Vlastní spravedlnost

Po klidné zimě, vyznačující se především rutinní prací, musí Patrik Hedström řešit komplikovaný případ vraždy, která se zpočátku jeví jako nehoda. Smrt mladé ženy se nápadně podobá nevyjasněným úmrtím, k nimž došlo před lety. Krátce nato se v Tanumshede začíná natáčet televizní reality show, během níž zemře jedna z účastnic. Souvisí brutální vražda osmnáctileté dívky se záhadnými vraždami z minulosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89714/erika-falckova-patrik-hedstrom-vlas-EJp-89714.jpg 4.1338

Erika Falcková & Patrik Hedström (4.)

Olycksfågeln (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Kniha Vlastní spravedlnost

Acquenta
dnes

Souhlasím s ostatními. Bylo to slabší, ale mě Camilla nikdy nezklame, četlo se dobře. Vraha jsem sice odhalila hned, s tím si mohla dát víc záležet, ale zato mě dostal ten otevřený konec. Zase se mám na co těšit

NADEI

Trochu slabší díl v sérii.

Veríňák

No, opět darovaná severská detektivka a opět slabota. Pořád teda lepší, než například Písečný muž od Keplera, to byla vysloveně bída, ale pořád slabší tři hvězdičky a pokud podobnou knihu zase od někoho nedostanu. vyhledávat ji rozhodně nebudu.

katka9574

Je mi moc líto, ale za mě strašná slátanina :-( Na "královnu severské krimi" jsem se těšila moc, a proto jsem měla velkou radost z objevu této knížky v jednom antikvariátu. Ještě se mi ale nikdy nestalo, že bych pachatele uhodla ani ne v polovině knihy (v tomto jsem lehce pomalejší, o to více vždy překvapená :-)), a celkově to bylo takové divné, o konci nemluvě... zkusím dát spisovatelce ještě jednu šanci a uvidíme, jak si sedneme napodruhé ;)

Dobby888

Pro mě zatím nejslabší díl série. Nejen že mne tentokrát nezaujala historická linka, ale i současnost byla taková pro mě až překombinovaná. Nicméně opět velmi čtivé :-)

Rave

Druha kniha od autotky, a opet zklamani. Jejiho "Krotitele" jsem ani nedocetla, odradila me zbytecna brutalita. Pri cteni "Vlastni spravedlnosti" mi doslo, ze na ni Krotitel nejspis volne navazuje a mela jsem ho nejspis cist "az pote". No, stalo se. Ale, nemelo by to snad, u dobre spisovatelky, vadit, ne? Pozor SPOILER. Ovsem vadilo. Z Krotitele jsem uz znala jmena hlavnich hrdinu, rodinnych prislusniku. Vsichni byli v Krotiteli jen o neco starsi...Ale dve postavy z policrjniho tymu chybely...Ne, nechcete tim naznacit, ze to budou vlastne vrazi...? Ach. Bingo. Neni chybou autorky, ze jsem si jeji dve knizky precetla napreskacku, ale pocitat by s tim mohla? Linie reality show mi prisla v knizce zbytecna. Ucastnici byli do jednoho zoufalci a mimoni, producent parchant. Takove prvoplanove. Policajti unaveni a zavisli na kafi se susenkama. Ne ne. Zase? Mezi napjatymi momenty sladka omacka beznych zivotu hrdinu, ktera mi do detektivky vubec nesedla. Autorce dekuji za zkusenost, ale uz ne.

yvette3

Děkuji NÁHODĚ za setkání s Camillou Lackberg, opravdu si spolu skvěle rozumíme.

martina.culik

Sérii Eriky a Patrika jsem si hodně rychle oblíbila a vzhledem k tomu, že ji čtu i proto, abych věděla, jak se vyvíjí jejich vztah a život jejich blízkých, rozhodně mi tato dějová linka v knize nepřekáží (jako některým jiným čtenářům) a naopak jsem za ni ráda.
Vyšetřování mě bavilo zhruba stejně jako první díl série, což je o trošku méně než předchozí dvě knihy.
Již u ostatních jsem psala, že mi velice vyhovuje styl autorky. Krátké kapitoly, které ukazují vyšetřování a život hlavních postav z různých úhlů včetně historické linky, která vysvětluje motiv zločinu, je přesně podle mého gusta.