Kameník

V pořadí již třetí mysteriózní román, podle literárních kritik jednoznačně nejvyzrálejší, od v současnosti nejprodávanější švédské autorky detektivek Camilly Läckberg. Autorka v textu proniká hluboko do charakterových rysů postav. I proto jsou romány Camilly Läckberg označovány jako psychologizující. Při lovu humrů objeví místní rybář v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přistěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného – patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale kdo by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54998/big_kamenik-Awu-54998.jpg 4.4586

Erika Falcková & Patrik Hedström 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Stenhuggaren, 2005

Kniha Kameník

Ajina76

Velmi povedena kniha. Trochu mi tam tedy vadil pribeh Ericiny sestry, u ktereho jsem nepochopilac, proc tam vlastne byl. Dejove se nijak nevyvijel. Vrele doporucuji.

adulik23

Tretí diel opäť zaujímavý, dobre sa to čítalo, uvidíme ako sa bude život mladej rodinky vyvíjať ďalej

Maanna

Některé linky nejsou úplně dotažené, bez některých bych se asi obešla (tady myslím hlavně příběh Eričiny sestry - buď bych uvítala větší rozvedení, nebo nic, takhle to bylo trochu na sílu), některé postavy sklouzávají do karikatury (Ernst nebo Mehlberg), ale příběh s prolínáním minulosti a přítomnosti pro mě opět fungoval a bavil mě. Navíc, jak už jsem zmínila u předchozích dílů, tým vyšetřovatelů, kde nikdo není alkoholik, sociopat, autista ani génius, je pro mě v současném trendu detektivek vlastně osvěžující, takže za čas si zase nějaké "rande s Camillou" dám...

Cuprinka

Hodně zajímavý díl. Chvílemi mi bylo dost těžko a smutno. Moc hezký do sebe na konci vše zapadlo. Těším se na pokračování série.

LuLuLu

Výborná kniha! Zajímavá zápletka, ve které se prolínají životy hlavních hrdinů, neschopnost a egoismus některých lidí, těžké dětství i Aspergerův syndrom. Děj je napínavý a skvělé jsou retrospektivní kapitoly, které nás zavedly do života Agnes. Krátké kapitoly zaručují, že se kniha čte sama a konec je překvapivý. Jedna z mých oblíbených knih.

MatoPalkes

Zatiaľ najlepší diel. Zbožňujem prelínanie časových línií. Rozhodne temnejšie než predchádzajúce diely. Záver knihy napína na ďalšiu časť. Sem s ňou.

Roman07

Druhá kniha od Camilli Läckberg, na jednej strane zaujímavý príbeh a prelínanie minulosti a súčasnosti. Asi ako mnohých aj mňa viac zaujímal práve príbeh z minulosti. Možno by sa ten námet dal použiť na zaujímavú knihu. Na druhej strane je škoda, že kniha je písaná podobnou šablónou, ako predchádzajúca. Osudy hlavných postáv sú pre mňa nezaujímave. Policajt Ernst, je opäť až neuveriteľné hlúpy. Erika sa pre zmenu nepotí, ale má poprôrodné depresie. Sú len dvaja v domácnosti, ale á neumyté riady a pritom stále pozerá len telenovely a iné hlúpe relácie. Opäť nevítaná návšteva, ďalšia exhumácia a nezmyselné správanie Erikinej sestry.

perpe2a

Třetí díl švédské krimisérie, opět skvělé. Rozhodně mohu doporučit. Díly je ovšem nutné číst po sobě, protože dějová linka hlavních hrdinů se stále vyvíjí. Za mě povedená série a jdu na další díl.