Kameník

Kameník https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54998/bmid_kamenik-Awu-54998.jpg 4 745 153

V pořadí již třetí mysteriózní román, podle literárních kritik jednoznačně nejvyzrálejší, od v současnosti nejprodávanější švédské autorky detektivek Camilly Läckberg. Autorka v textu proniká hluboko do charakterových rysů postav. I proto jsou romány Camilly Läckberg označovány jako psychologizující. Při lovu humrů objeví místní rybář v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přistěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného – patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale kdo by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Stenhuggaren , 2005

Princezna_V
16.05.2019 4 z 5

Vyhýbám se příběhům, kde umírají děcka ale autorka se mi líbí a série mám ráda postupně tak sem se přemohla a spoko.

Pauvka
14.05.2019 4 z 5

Jakoo, dobre dil :) odhadovala jsem, ze vrah je teda nekdo jinej jo.. Moc se mi libily ty pasaze z minulosti. A tusila jsem, ze Anna udela to, co udelala. Vsem doporucuju tuhle serii ;)

terinkha
30.04.2019 5 z 5

Kameník mě bavil velmi! Prolínání dvou časových linek bylo skvělé, postavy hezky vykreslené. Na Camille mě baví to, že se zabývá i osobním životem hlavních postav, takže jsou nám bližší. Vraha jsem si (správně) tipla někdy za půlkou, ale celé rozuzlení pak nemělo chybu. Paráda!

ptoček
27.03.2019 5 z 5

Sérii s Patrikem a Erikou čtu "napřeskáčku" a Kamením mě nezklamal. Bavily mě 2 dějové linie a rozuzlení perfektní, tipovala jsem jiného vraha.

kahuda01
22.03.2019 4 z 5

Dobré to bylo... Série má zatím stoupající tendenci, těším se na další knihy.

Dobby888
06.03.2019 4 z 5

Další oddechový díl, který byl nejen napínavý ale pro mě až do konce záhadný v tom smyslu, že jsem stále čekala na rozuzlení. Autorku jsem si oblíbila a proto se těším na další díl.

Klára90
17.02.2019 4 z 5

Čtivá, napínavá kniha. Jdu na další díly :)

Edlik
10.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Přečetl jsem ji jedním dechem. Příběh mě opravdu vtáhl a nemohl jsem přestat číst.

nicole1990
05.02.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla. Jen některé pasáže byli docela zdlouhavé. Zajímavé bylo prolínání minulosti se součastnosti někdy se nestačím divit co je v lidech za zrůdy. Hezky vysvětleno vše bylo až na konci a vrah ten mě teda docela překvapil asi bych neřekla, že zrovna tenhle člověk je vrah i když nakonci knihy jsem si řekla že vlastně to do sebe hodně zapadá.

iveta3689
01.02.2019 3 z 5

Celkově to nebylo špatné, ale nadšená taky nejsem. Hlavní příběh vyšetřování vraždy malé holčičky byl pro mě trochu utahaný. Vystupovalo to dost postav, které by tu ani být nemusely a trochu to odvádělo pozornost. Druhý, vnořený, příběh Agnes byl napínavější a podle mě i pro silnější žaludky. Oba se propojí až na posledních pár stránkách, což je dobře a pomalejšímu příběhu to prospělo.

pepa4081
14.12.2018 4 z 5

Třetí kniha této série, opět výborná. Díky krátkým podkapitolám děj svižně odsýpá. Oproti předchozímu Kazateli, jsem se hned od začátku výborně orientoval ve všech postavách. Motiv, skrytý v minulosti, mi byl celkem jasný, tentokrát jsem ovšem až do konce neodhadl pachatele. Eričina sestra mne mile překvapila. Paní Läckbergová se připojila k mým oblíbeným autorům.
Velmi uspokojivé.

Eva514
23.10.2018

Knížka se čte dobře, čtu už 3. od této autorky. Bohužel já moc ráda nemám, to že se vrací do historie. Taky u detektivek nemám ráda příběhy kolem hlavních hrdinů. Má to být detektivka a né nějaký román. Jinak náměty jsou fajn, škoda jen té omáčky kolem toho, no ....

Agnesita
22.08.2018 4 z 5

Já vlastně nevím, proč tu Camillu čtu. V průběhu četby ji proklínám za zbytečně polopatické popisy motivů postav a jejich velké množství. Ale dočíst to prostě musím! :)

NADEI
22.08.2018 4 z 5

Takové příběhy, kde se prolíná minulost se současností se mi moc líbí. Sledování několika lidských osudů, které se navzájem prolnou i když někdy tragicky. Dobrá oddechovka.

moudivlacek
20.08.2018 5 z 5

Wow! To byl skutečný příběh o lidských zrůdách a nevinných obětech, ještě teď mi je špatně. Příběh ze skutečnosti prolíná příběh z minulosti, aby se na konci propojily a vše dovysvětlily, i když budete tušit co a jak.
Přesto - nikdy nepochopím, co v některých lidech je za zrůdnost, nadřazenost, egoismus a hlavně odpor k těm, kdo je slepě nemilují či k nim nevzhlížejí jak k Bohu.
Tohle čtení je opravdu velmi silný emotivní zážitek. Každopádně - milovníkům detektivek mohu jen doporučit - přijdete si určitě na své!!!

AltaMari
16.08.2018 5 z 5

Skvělá detektivka! Čte se sama, každou chvíli nějaké překvápko (včetně úplně poslední věty!), zajímavý příběh z minulosti postupně odhalující příčiny současných událostí, takže čtenář, narozdíl od detektivů, může pachatele odhalit o trochu dříve - ale ne o moc :o). Osobní život hlavních postav má také zajímavý vývoj. DOPORUČUJI jako oddychovku.

astina
08.08.2018 5 z 5

kniha se pěkně četla, měla spád. Za mě 5 hvězdiček

TeaPeter
08.08.2018 5 z 5

Tak tento díl série opravdu stál za to. Napínavý až do samého konce. Na rozdíl od vraha v hlavním příběhu, jsem ale ten úplný konec trochu tušil... Těším se na další díl.

Sam99
02.08.2018 4 z 5

Jako vždycky super kniha od úžasné autorky. Konec byl velmi dobře promyšlený. Na knize nejvíce miluji back-in-time, kdy se autorka vrací do minulosti a vypráví další příběh, který potom propojí s tím v současnosti.

LisaEla
26.06.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila ještě víc než dva předchozí díly, mám ráda i "rodinné příběhy" hlavních postav - jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet situace kolem Anny. Příběh z historie byl hodně chytlavý - místy jsem i přeskakovala, abych zjistila, co bude dál ;-) Jediné, co mě u CL mrzí je její posedlost za každou cenu a zde aspoň okrajově zamíchat do detektivky nějaké násilí - u minulých dílů OK, souviselo s příběhem, ale zde mi problém pedofilie připadal vložený do děje násilně, naprosto zbytečný a navíc ne příliš propracovaný :-(