Čarodějnice

Čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371883/bmid_carodejnice-PlT-371883.jpg 4 616 162

Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Häxan , 2017

astra3
03.06.2018 5 z 5

Na další knihu C. Läckbergové jsme čekali dlouho, ale vyplatilo se to. Velmi čtivé a k zamyšlení.

pilka316
01.06.2018 5 z 5

C. Läckebergovou můžete mít rád anebo se jejím knihám vyhýbat (hodně násilí jak fysického tak psychického). Patřím k těm prvním, dávám zase 5 z 5 a také se těším na každý její nový román s E.Falckovou a P. Hedströmem.

Space.Junkienka
30.05.2018 4 z 5

Vstoupila jsem do knihkupectví a nechtěla jsem nic koupit (naivní, já vím). Ale když jsem zahlídla novou Eriku, tak jsem nemohla odolat...Otevřela jsem ji už na cestě domů - vůbec mě nezajímalo, že toho mám rozečteného víc než dost. Ani mě to zajímat nemuselo...Knížka se četla sama a těch pár dní, kdy jsem se ostatním knihám nevěnovala, snad ani nikdo nepostřehnul. Strašně se mi líbí zápletky a vývoj všech hrdinů z policejní stanice, ale děj samotný?! Já sama nevím... Eričiny děti jsou celé prázdniny na hlídání, cizí děti zabíjí a jsou zabíjeny, jsou znásilňovány, podpalují uprchlické domky. Dospělí řeší vraždy, uprchlíky, požáry, filmovou "star" a rozlučky se svobodou. Kromě dvou svateb se dočkáme jednoho skoro rozchodu, jedné zamilovanosti a překvapivého dědictví (přiznávám, že mě to dojalo), ale také neskutečného násilí a pro mě až trochu moc absurdního vraždění. Jo, a ještě je tam ta linka s později odsouzenou čarodějnicí, která byla taky milenkou muže své nevlastní sestry (která ji samozřejmě udala - po té, co si někde ve městě nechala udělat dítě - nějak nevěřím, že to bylo manželské)... Příště možná klasických 300 stránek, dvě nebo tři samostatné knihy a trochu normálnosti do už tak šíleně zajímavé Fjällbacky :)

Klarinecka
28.05.2018 2 z 5

Druhá knížka od autorky. Byly mi sympatické jednotlivé osoby policejních vyšetřovatelů. Zápletka byla dost divná, čarodějnické “prostřihy” byly uvěřitelné, ale co mě iritovalo, byla “uprchlická dějová linka”, která vypadala, že je snad napsaná na zakázku nějaké neziskovky. Poněkud čenobíle vykreslení chudáci uprchlíci, mezi nimiž je několik hrdinů, oproti nim zkažené a zlé bílé děti. Já nechápu, proč se to poslední dobou musí zakomponovat do každé nové knížky a pokaždé trapně jednostranným způsobem, který vypadá jako politické zadání. Proč se o tom nepíše tak, jak to je? Přece mezi všemi skupinami lidí jsou dobří i špatní. Tohle zjednodušováni všeho už mi leze krkem a tato “dějová linka” mě vážně otrávila. A to natolik, že s touto paní spisovatelkou na nějakou dobu končím.

Danulka49
27.05.2018 2 z 5

Velice čtivá kniha. Doporučuji

kap66
24.05.2018 2 z 5

Tomu nebudete věřit :-).
Je neděle dopoledne, začínám vařit oběd - a telefon: "Ahoj, tady Camilla Läckberg. Dívala jsem se na českou Databázi knih a tys mi padla do oka; máš mě v oblíbených a dalas mi za každej díl série plnej počet hvězdiček. Tak chci od tebe radu."
No co vám budu povídat, byla jsem pyšná až na půdu.
Camilla pokračuje: "Mám v hlavě pár aktuálních témat a nevím, jaký zvolit, tak mi pomoz."
A spustila. Asi za hodinu a půl se mi dovařil oběd, já ho ještě nechala čtvrt hodiny stydnout - už jsem jí chtěla říct, že je poledne a jdu jíst - ale Camilla zrovna naštěstí výčet témat dokončila. Tak jí říkám: "Hele, Camillo, ty šílený krávy už ne, ale jinak tam dej úplně všechno, co ty na to?" Jí se ten nápad hrozně líbil a dodala: "Mě teda napadlo ještě jedno historický téma, čarodějnický procesy. Jen nevím, jak a s čím to dát do souvislosti." "Ty na to určitě přijdeš, Camillo," povídám jí.
A fakt na to přišla, holka jedna spisovatelská. Je to ale úplně na konci, na straně 12 862. Tak vydržte a dozvíte se to taky.

