Kazatel

Kazatel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40248/bmid_kazatel-vaD-40248.jpg 4 855 168

V pobřežních skalách poblíž švédského městečka Fjällbacka je objevena mrtvola ženy. Pod tělem oběti jsou však nalezeny kostry dvou dalších žen, které zmizely před dvaceti lety. Pitva potvrdí, že všechny tři zemřely stejným způsobem. Jde o jednoho vraha, který se z neznámých důvodů na dvacet let odmlčel, nebo někdo původního pachatele napodobuje? Situace se ještě zhorší, když z blízkého kempu beze stopy zmizí sedmnáctiletá dívka...... celý text

Eeli
03.07.2019 5 z 5

Napínavá, překvapivá a kvalitní detektivka. Druhý díl série přinesl originální motiv k vyšetřování i odlehčené momenty při pohledu do soukromí postav, jejichž život tvoří návaznost na předchozí díl. Kniha je dynamická, příběh promyšlený a velmi čtivý.

raty
15.06.2019 5 z 5

I tento druhý díl mě moc bavil.

Jolina
13.06.2019 3 z 5

Děsivé v tématu mizení mladých dívek, nicméně horší orientace v postavách.

Sasha001
07.06.2019 4 z 5

Druhý díl byl velmi zdařilý a jako detektivka bezesporu patří k těm lepším. Jen zorientovat se v postavách mi nějakou dobu trvalo.

Lalina3
13.05.2019 4 z 5

Dobrá detektivka, ale čekala jsem maličko víc.
Prostředí i postavy jsou krásně vykreslené, líbí se mi nahlédnutí do soukromí všech postav v knize - i když to třeba s případem nemá co dělat. Čtení jsem si užila, autorka prostě umí psát. Ale jak říkám, čekala jsem podle hodnocení víc.
A není nad to, udělat si na papír rodokmen... Bez něj bych v knize byla úplně ztracená :D

NADEI
01.05.2019 4 z 5

Trošku slabší díl, trvalo mi než jsem se zorientovala v postavách začínajícím na J, ale i tak se mi knížka líbila.

Pauvka
15.04.2019 3 z 5

Musim rict, ze prvni dil serie me nadchl vice. Delalo mi problem zorientovat se mezi muzi se jmenem na J. . Vraha jsem hadala na nekoho jineho jako :) urcite sahnu po dalsim dile, protoze me zajima dejova lina s Annou a porod :)

Bára91
06.04.2019 5 z 5

Super překvápko! ????

Princezna_V
25.03.2019 4 z 5

Bohužel trvá polovinu knihy než si je člověk opravdu jistej, kdo je Jakob, Johannes nebo Johan.

dagi
09.03.2019 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Líbila se, jen jsem se ztrácela v postavách (bylo jich dost a navíc, podobná jména). Ale jak vidím, nebyla jsem sama :). Nicméně mě to neodradilo, k autorce se určitě ještě ráda vrátím.

terinkha
26.02.2019 4 z 5

Druhý díl s Erikou a Patrikem. První byl fajn a konečně jsem se dokopala k rezervaci v knihovně, abych si přečetla další...Líbí se mi postupné odkrývání charakterů hlavních postav, celkově vyšetřování no a rozuzlení - tipla jsem si to správně a pozadí zločinu je teda super psycho...
Za mě celý 4 hvězdy, Camilla mi svým stylem psaní fakt sedí.

kahuda01
25.02.2019 4 z 5

Za mne je druhý díl lepší než první. Postav by mohlo být méně, ale jinak se kniha čte dobře.

Dobby888
24.02.2019 3 z 5

Druhý díl je pro mne trochu slabší, už z důvodu většího počtu postav, mezi kterými jsem se ve dvou třetinách knihy poměrně ztrácela. Nicméně i tak byl děj velmi napínavý a výsledné rozuzlení jsem tedy nečekala :-)

Restang
09.02.2019 3 z 5

Dobrá, čtivá detektivka, tak za 3,5 *. Mám ráda, když je tam i kousek osobního života u hlavních vyšetřovatelů. Určitě budu číst další knihy v pořadí. Kdo chce něco nenáročného, doporučuji.

Guenevra
26.01.2019 5 z 5

Pěkný! Knížku jsem si moc užila. Do poslední chvíle napínavá. Rozuzlení tak nějak poletovalo pořád někde blízko ve vzduchu, ale finální verze mě nenapadla.

martina.culik
01.01.2019 5 z 5

Mám ráda sérií Eriky a Patrika a rozhodně nečtu příběhy jen pro samotné detektivky, ale i pro to, abych zjistila, jak se vyvíjí život hlavních postav z policejní stanice. Proto mi nevadí, že se autorka zabývá i tímto aspektem (jako některým jiným čtenářům), naopak jsem za to ráda.
Opět mě hodně bavilo prolínání současného vyšetřování a historie. Styl autorky (krátké kapitoly týkající se různých postav i z historie) mi vyhovuje a hodně mě baví.

Boboking
18.12.2018 4 z 5

První "setkání" s královnou švédské krimi. Výborně psané, vyprávěné, má logiku i nápaditost, překvapující konec. Bez zbytečné detailní brutality. Za mne palec nahoru :-)

pepa4081
14.12.2018 4 z 5

Velice napínavá a čtivá detektivka. Jen občas jsem se trochu ztrácel v tom, kdo je čí syn, otec, dědeček. I když záporáků bylo víc, nejvíc mne kupodivu tentokrát štvala Eričina sestra.
Pachatele jsem si tipnul dost brzy, ale motiv, odhalený až na konci, mne opravdu dostal. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Pauline23
07.12.2018 4 z 5

První kniha od této autorky a pro mě spíš relax. Na odech po nervy drásající knize skvělé. Příbuzné a rodinné vztahy to je vždycky oříšek, tady v podobě klanu. Nejdřív jsem si srovnala od Kazatele děti a atd abych četla dál. Zkusím další knihu... ještě že už Erika rodí...v 9.mesici jsem se fakt nenudila... teď jdu na nějaký nervák:)

myryjam
18.11.2018 4 z 5

Dobra detektivka. Trošku jsem se ztrácela v pribuzenskych vztazích, ale nakonec jsem se zorientovala. Akorát na konci mně bylo smutno.