Kazatel

V pobřežních skalách poblíž švédského městečka Fjällbacka je objevena mrtvola ženy. Pod tělem oběti jsou však nalezeny kostry dvou dalších žen, které zmizely před dvaceti lety. Pitva potvrdí, že všechny tři zemřely stejným způsobem. Jde o jednoho vraha, který se z neznámých důvodů na dvacet let odmlčel, nebo někdo původního pachatele napodobuje? Situace se ještě zhorší, když z blízkého kempu beze stopy zmizí sedmnáctiletá dívka......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40248/big_kazatel-vaD-40248.jpg 4.2760

Erika Falcková & Patrik Hedström 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Predikanten, 2004

Kniha Kazatel

baji42

Kdyby se autorka omezila pouze na detektivku, dala bych o hvězdičku víc. Tady to vypadá, že pouze Erika je jediná těhotná žena na světě :-)

jitka1585
28.12.2022

Ach,těch postav,to bylo nepřehledné....jinak zápletka dobrá,ale celkový dojem z knihy kazí právě ta spousta zbytečných lidí v příběhu.

čef
08.12.2022

Kazatel je detektivka z té nejvyšší současné třídy. Trochu mi připomíná naše TV 1. oddělení, jak výběrem postav tak vysokou uvěřitelností děje. Samozřejmě jsou zde i romantické chvilky a nastávající mateřství, aby se podchytila co největší čtenářská klika, ale na škodu to opravdu není. Početl jsem si dobře a totéž přeji i ostatním.

JaniMa
08.11.2022

(+ SPOILER) Camilla Läckberg
Všechny ty odbočky k Eričině těhotenství a nezvaným návštěvníkům mi v knize jen zacláněly. Do poloviny knihy jsem si říkala, že až odhalím, kdo je vrah, ponechám tuhle sérii ležet. Ale závěr? Napínaví, strhující a nepředvídatelný! Nemohla jsem se ubránit teoretizování a možném pachateli a jeho pohnutkách. Také mě zatraceně zajímalo, jak to dopadne se zmizelou Jenny. Překvapilo mě, že se nekonal happy end a jsem velmi ráda, že nedošlo ani na dramatické zapletení Eričina porodu do policejního vyšetřování. Autorce za to dávám palec nahoru a s jejími knihami se asi ještě neloučím.

Wargo
20.09.2022

Ako čítam, problém mnohých. Zložitejšie sa mi orientovalo v deji vďaka postavám a ich menám. Napokon som si však zvykol, a ako celok hodnotím knihu ako dobrú. Budem sa snažiť zachovať si poradie čítania o Erike postupne, nech v tom nemám tak veľký chaos.

Hoxer
10.08.2022

(+ SPOILER) První čtvrtina knihy pro mě velmi nepřehledná a zmatečná. Ztrácel jsem se v postavách (což je u severských krimi celkem zvykem) a tempo nebylo nejrychlejší. Od přibližně poloviny knihy jsem však byl pohlcen dějem a pociťoval jsem při čtení velké napětí. To vyvrcholilo na konci knihy, kterou jsem přečetl jedním dechem. Opravdu velmi poutavě napsáno a finální rozzuzlení byla také pecka. Trojice vrahů odstartovaná fanatickým dědečkem Ephraimem měla fakt šmrnc. Přestože duchovní tématika mě moc netankuje, tak v knize mě zase až tolik nevadila, jelikož jí tam bylo tak akorát přiměřeně. Kazatel byl mojí první zkušeností s paní Camillou Läckberg a určitě zkusím i její další knihy ze série.

monte
04.08.2022

přestože jsem se občas ztrácela v postavách, kniha byla zajímavá

mysce
26.07.2022

Detektiv Patrik Hedström s přítelkyní Erikou Falckovou každou chvíli očekávají přírůstek do rodiny, když je městečko Fjällbacka otřeseno vraždou.
Mezi lidmi se šíří panika. Spolu s vyšetřovateli pronikáme do spletitých vztahů rozvětveného klanu Hultových. Z jejich středu pocházel „Kazatel“, který dříve pořádal uzdravující shromáždění a jako „boží nástroje“ vystupovali jeho malí synové. Autorka si bere na paškál existenci náboženských sekt a jejich pokřivené učení.
V tomto chytře promyšleném románu si dopřejte čas na soustředění, abyste se dobře orientovali mezi všemi zúčastněnými. Lȁckberg totiž tentokrát rozšířila okruh lidí, do jejichž soukromého života nahlíží, ať už jde o rodinu podezřelých, rodiče obětí, členy detektivního oddělení nebo příbuzné a přátele Patrika a Eriky.
Jsme tak dokonale vtaženi atmosférou mrazivého příběhu, který je zároveň hlubokou psychologickou sondou do života.
Za mě rozhodně 5*!