Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405950/bmid_zlata-klec-XLk-405950.jpeg 4 625 198

Faye série

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty. Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní. Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

En bur av guld , 2019

PavkaHu
10.07.2019 3 z 5

Do poloviny jsem se vyloženě musela přemlouvat, abych četla dál. Zbytečně roztahané. Myslím, že zajímavější by bylo, kdyby byla druhá polovina trochu popisnější, i když jsem vděčná za ten kalup.

mrwendor
08.07.2019 4 z 5

Brilantní. Na dnešní dobu umocnění faktu, co dokážou sociální sítě a ne moc zdatná osoba ve virtuálním světě. Pani “F” má opravdu silnou náturu, ale pomsta je prostě Revenge a doslova ať to stojí co to stojí.

bookcase
08.07.2019 5 z 5

Wauu, Camillo, ty se teda nezdáš! Výborně napsáno, napínavé, i trochu smutné, Faye mi připomněla funebračku Blumovou, žádné, s prominutím, s*aní s něčím nebo někým. Jo, pomsta je sladká a v podání Faye ještě sladší.

Ajina76
06.07.2019 5 z 5

Dobře napsaná kniha, četla se sama. Doporučuji.

niki7763
06.07.2019 2 z 5

Bohužel ... Lepší hodnocení dát nemohu než dvě hvězdy. Nápad byl originální. Líbil se mi. Ovšem kdybych jen tušila, že víc než polovina knihy se bude točit kolem obchodu, burzy a nějakých firem, nesáhla bych po ní. Dávám dvě hvězdy. První je za začátek knihy, který objasňuje vše co se u hrdinky doma děje. To čtenáře nabudí číst dále. Ta druhá je asi za posledních 30 stran, kdy všechno nabere tak neuvěřitelně rychlý spád, až skoro nelogický, že je přečtete během pár minut. Víc nic ... Víc než polovina děje se strašně táhla. Naprosto nudné slohy o zakládající firmě, o burzách ... Proč? Nudila jsem se. Pomsta díky ekonomické rivalitě či co ... Nic pro mě. 50 stránek o ničem, najednou "wow" na dvě stránky, a pak dalších 30 stránek o burzách a firmách. Druhý díl si nedokážu představit. Mě to prostě nebavilo ... Feministické prvky, sex, alkohol ... Budiž. Pohádka pro dospělé, to jsem brala. Sem tam humor, taky dobrý. Nápad na pomstu ušel, ale že v tomto díle bude hrát hlavní roli Ekonomie. No nevím ... Na tohle nejsem.

Lucka.79
01.07.2019 5 z 5

Za mě super, kniha mě bavila od začátku do konce

Mia07
01.07.2019 5 z 5

Nezklama, naopak se četla jedním dechem. Nikdy nepodceňuj ženu :-)

ddkk
30.06.2019 4 z 5

Tak především Camilla Lackberg umí psát. Mám všechny její knihy a zatím jen u jediné (Čarodejnice) jsem byla trochu zklamaná. Zlatá klec je jen z jiného soudku a vůbec není špatná. Škoda, že anotace prozrazuje víc než je potřeba, ale i tak mne velmi těšilo sledovat Faye v jejím počínání. Vůbec si nemyslím, že by snad byla sociopatkou, to by musely být úplně jiné grády, měla jen bohužel tristní zkušenosti od dětství. A to se pak mohou dít věci!

Na Zlatou klec je potřeba se dívat jako na příběh, který je dle mého názoru velmi dobře vystavěný, má potřebné napětí, zajímavé kulisy (konečně zas jednou to není skandinávský příběh někde ze dna společnosti) a kýžený závěr - i když trošku očekávaný. A mně se to líbilo :-) Příjemně jsem si početla a pobavila se. Co víc si člověk může přát!

P.S. Snad jen varování čtenářům - mužům: vám se to asi moc líbit nebude :-))

SimonaP
29.06.2019 4 z 5

Tak první polovina úplně super, v té druhé už jsem se trochu nudila, ale konec perfektní. Jako celek hodnotím velmi dobře .

Šánka
23.06.2019 4 z 5

To vůbec nebylo špatné, od této severské autorky má první kniha, a až na ten začátek jsem spokojená. Trošku mě ty erotické scény a počáteční vývoj děje vyvedly z omylu, že jsem si asi nepůjčila thriller, ale nakonec jsem se opravdu bavila.
Román o tom, kterak se jedna odkopnutá, podvedená a oškubaná manželka pomstí svému bývalému :-). Je to psáno lehkou a velmi čtivou formou, chvílemi vážné, místy úsměvné, lehce feministické a přiměřeně napínavé. A poslední věta mě i překvapila, takže jo, přečtěte si !

