Kameník

V pořadí již třetí mysteriózní román, podle literárních kritik jednoznačně nejvyzrálejší, od v současnosti nejprodávanější švédské autorky detektivek Camilly Läckberg. Autorka v textu proniká hluboko do charakterových rysů postav. I proto jsou romány Camilly Läckberg označovány jako psychologizující. Při lovu humrů objeví místní rybář v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přistěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného – patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale kdo by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54998/big_kamenik-Awu-54998.jpg 4.4663

Erika Falcková & Patrik Hedström 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Stenhuggaren, 2005

Kniha Kameník

JaniMa

Sérii čtu postupně a tohle byl dosud asi nejlepší díl. Vše fungovalo. Zápletka zajímavá, postavy propracované, ... přesto jsem při čtení neměla pocit, že držím v ruce výjimečnou detektivku. Chybělo mi něco, po čem bych řekla: WOW! Snad proto, že jsem tak nějak předem tušila vývoj? Nevím. Další knihu si ale přečtu ráda.

monte

Tak toto byl hodně povedený díl

jitka1585

Za mě lepší díl než Kazatel.Kniha se mi moc líbila,zvlášť prolínání minulosti s přítomností a víc nebudu prozrazovat,jen že kniha stojí za přečtení.Jsem zvědavá na další díl.

mysce
29.07.2022

Patrik má plné ruce práce s případem úmrtí sedmileté holčičky Sáry a trápí ho i poporodní krize Eriky, která se přátelí s matkou zavražděného dítěte.
Při vyšetřování vychází najevo, že všichni ze Sářina okolí mají svá temná tajemství. Za idylickou fasádou se skrývá skutečnost plná sousedské a rodinné nenávisti, ubližování a deviací. Hlavní protagonisté prožívají své rozmanité osudy a je velmi zajímavé pozorovat, jak s nimi autorka pracuje a předkládá nám jejich psychologický vývoj.
V knize nahlížíme také do dávných časů, jejichž následky přetrvávají dodnes. Osobně mě fascinovala dějová linie odehrávající se v minulosti. Tomu říkám ďábelská bestie!
Vylíčení lásky a nenávisti dostává v příběhu hrůzyplnou podobu popisující vliv výchovy a její přenos z generace na generaci.
V závěru knihy se dějové linky přítomnosti a minulosti propojí a vedou k zajímavému až děsivému rozuzlení.
Jsem nadšená a vrhám se na další díl této skvělé série!

soukroma
05.06.2022

(+ SPOILER) Typicky provázaný, vyvázaný, odvázaný (?) příběh z předminulého století vrcholící vraždou dítěte ve Fjällbace. Ten ústřední zločin není zrovna příjemný ani v detektivních thrillerech, navíc na osmiletém děvčátku byly shledávány další nepříjemné až destruktivní vlastnosti, což paradoxně bylo ještě horší než čistá miloučká oběť... V rodině bylo ale víc patogenů, jak se postupně odhalovalo až k jednomu opravdu zlovolnému zdroji. Krom toho ovšem autorka nechala rozehrát mnohem více krimi i psycho-příběhů (i čerstvě mateřských náročných zážitků) na malém městě (i policejní stanici).
Nepatří k mým oblíbeným švédským autorům, nevyhledávám její sérii, jen čas od času zkusím něco dalšího, staršího či novějšího. Jako obvykle se mi to jevilo předlouhé, překombinované, nevěrohodné, zůstalo mi vlastně hned po zavření knihy pár otázek proč a jak, takže nemohu hodnotit víc než průměr.

katerina4564
30.05.2022

Zatím nejlépe propracované prolínání s minulostí a proč si to myslím? Vůbec jsem nedokázala najít propojenost historického příběhu s tím současným, začalo mi to docházet až ke konci, ale nejprve jsem vůbec netušila, takže napětí a zvědavost od začátku až do konce. Příběh sám o sobě samozřejmě smutný, ale potěšilo mě, že se autorka nebála sáhnout po postavách s psychickými problémy, a rozšířit tak povědomí čtenářů. Za mě z prvních 3 dílů nejlepší kniha, přečetla jsem si během víkendu.

mataj
06.04.2022

Vrátila jsem se k rozečtené sérii mé oblíbené autorky. Bohužel jsem předtím četla na přeskáčku, takže se snažím dohonit ostatní díly postupně. Zajímavý příběh, který má začátky v minulosti a důsledky bohužel v současnosti. Postupně se odkrývá velmi nepříjemná a nebezpečná povaha Agnes i její neblahý vliv na osudy ostatních.

Péťa1950
28.03.2022

Opět dva časově oddělené příběhy, které se nakonec propojí. Tentokrát velké množství mrtvých a také široký záběr poruch osobnosti u většiny postav. Všechny postavy dobře vykreslené. Opět propojeno s životy vyšetřovatelů. Doporučuji a budu v knihovně hledat další díly.