Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405950/bmid_zlata-klec-XLk-405950.jpeg 4 625 198

Faye série

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty. Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní. Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

En bur av guld , 2019

Illaa
07.05.2019 4 z 5

Já tedy negativní hodnocení nesdílím, mě kniha naopak celkem nadchla a to jsem podobných psychologických thrillerů četla také dost. Tento byl dotažený do detailů, plný emocí a překvapivých momentů, kam až může hlavní hrdinku nadměrná touha po pomstě dohnat. Chvílemi jsem s Fayeou soucítila, v mnoha případech s ní nesouhlasila, v závěru jí velmi fandila.

Luisa73
07.05.2019 5 z 5

Skvělé, skvělé. Dlouho mě takhle žádná kniha nepohltila. Pomsta ženy muži, který ji opustil a připravil o vše. Skvěle propracované od začátku do konce, výborná zápletka, odsýpalo to, nemohla jsem knihu odložit. A ten konec…. Vřele doporučuji. Přečteno za 1 den.

elenk
03.05.2019 2 z 5

Muži jsou nevyzpytatelní, ale ženy také, a to si hlavní hrdinka vybrala hned z kraje knihy, kdy udělala něco díky čemu jsem s ní už nesympatizovala...bavilo mě to, ale bylo to ujeté. Chaotické. Některé postavy tam byly naprosto zbytečně. Některé scény nedávaly smysl...Ke konci knihy mi přišlo, že to autorka psala pod vlivem spěchu...jak kdyby tam chtěla za každou cenu obsáhnout vše...přitažené za vlasy. Doporučuji knihu Poslední paní Parrishová - je to stejný námět

CleoXandra
02.05.2019 3 z 5

Kniha prozrazuje, že autorka psát umí, ale zrovna tento příběh mě příliš nebavil. Sužoval mě pocit, že cosi podobného jsem už párkrát četla - čili jenom další aplikace osvědčené šablony. Více v mé recenzi ...

veronika9700
01.05.2019 5 z 5

Říkám jednoznačně ANO! Přece jen se tu ovšem vyskytne menší ale. Kniha mě začala bavit hned od první stránky, jenže když sem někde kolem 110 strany četla vlastně pořád to stejné, začala jsem se trošku nudit. Naštěstí pak rychle přišla první zápletka, na kterou jsme čekali všichni po přečtení anotce. Po prvně záplecte, přichází další a další zvrat a od zhruba 160 strany už knížka vážně odsípá až mi nakonec bylo líto že těch stránek není ještě trochu víc. Líbí se mi autorčin styl psaní, ovšem myslím si, že nesedne každému. Je přímoačará, tvrdá, žádné zbytečné kecy okolo a přesto dokáže vše vykreslit pěkně do detailu. Doporučuji. :)

loskatos
30.04.2019 3 z 5

Autorčinu serii detektivek mám hodně rád, byť má velmi kolísavou kvalitu. Jediné, co mi na ní vždy trochu nesedělo, bylo zdůrazňování ženské pozice a pohledu na svět. Jsou autorky, které se dokáží od toho oprostit (stejně mi to vadí i u autorů - mužů - viz Robert Brynza).
No v knize Zlatá klec tento svůj ženský pohled dotáhla do maxima. Ze všech mužů v knize je jediný - princ na bílém koni, pak část zredukovaných na sexuální objekty a veškeří ostatní jsou prostě hajzli a autorka si to s nimi formou své hlavní postavy vypořádává.
Ale kniha je čtivá a přestože se dá v podstatě odhadnout, jak dopadne, ničemu to nevadí.
Také musí čtenář zapomenout na některé detaily, které by funkčnost vymyšleného děje znemožnily. 2,5 hvězdy.

MontyMK
29.04.2019 5 z 5

Top ✌

renca5386
28.04.2019 5 z 5

Skvělá, úžasná kniha!!! Četla se úplně sama.

pavlinka0250
27.04.2019 3 z 5

Dobrá kniha, ale čekala jsem víc.
Navíc se to námětem podobalo knize Nespoutané sny od Kathryn Harvey a ta pro mě zůstává TOP.

tannasja
24.04.2019 2 z 5

Není to špatná oddechovka, ale přišlo mi to přece jenom trochu šablonovité. Dobré na pročištění hlavy, ale hodnota nic moc.

mariva
22.04.2019 5 z 5

Moje první knížka této autorky a naprosto mě chytila. Přečetla jsem ji téměř na jeden zátah, prostě nešlo ji odkládat. Hlavní hrdinka sice není právě sympatická, často jsem její chování nedokázala pochopit, zejména její původní naprostou oddanost manželovi. Nakonec se ale vzchopila a její pomsta byla dobře promyšlená. Jen mě překvapuje, že bude mít kniha pokračování, tak uvidíme, co pro ni autorka dál nachystala.

hs777
21.04.2019 4 z 5

Skvěle napsané, o tom žádná a musím souhlasit, že vcucne a nepustí. Faye ale není typ, kterému bych mohla fandit, a to nejen na začátku, ale ani na konci. Vadila mi černobílá jednostrannost a řešení stylem oko za oko. Jestli bude pokračování, jsem zvědavá, kudy se bude ubírat.

Agida
21.04.2019 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Na první pohled mě zaujala obálka. Hned potom mě příběh vtáhl do děje a nemohla jsem přestat číst, aniž bych věděla, jak to celé dopadne. Zajímavé, napínavé, skvěle napsané a ten konec mě dostal....Moc se mi to líbilo, určitě si přečtu i ostatní knížky od této autorky. Doporučuji.....

okeey
20.04.2019 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto super. Tematicky kniha připomíná Zmizelou. Po dočtení knihy mám pocit zadostiučinění, Faye mě místy dost rozčilovala, ale to patřilo k příběhu. Napínavé čtení nejen pro ženy. S dost názory v knize jsem se ztotožnila. A Faye měla dost dobrý plán. Každopádně konec? Ten mě teda fakt dostal. Vřele doporučuji!

Árie15
19.04.2019

Neuvěřitelný.. Od Camilly jsem četla úplně všechno, ona fakt umí.. Doporučuju..

olruza
18.04.2019

úžasný,konec úplně super...jedním dechem přečteno.

Martiiiik
14.04.2019 5 z 5

Tak to byl mazec.. už dlouho mě kniha takto nepohltila, od začátku do konce.. dokonalost... výborná zápletka, skvělý vypravěčský styl.. a ten konec.. kniha, pro kterou je pět hvězd prostě málo.. :-) jak se mi moc líbily všechny autorčiny knížky, tato je bezkonkurenčně nejlepší.. vřele doporučuji, jistě nezklame :-)

Monolit0713
13.04.2019 5 z 5

Za mě plný počet. Všechno super - příběh, zápletka, odsejpalo to, vtáhlo to, překvapilo to ...

nevěra zrada pomsta thrillery pro ženy

Camilla Läckberg
švédská, 1974