Danka1975
21.06.2019 3 z 5

Ty jo, na začátku jsem si říkala: "Danielo, co to čteš?.. .není ti 17 a tohle opravdu není Jackie Collinsová :-) .". . . .Pak se to docela zklidnilo a relativně šlo. . Hrdinka opravdu žádná sympoška na začátku..:-), ale co nemohu knížce a hlavně autorce upřít, je čtivost, spád. . . .Nečekejte intelektuální smršť, ale jako převozník mezi náročnějšími díly jsem tohle ocenila. .:-)..Na takové dovolené u moře pod slunečníkem asi dobrý společník :-).. .tady jí odpustíte předvídatelnost, ale jako pohádka pro větší děti jakože ok :-)

Costanzo
20.06.2019 5 z 5

Kniha se výborně četla, byla plná napětí a drama. Kratší prolog nás okamžitě navnadí na to, že tahle kniha bude velmi zajímavá. Autorka si vás tady krásně zaháčkuje, protože vám sdělí jen tolik, kolik potřebujete v tu chvíli vědět. Anotace mě velmi upoutala. Přece jen každý z nás byl alespoň jednou v životě zrazen, sražen na kolena a měl chuť na pomstu. Přehrávají se vám v hlavě scénáře, jak tomu dotyčnému či dotyčné ublížit tak, aby to bolelo možná co nejvíce, aby prosili o odpuštění a uvědomili si, co vlastně provedli. Skvělý příběh se zápletkou, která vás zvedne ze židle. Knihu srovnám s Válkou Roseových – podobnost je ovšem pouze „obrazně psychologická.“

mirka2558
19.06.2019 5 z 5

Mne sa kniha páčila aj keď sú tu aj negatívne komentáre..co sa týka Eriky a Patrika tie naozaj podľa mňa už boli ,,vyčerpané,,
rada by som si prečítala aj druhú časť tejto série. aj ked myslim, že to bolo ukončené dostatočne

HaHa11
14.06.2019 2 z 5

Po přečtení prvních desítek stran jsem nevěřícně kroutila hlavou - tohle opravdu napsala TA Camilla Lackberg?! Ta, která psala ty úžasné detektivky z Fjallbacky!? Chápu, že Erika&spol. už se trochu vyčerpali (poslední Čarodějky a Krotitel vážně nebyli nic moc), ale takovýhle sešup?! Lacině popisná erotiky smíchaná s feministickými proklamacemi, mnoho naprosto absurdních marketingových tahů, které přinesly nebývalé bohatství, a navrch ústřední hrdinka, ukázková sociopatka. A ten konec! Jasně že si přečtu i pokračování (pokud tedy česky vyjde), už jenom proto, abych zjistila, kam až snaha "zásobovat čtenáře" může zajít. A vzpomněla jsem si na památnou větu jedné mé kamarádky knihomolky: "Někteří spisovatelé by měli mít zakázáno od jisté knihy dále psát!"

Miluska2810
14.06.2019 2 z 5

Camilla patri medzi moje najoblubenejsie spisovatelky. Ale toto? Skutocne? Jedine co ju prezradilo, ze to pisala ona, bolo dejove prelinanie, minulost, pritomnost. Ale dej uplne predvídateľný, mala som pocit, ze citam nejaky lacny romanik. Knihu zachranilo jedine to, ze to napisala Camilla jej meno. Dufam, ze v tomto pokracovat uz nebude ale vrati sa k svojej tvorbe .... alebo zeby uz vsetko vycerpala?

JustWomen
12.06.2019 2 z 5

Červená knihovna, sex a happy end, kdo by odolal? Dobré načasování na období dovolené u moře přineslo 2 hvězdičky...

4xbabča
10.06.2019 5 z 5

Ze začátku knihy jsem byla trochu zklamaná, ale pak se děj příběhu tak zdramatizoval, že se nedalo od knihy odtrhnout. Hrdinka byla připravena o všechno a předvedla, jaká může být pomsta.

Lukana82
10.06.2019 5 z 5

Tééééda, taková pohádka pro dospělé. Ale četlo se to fakt skvěle. Líbila se mi hodně.

a.a.candys.life
09.06.2019 5 z 5

Pane bože! Tak tohle bylo parádní čtení! Kniha se četla rychle a já si jí musela zezačatku šetřit ale nedalo mě to! Napínavý příběh, intriky.. tohle bylo fakt fakt boží!

tami1
09.06.2019 3 z 5

První půle je vážně nudná a zdlouhavá. Zato pak je to je pořádný nářez. Pomsta s chladnou hlavou. Skvělý, i když ne úplně překvapivý závěr.

nevěra zrada pomsta thrillery pro ženy

Camilla Läckberg
švédská, 1974