Kazatel

Kazatel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40248/bmid_kazatel-vaD-40248.jpg 4 855 168

V pobřežních skalách poblíž švédského městečka Fjällbacka je objevena mrtvola ženy. Pod tělem oběti jsou však nalezeny kostry dvou dalších žen, které zmizely před dvaceti lety. Pitva potvrdí, že všechny tři zemřely stejným způsobem. Jde o jednoho vraha, který se z neznámých důvodů na dvacet let odmlčel, nebo někdo původního pachatele napodobuje? Situace se ještě zhorší, když z blízkého kempu beze stopy zmizí sedmnáctiletá dívka...... celý text

JaniMa
08.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Camilla Läckberg
Všechny ty odbočky k Eričině těhotenství a nezvaným návštěvníkům mi v knize jen zacláněly. Do poloviny knihy jsem si říkala, že až odhalím, kdo je vrah, ponechám tuhle sérii ležet. Ale závěr? Napínaví, strhující a nepředvídatelný! Nemohla jsem se ubránit teoretizování a možném pachateli a jeho pohnutkách. Také mě zatraceně zajímalo, jak to dopadne se zmizelou Jenny. Překvapilo mě, že se nekonal happy end a jsem velmi ráda, že nedošlo ani na dramatické zapletení Eričina porodu do policejního vyšetřování. Autorce za to dávám palec nahoru a s jejími knihami se asi ještě neloučím.

Wargo
20.09.2022 3 z 5

Ako čítam, problém mnohých. Zložitejšie sa mi orientovalo v deji vďaka postavám a ich menám. Napokon som si však zvykol, a ako celok hodnotím knihu ako dobrú. Budem sa snažiť zachovať si poradie čítania o Erike postupne, nech v tom nemám tak veľký chaos.

Hoxer
10.08.2022 5 z 5

(SPOILER) První čtvrtina knihy pro mě velmi nepřehledná a zmatečná. Ztrácel jsem se v postavách (což je u severských krimi celkem zvykem) a tempo nebylo nejrychlejší. Od přibližně poloviny knihy jsem však byl pohlcen dějem a pociťoval jsem při čtení velké napětí. To vyvrcholilo na konci knihy, kterou jsem přečetl jedním dechem. Opravdu velmi poutavě napsáno a finální rozzuzlení byla také pecka. Trojice vrahů odstartovaná fanatickým dědečkem Ephraimem měla fakt šmrnc. Přestože duchovní tématika mě moc netankuje, tak v knize mě zase až tolik nevadila, jelikož jí tam bylo tak akorát přiměřeně. Kazatel byl mojí první zkušeností s paní Camillou Läckberg a určitě zkusím i její další knihy ze série.

monte
04.08.2022 4 z 5

přestože jsem se občas ztrácela v postavách, kniha byla zajímavá

mysce
26.07.2022 5 z 5

Detektiv Patrik Hedström s přítelkyní Erikou Falckovou každou chvíli očekávají přírůstek do rodiny, když je městečko Fjällbacka otřeseno vraždou.
Mezi lidmi se šíří panika. Spolu s vyšetřovateli pronikáme do spletitých vztahů rozvětveného klanu Hultových. Z jejich středu pocházel „Kazatel“, který dříve pořádal uzdravující shromáždění a jako „boží nástroje“ vystupovali jeho malí synové. Autorka si bere na paškál existenci náboženských sekt a jejich pokřivené učení.
V tomto chytře promyšleném románu si dopřejte čas na soustředění, abyste se dobře orientovali mezi všemi zúčastněnými. Lȁckberg totiž tentokrát rozšířila okruh lidí, do jejichž soukromého života nahlíží, ať už jde o rodinu podezřelých, rodiče obětí, členy detektivního oddělení nebo příbuzné a přátele Patrika a Eriky.
Jsme tak dokonale vtaženi atmosférou mrazivého příběhu, který je zároveň hlubokou psychologickou sondou do života.
Za mě rozhodně 5*!

konicekbily
14.07.2022 3 z 5

Opět jedna kniha, na kterou budou rozdílné názory. Jedni jsou nadšeni, druzí to budou považovat za průměr. Zápletka je dobrá, provedení není špatné - ale celkový dojem je na průměr - u mne.

