Elsyino tajemství

Elsyino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129173/bmid_elsyino-tajemstvi-qqj-129173.jpg 4 635 124

Příběh začíná nálezem mrtvoly učitele dějepisu a historika - odborníka na 2. svět. válku. Je to člověk kterému Erika nedávno přinesla nacistický železný kříž nalezený v pozůslalosti své matky. Ve věcech po matce také najde deníky a zjistí, že tento historik patřil v dětství do stejné party a byl kamárádem Eričiny matky Elsy. Zanedlouho je zavražděna další z bývalých Elsyiných přítelkyň. Příběh se rozvíjí v několik neuvěřitelných náhod a překvapení...... celý text

Vydáno: , Motto

Tyskungen , 2007

Wargo
11.07.2017 4 z 5

Toto duo hrdinov mi je sympatické, Camilla je pani spisovateľka, a jej knihy sú na vrchole severskej literatúry. Som rád, že mám ešte zopár kníh pred sebou.

Merynkaw
29.06.2017 5 z 5

Pěkně psaná detektivka

Bláža9
21.06.2017

Kvůli velkému počtu postav jsem měla na začátku problém se do knihy začíst, ale postupně se mi tento styl psaní začal líbit...Navíc mám velmi ráda prolínání současnosti a minulosti. Příběh byl napínavý a moc se mi líbilo, že nešlo jen o klasickou detektivku, ale příběh Elsy tomu dodal to NĚCO navíc...Byla to první a určitě ne poslední kniha od této autorky :-)

triana
25.03.2017 5 z 5

Upřímně se divím, že mě ještě překvapuje, jak moc se mi líbí další a další knihy této autorky... Opět skvělý příběh, napínavý až do poslední - no možná předposlední stránky... Jsem moc ráda, že mě dalších několik dílů série o Erice a Patrikovi ještě čeká...

ankaras
04.03.2017 5 z 5

Příběhy Patrika a Eriky jsem si oblíbila a patří mezi pěkné detektivky. Určitě přečtu celou sérii.

itulenka
21.02.2017 5 z 5

První knížka kterou jsem od autorky četla a jsem nadšená. Knížka byla až do konce napínavá, prolínání minulosti a přítomnosti mě bavilo. Ke konci jsem už preskakovala slova, jak jsem byla zvědavá na rozuzlení :-).

vyvodka
15.02.2017 5 z 5

Výborná detektivka. Autorka opět nezklamala. Líbily se mi dvě dějové linie (současnost a období 2. světové války) a jejich propojení na konci. Zajímavý námět a pro mě i překvapivé rozuzlení. Ikdyž tentokrát jsem trošku tušila, jak se to všechno semlelo:-). Opravdu čtivá knížka, jako ostatně všechny, které jsem dosud od paní Läckberg četla. Doporučuji k přečtení.

marara
31.01.2017 4 z 5

Zase jedna švédka detektivka, podobná témata jako u Nesbovy Červenka: tajemství z druhé světové války má následky do současnosti, nárůst rasové nesnášenlivosti, pravicový extremismus.

estrellka
29.01.2017 5 z 5

Opět zajímavé počtení, tentokrát s přímou vazbou na Eriku - ta pátrá po minulosti své matky Elsy a konečně odhalí, co se skrývalo za jejím chladným chováním k oběma dcerám.

MarieH
12.01.2017 4 z 5

Autorka nezklamala, ale některé díly jsou lepší.

michalka S.
06.12.2016 5 z 5

Opet skvělá kniha .Je to moje treti kniha od teto autorky a pokazde me moc bavi.

Heyhey
01.12.2016 4 z 5

Tak tuto knihu by si měl přečíst ten, kdo tvrdí, že krimi je pouze oddechový a lehký žánr bez přesahu a bez poselství. Jedna z nejlepších od této autorky.

minirock
21.10.2016 5 z 5

Na knížku jsem se moc těšil, protože jsem byl zvědavý jak to s Eričinou matkou vlastně bylo a co ovlinilo její vztah k oběma dcerám. Příběh mě dostal, opět jsem hltal každou stránku a je opravdu originální. Autorce bych ale položil několik otázek protože pár věcí se mi nezdálo úplně vysvětlených. Ale i tak je to opět výborné čtení.

Iva B.
05.10.2016 4 z 5

Tahle série se mi moc zamlouvá, budu pokračovat v dalších knihách.. libí se mi proplétání přítomnosti a minulosti, poutavé čtení, které můžu jen doporučit :-)

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Velmi povedená detektivní série.......moc se mně kniha líbila a vřele ji doporučuji k přečtení .-)

Space.Junkienka
02.08.2016 4 z 5

Velmi zajímavě podaná rodinná historie Eriky a její matky. Ani tentokrát autorka nezklamala a celá kniha byla pro mne jedním velkým potěšením.

Ivetaa
20.06.2016 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Napětí až do konce.

Smiragl
24.04.2016 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil o trochu víc než ty předchozí, nebyl tak brutální a líbilo se mi i propojení s druhou světovou válkou...

Knižní střípky
17.04.2016 5 z 5

Plynule pokračuji v dalších dílech a Elsa se mi líbila moc, jsem ráda, že konečně vím, co vězelo za chladným chováním Eričiny a Anniny matky, přiznám se rovnou, že tato dějová linka pro mě byla důležitější a zajímavější než případ vraždy ze současnosti, kterým se Patrik s kolegy zabýval, byť samozřejmě měl kořeny v minulosti a tentokráte byl vlastně úzce spjat s historií Eričiny rodiny, ale prostě Elsyiny deníky pro mě měly více přitažlivosti. Nyní již vím, co za vším stálo a je mi to moc líto, že Erika a Anna neměly možnost poznat svou maminku takovou, jaká byla kdysi, než ji potkala tak neskutečná tragédie, která ovlivnila celý její další život a v podstatě i život jejích dcer, protože je to marné, ale děti jsou nedílnou součástí všech mám na celém světě, je jedno, kde žijete, ale je to prostě tak.

Peti
29.03.2016

5. kniha s Erikou a Patrikem je opět plná zajímavého a napínavého děje. Přítomnost se střídá s minulostí (období 2.světové války) a příběh je skvěle napsaný. Vše začíná nálezem Eriky na půdě - matčina truhla s deníky, železným křížem a košilkou potříštěnou krví.... A na konci knihy nalezený bratr, o kterém Anna ani Erika neměly tušení.