Kameník

Kameník https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54998/bmid_kamenik-Awu-54998.jpg 4 746 153

V pořadí již třetí mysteriózní román, podle literárních kritik jednoznačně nejvyzrálejší, od v současnosti nejprodávanější švédské autorky detektivek Camilly Läckberg. Autorka v textu proniká hluboko do charakterových rysů postav. I proto jsou romány Camilly Läckberg označovány jako psychologizující. Při lovu humrů objeví místní rybář v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přistěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného – patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale kdo by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Stenhuggaren , 2005

tesi04
02.04.2017 5 z 5

Opět nezklamala ...

Jančislava
01.04.2017 4 z 5

Další kniha od této autorky. Její knihy beru spíše jako oddechové a tak velkou zápletku nečekám. Kniha se mi líbila i přes jednoduchý děj, ale četla jsem od ní trochu lepší např. Andělíčkářku.

triana
21.03.2017 5 z 5

Úžasná kniha - napínavá a dokonale promyšlená zápletka, uvěřitelné postavy, zajímavé prolínání minulosti a přítomnosti, skvěle a čtivě napsáno - co víc si od dobré detektivky přát. Ani třetí autorčin příběh mě nazklamal, ba naopak... Už se těším na další díly - jediný problém je, že začtu-li se do dalšího příběhu, nemůžu dělat nic jiného :-)

ally74
12.03.2017 4 z 5

Velmi povedená detektivka. Prolínání minulosti a současnosti mám ráda, hlavně to, jak na konci vše do sebe zapadne. Spisovatelku řadím mezi své oblíbené a postupně hodlám přečíst všechny její knížky od začátku.

barusak1
06.03.2017 5 z 5

Co napsat ... jako vždy super čtení, těším se na další díl.

Wargo
10.02.2017 5 z 5

Som veľmi náročný čitateľ, a sám seba považujem za veľkého fanúšika severskej tvorby. Priečka číslo 1 je zatiaľ neohrozene okupovaná dvojicou kníh od Johan Theorina (Ozveny mŕtvych a Smršť), najmä vďaka jej neštandardnému "detektívnemu" deju a hlavne pre detailne opísanie severskej mrazivej atmosféry. Pri čítaní Nesba mi tá hutná severská atmosféra mierne chýba (Netopier bol v Austrálií, Syn - tam autor spomenul more len na pár stranách), ale z tejto knihy som opäť cítil, že som v škandinávií, čo je pre mňa vždy veľké pozitívum. Čo sa knihy a deja samotného týka, napísaná je úžasne, autorovi sa pomerne dlho darilo držať ma ďaleko od "vinníka", a ja som sám seba pristihol, ako mi raz v jedno pekné slnečné ráno, cestou do práce konečne "docvaklo", to, k čomu som sa blížil každou prečítanou stranou. Za tento príjemný zážitok autorke ďakujem, a už teraz viem isto, že to nebolo posledné stretnutie s jej bibliografiou.

MarieH
12.01.2017 4 z 5

Dobrý námět, čtivé a návraty do minulosti děsivé. Na děj jsem myslela dost dlouho po přečtení.

petrzel
10.01.2017 5 z 5

Třetí díl dočten a opravdu super detektivka

estrellka
08.01.2017 5 z 5

Třetí díl a opět super. I když návraty do minulosti nemusí každému vyhovovat, já se na prolínání přítomnosti a minulosti těším - autorčin styl psaní se mně líbí. Kniha se četla velmi dobře, námět super a jako bonus vztah Patrika a Eriky, který mě baví sledovat :-)

Raymi
24.11.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že začátek jsem jakožto matka náležitě obrečela (což se mi u tohoto žánru nestává), ale autorka tak neotřele popsala utrpení ženy, která přišla o dítě, že jsem to chtě nechtě prožívala s ní. Následně jsem hltala stránku za stránkou, abych se dozvěděla, kdo něco tak bezbrannému dítěti udělal.Kniha měla takový spád, že jsem často četla až do půlnoci a pak se od ní násilně odtrhávala.Prolínající se příběh z minulosti byl pro mě třešničkou na dortu.Toto je moje první knížka od autorky a musím říct, že je nadmíru povedená.

Iva B.
17.09.2016 5 z 5

Autorku mám moc ráda, líbí se mi její styl psaní, příběhy jsou napínavé, kniha je čtivá! Vůbec mi nevadí skoky do minulosti. Dávám 5*
Těším se na další knížku, kterou si přečtu!

Mikako
01.09.2016 4 z 5

Čtivě napsaná kniha. Četla jsem jich od autorky již více než polovinu a tuto řadím mezi ty lepší :-)
Velmi mě baví návraty do minulosti, které jsou pro Camillu tak typické. Vždy se vše perfektně propojí. A i když je pro mě zápletka často předvídatelná, ale to nejen u této autorky, stejně je pro mě kniha zajímavá až do konce a to kvůli hezkému příběhu Patrika a Eriky :-)

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Třetí díl opět úžasný:-) Napínavé až do konce. Zaslouží si pět *. Výborná autorka která prostě umí .-)

vyvodka
03.07.2016 5 z 5

Opět moc dobré napínavé počtení od této autorky. Mělo to spád, mám ráda propletení současného příběhu s příběhem z minulosti. Ráda dávám 5 hvězdiček.

Ivetaa
13.06.2016 5 z 5

super počteníčko

Shardlake
04.06.2016 5 z 5

Opět krásné počtení. Téměř do konce knihy jsem si tipovala jinou osobu, která je za tím vším. Krásné rozuzlení, opět se střídala minulost s přítomností a postavy do sebe byly krásně provázané.

Space.Junkienka
13.05.2016 3 z 5

Styl psaní je u Camilly Läckberg opravdu jedinečný. Střídaní pohledů/popisů jednotlivých životů a vyprávění z minulosti mě vždycky dostane. Je fakt, že tentokrát jsem kromě Anderse neměla ráda žádnou z postav - buď byly kruté, ujeté, úchylné, v depresi či něčem podobném nebo se zmítaly v různých rodinný problémech, ale i tak mi kniha nezabrala více než pár dní - jak už to u Eriky a Patricka bývá zvykem.

Micheline
29.04.2016 5 z 5

Tak realisticky popsané záporné postavy jsem už dlouho nečetla. Ještě teď je mi ze všech tří špatně. Pěkná kniha.

Smiragl
07.04.2016 3 z 5

klasická Läckbergová, byla jsem spokojená :)

maličkán
06.04.2016 5 z 5

Úžasný příběh, skvělý děj, velké napětí. Hned od začátku mě chytla a už nepustila. Moje druhá kniha od autorky, u obou veliká spokojenost. Hned sháním další.