adela2230
24.06.2022 4 z 5

Příběh je zajímavý. Musela jsem si zvyknout na střídání velkého množství postav, ale pokud se tohle překoná je čtení v pohodě. Řekla bych, že až tak v polovině kniha začala být zajímavější, měla rychlý spád a konečně se tam dělo něco pořádného.

katerina4564
30.05.2022 5 z 5

Četla se po první knize již mnohem snadněji. Nicméně mě občas rozčilovaly některé slovní obraty, či neustálé opakování podobných vět, ale po začtení do příběhu, nikoliv po sledování některých češtinských obratů, mě příběh zaujal, popis autorky pocitů prožívaných v roce 1979 mi vyháněl husí kůži po těle a dokázala jsem si, bohužel, vše živě představit. Ale to je v podstatě cílem autorky. Jen malinko složitá orientace ve jménech (Johan, Jacob, ...) Ale to je spíše individuální problém mne, jakožto čtenáře. Při tomto díle jsem si v internetovém vyhledávači našla Fjällbacku, abych své myšlenky přenesla do reálného koutu světa. Zároveň se zde prolínají příběhy osob z prvního dílu, což je jistým zpříjemněním, že se nejedná o jednotlivé ,, výkřiky do tmy" ale autorka se snaží provázat všechny knihy jedním příběhem.

princesse
26.04.2022 4 z 5

Skvěle jsem si pročetla a určitě v nejbližší době přijdou na řadu i další díly. Trvalo mi než jsem si srovnala postavy a přiřadila k nim ta správná jména. Postav je tam opravdu dost a i v průběhu děje jsem musela opět zapřemýšlet. Ale celkově spokojenost.

bigben
30.03.2022 4 z 5

Příběh se mi líbil víc než první díl, možná tím, že Erika do něj tolik nezasahovala. Bylo potřeba se soustředit na jména - Jakob, Johan atd...a příbuzenské vztahy:-)

Kami33
28.03.2022 4 z 5

Tuto sérii mám poměrně ráda. Hezký námět, čte se snadno od prvních stránek. No a plus celé série je, že i když jí nečtete po sobě, nic strašného se nestane.

Péťa1950
06.03.2022 4 z 5

Zajímavý motiv vražd i řešení. Dvě časové linie a vše doplněné osobním životem vyšetřovatelů jako v celé sérii. Víc nebudu psát, napověděla bych objasnění vražd.

SuperSojka
02.01.2022 3 z 5

Stylisticky průměr, hodně klišoidních popisů a obratů. Detektivní zápletka ale napínavá a zajímavá.

mataj
27.12.2021 4 z 5

Celkem příjemná detektivka se zajímavým námětem a
nechybí ani správná dávka napětí. Mám v plánu přečíst i ostatní díly této série.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Druhý díl je snad ještě lepší než první. Asi Camillu Läckberg zařadím mezi mé oblíbené autory :-) Knížku určitě doporučuji a jdu na další díl.

adulik23
07.08.2021 4 z 5

Tak ako aj prvý diel aj tento druhý sa dobre čítal, zaujímavý námet, konečne sa mi podarilo uhádnuť, kto bude vrah :))

LucieToj
15.07.2021 5 z 5

Příjemné čtení. Čtivě napsané. Občas mi dělá Př problém orientovat se v postavách. Je jich hodně.

Cuprinka
09.05.2021 5 z 5

Na knihy této autorky se člověk musí soustředit, je zde hodně jmen a postav. Moc se mi její styl líbí. Těším se na další díl. Doporučuji!

Janík61
22.04.2021 4 z 5

Moc dobrá detektivka, doporučuji.

Lucieouje
09.04.2021 5 z 5

Velice dobrá a napínavá detektivka. Velmi dobře autorka vykreslila rodinné vztahy a vraha skutečně odhalila až na posledních stránkách - do poslední chvíle jsem byla zmatená a nemohla určit, kdo činy spáchal. Velmi zajímavý byl také hlavní motiv pachatele.