

Wargo
11.07.2017

Toto duo hrdinov mi je sympatické, Camilla je pani spisovateľka, a jej knihy sú na vrchole severskej literatúry. Som rád, že mám ešte zopár kníh pred sebou.

Merynkaw
29.06.2017

Pěkně psaná detektivka

Bláža9
21.06.2017

Kvůli velkému počtu postav jsem měla na začátku problém se do knihy začíst, ale postupně se mi tento styl psaní začal líbit...Navíc mám velmi ráda prolínání současnosti a minulosti. Příběh byl napínavý a moc se mi líbilo, že nešlo jen o klasickou detektivku, ale příběh Elsy tomu dodal to NĚCO navíc...Byla to první a určitě ne poslední kniha od této autorky :-)

triana
25.03.2017

Upřímně se divím, že mě ještě překvapuje, jak moc se mi líbí další a další knihy této autorky... Opět skvělý příběh, napínavý až do poslední - no možná předposlední stránky... Jsem moc ráda, že mě dalších několik dílů série o Erice a Patrikovi ještě čeká...

ankaras
04.03.2017

Příběhy Patrika a Eriky jsem si oblíbila a patří mezi pěkné detektivky. Určitě přečtu celou sérii.

itulenka
21.02.2017

První knížka kterou jsem od autorky četla a jsem nadšená. Knížka byla až do konce napínavá, prolínání minulosti a přítomnosti mě bavilo. Ke konci jsem už preskakovala slova, jak jsem byla zvědavá na rozuzlení :-).

vyvodka
15.02.2017

Výborná detektivka. Autorka opět nezklamala. Líbily se mi dvě dějové linie (současnost a období 2. světové války) a jejich propojení na konci. Zajímavý námět a pro mě i překvapivé rozuzlení. Ikdyž tentokrát jsem trošku tušila, jak se to všechno semlelo:-). Opravdu čtivá knížka, jako ostatně všechny, které jsem dosud od paní Läckberg četla. Doporučuji k přečtení.

marara
31.01.2017

Zase jedna švédka detektivka, podobná témata jako u Nesbovy Červenka: tajemství z druhé světové války má následky do současnosti, nárůst rasové nesnášenlivosti, pravicový extremismus.

estrellka
29.01.2017

Opět zajímavé počtení, tentokrát s přímou vazbou na Eriku - ta pátrá po minulosti své matky Elsy a konečně odhalí, co se skrývalo za jejím chladným chováním k oběma dcerám.

MarieH
12.01.2017

Autorka nezklamala, ale některé díly jsou lepší.

michalka S.
06.12.2016

Opet skvělá kniha .Je to moje treti kniha od teto autorky a pokazde me moc bavi.