Dáduše
24.05.2018 4 z 5

Detektivky obvykle nečtu a většinou mě nijak neosloví. Tahle se mi líbila hodně a přečetla jsem ji velice rychle. Některé pasáže možná mohly chybět, aby příběh nebyl tak natahovaný a zdlouhavý, ale překvapil mě a bavil.

ilčidlo
22.05.2018 5 z 5

Četla jsem všechny díly s Erikou a Patrikem a líbí se mi čím dál víc. Jen doufám že to nebyla poslední kniha v této sérii.

KLHannah
21.05.2018 5 z 5

Čekat na knihu Čarodějka se vyplatilo. Přesně jak autorka na konci knihy píše, myslela jsem si správně, že to dlouhé čekání způsobilo těhotenství a následná péče o prcka. Příběh mě nenechal klidnou, přemýšlela jsem o něm i v práci a cestou domů se těšila, jak si zalezu do postele a budu číst. Naprosto mě zasáhl osud Jessie a Sama. Okamžitě se stali mými oblíbenými hrdiny. A konec s Martinem? Bulela jsem jak malá. Už teď se těším na další detektivku z pera mojí oblíbené autorky :)

ptoček
18.05.2018 5 z 5

Moje první setkání s C. Läckberg...a musím říct že rozhodně nebude poslední. Ano přiznávám, že je to na jednu knihu spousta informací, ale já jsem se rozhodně nenudila. Ze začátku jsem měla problém s rozeznáním postav a jejich příběhu, ale po nějaké době jako bych je znala všechny. C. Läckberg má pro mě velmi čtivý styl psaní. Za tuto knihu dávám plný počet a rozhodně jdu shánět další předchozí díla. A hlavně - já tak miluju tlusté knížky!!!

karantena
17.05.2018 2 z 5

Proč mají autoři severských detektivek nutnost cpát do děje migranty?600 stran!Příšerný.200 stránek o migrantech,kteří absolutně s dějem nemají co společného.Prostě nutnost autorky je popsat jako chudáky a Evropany konkrétně Švédy jako rasisty.Dalších 200 stran o čarodějnici.Proč?Takže celkem zajímavých je zbylých 200 stran.Hatlamatla knížka.Dočetla jsem jen proto,že jsem si jí koupila.Nuda se střídala se zhnusením.

hs777
17.05.2018 5 z 5

Mám za sebou celou sérii Eriky a Patrika a všechny díly se četly samy. Nejinak tomu bylo u této novinky, a i když od posledního dílu utekly skoro dva roky, vůbec jsem neměla problém vrátit se zpátky do Fjällbacky mezi "své". ALE - nadupané všemi možnými současnými problémy mě prostě některé dějové linky moc nechytly a dávný příběh čarodějnice mi připadal už navíc. Přesto jsem byla spokojená a hodnotím jako nadprůměr mezi současnými detektivkami.

Martiiiik
14.05.2018 5 z 5

Moc jsem se na knížku těšila, říkala jsem si: hurá, Camilla po pár letech.. Nebyla špatná, ale upřímně se to mi to místy dost táhlo, nemám ráda, když u knihy koukám, kolik procent mám přečtených a říkám si u toho: teprve? A pak naopak byla místa, kde jsem napětím ani nedýchala.. Když jsem nad tím pak přemýšlela, tak mám pocit, že měla autorka po čas pauzy spoustu nápadů a teď měla nutkavou potřebu nacpat všechny do jedné knihy :-D ale i tak za ty neskutečný místa pět hvězd :-)

Leanne
14.05.2018 3 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity. Na jednu stranu se docela rychle četla, ale tentokrát mám pocit, že to nebylo ono. Jako kdyby tam autorka musela nacpat co nejvíc společenských témat - šikana, kyberšikana, migranti (jak píše mats379, navíc hyperkorektně). SPOILER - v půlce knihy jsem si říkala, že ještě chybí homosexuálové a i na ty na konci došlo... Nevím, příběh sám by nebyl špatný (i když rozuzlení bylo trochu moc vykonstruované), ale samozřejmě by nevystačil na 600 stran... Tentokrát se mi ani moc nelíbila historická vsuvka, protože od začátku bylo zřejmé, jak to dopadne (možná v zemích, kde se procesy s čarodějnicemi nekonaly je to nějaké překvapení, ale u nás těžko). A některé postavy ze současnosti taky směřovaly k jasnému cíli. Líbily se mi vsuvky ze soukromí členů vyšetřovacího týmu, Eriky a její sestry. Četla jsem všechny knihy od Camilly, ale tuhle mezi nejlepší neřadím.

ankaras
12.05.2018 5 z 5

Jsem z dalšího pokračování nadšená. I když měla kniha přes 600 stran, za dva dny padla. Je tak dál!

mats379
09.05.2018 2 z 5

Bohužel podle mě nejslabší kniha z této série...už dost odpudivě na mě zapůsobila detektivka, kde také zemře dítě a teď hned 2 holčičky, fuuuj. Uprchlická krize z pohledu hyperkorektní spisovatelky také body nepřidala a délka na detektivku naprosto šílená. A tentokrát mi přišla i velice průhledná linie s údajnými vražednicemi a co je za ní, konec naprosto příšerný, nic horšího se snad nedalo vymyslet. Pár světlých okamžiků týkajících se soukromí hlavní hrdinky, její sestry a dětí. Snad to příště bude lepší, taky se to jeví, že autorka je na silných antidepresivech; chce to více slunce...asi nejen v duši!!!

zuzana2599
08.05.2018 5 z 5

Tak toto byla tlustice - 650 stran krimi z pera známé švédské autorky Camilly Läckberg. V rozsáhlém příběhu ze současnosti, kde se objevují mimo jiné i migranti a problémy dnešního západního světa se mi moc líbila historická linka příběhu ze 17. století.
Je to výborně propracovaný příběh, kde se rychle střídají okamžiky děsivé hrůzy a domácího klidu a pohody !

onqa
03.05.2018 2 z 5

Vážně je pro zvýšení zájmu čtenářů třeba, aby kniha pojednávala o vraždě dítěte? Nejde to líp? A je opravdu nutné, aby se spisovatelka, která píše detektivní romány s prvky romantiky zabývala uprchlickou krizí?
A části s čarodějnicí Elin, to jako vážně? A to rozuzlení na konci... Jakýsi článeček z Bohuslanských novin, aby tato část byla v knize oprávněně, a zapadla tam?
Kdybych mohla Camille poradit, řekla bych jí, aby, jestliže má tak nutkavou potřebu, o čarodějnicích napsala samostatnou povídku. Nebo to snad bylo kvůli názvu knihy? Že by Camilla nevymyslela lepší název než Čarodějnice a proto se rozhodla čtenáře obohatit o část s čarodějnicí? Možné je vše. Kdo z nás vidí do hlavy pachatele...
A pak už jsme se jen dozvěděli, jak vyrůstají Eričiny děti, že Anna už je na tom líp, Kristina se bude vdávat a Melberg je stále stejný hňup. A vražda a její pachatelé? Tolik kombinací a možných řešení. Ach... Nebo spíš, ach bože. Takže až se budete v létě nudit na lehátku pod stromem a nebude se vám chtít přemýšlet, přečtěte si Čarodějnici. A dejte si k tomu zmrzlinu. U téhle knihy nějak zvlášť vadit nebude, když ji pokapete.

HaHa11
30.04.2018 4 z 5

V pořadí desátý příběh s dvojicí Erika a Patrik je tentokráte žhavě současný. Problémy současné Evropy i světa jsou propojeny s detektivní zápletkou poměrně věrohodně. Jak je u autorky zvykem, čtenář sleduje několik dějových linií. Za nejslabší bych si dovolila označit tu nejstarší - její provázanost s časově vzdálenými násilnými činy je přeci jenom poněkud z říše bájí a pověstí. Tak nějak jsem zhruba od poloviny knihy tušila, kde je zakopaný pes, ale drastický závěr mi vyrazil dech.

Riley11
30.04.2018 5 z 5

Velice dlouho jsem tuto knihu očekávala, a moc se na ní těšila. Po dočtení, jsem opravdu tupě koukala na poslední stránku a nechápala. V knize toho bylo tolik, tolik zla, tolik beznaděje. Opravdu mi bylo z toho smutno. Věřím, že to je vše opravdu reálné, stačí se podívat na internet, nebo na televizi.
Musím říct že příběh z minulosti, byl neskutečně smutný. A vůči hlavní postavě, nespravedlivý, ale co v životě je spravedlivé?? (jak dnes tak v minulosti)
Dvojice Erika a Patrik je bezvadná, ale i ostatní postavy jsou povedené.