Strieborné krídla

Strieborné krídla
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454580/bmid_strieborne-kridla-pnW-454580.jpg 3 191 191

Faye série

< 2. díl

Pokračovanie úspešného románu Zlatá klietka. Napínavá dráma o pomste, zrade, treste a sesterstve. Faye si myslí, že to najhoršie má za sebou, no opäť sa ocitne v ohrození. Vybudovala si nový život v zahraničí, exmanžel Jack si odpykáva trest vo väzení a jej firma Revanš žne jeden úspech za druhým. Keď sa však Faye rozhodne s firmou preniknúť na americký trh, vynorí sa závažný problém, ktorý ohrozí jej podnikanie, a donúti ju vrátiť sa do Štokholmu. Vo Švédsku s hŕstkou žien vzdoruje hrozbe a zachraňuje nielen svoj majetok, no predovšetkým seba a svojich blízkych.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)
Originální název:

Vingar av silver , 2020


více info...

Přidat komentář

eDex
10.05.2024 4 z 5

Ale jo, tato mini série od mojí oblíbené Camilly Lackberg, královny švédské krimi, která celosvětově prodala už přes 30 milionů knih (!!!) je oddychové čtení a četla se hezky.

Tato série se zlatým a stříbrným dílem, ke kterým se ještě brzy přidá i bronzový díl ( v originále právě vyšel), je typickým čtením pro ženy. Dílem společenský román, dílem lehký thriller.

Ačkoliv to na první pohled nemá moc společného s autorčinou detektivní sérií Fjallbacka s Erikou a Patrickem, či sérií Mentalista, napsanou ve dvojici se švédským mentalistou Fexeusem, na druhý pohled zdání klame.
Rukopis všech dílů nese typické prvky autorčina nenapodobitelného stylu; skvěle vymyšlený námět a zápletka, zajímavé postavy, napínavé a gradující vyprávění, překvapivé zvraty a maximální čtivost.
To vše napsané a odvyprávěné suverénně a lehce.
Na druhé straně však obě detektivní série autorky mají o rozměr navíc a líbí se mi daleko víc.

Jančislava
22.11.2023 3 z 5

Druhý díl mi už přišel trošku zbytečný. Styl psaní je jednoduchý, což mi v určitých ohledech vyhovuje a šla jsem s tím do toho. Děj druhého dílu mi přišel nudnejsi a svým způsobem naivnejsi. Kapitoly s Davidem, který mi lezl na nervy hned jak se objevil, mě nebavily. Konec knihy nekomplikovany, za což jsem byla ráda. Celkově kniha neurazí ani nenadchne. Jestli bude i třetí díl tak ho taky ještě prelouskam, ale bojím se, že to bude postupně horší a horší.


petunkav
06.10.2023 4 z 5

Pocity mám rozporuplné.
Kniha čtivá, svižná, ale..... Od půlky pak už dost předvídatelné. Jako vyloženě špatné to není, spíš takové "laciné".
No třetí díl asi zkusím též.... - nerada nechávám nedočteno.
Ale detektivky píše Camilla mnohem mnohem lepší.

March
09.07.2023 3 z 5

Přečetla jsem první díl, tak jsem musela i druhý. Četlo se to skvěle, děj měl spád, žádný moudra od toho nečekat:-) Jak psala Jiho226, naprostý souhlas. Ale Camilly styl psaní můžu, takže určitě pokud bude 3.dil, jakože závěr se tak nabízel, tak si asi přečtu. Ale stejně mě Camilla baví více když píše ty detektivky.

Jiho226
26.03.2023 3 z 5

Čtivá kniha to je,zvládla jsem ji poměrně rychle a musím přiznat,že jsem se vždy těšila,až budu se čtením pokračovat, ale celý příběh mi připomínal ,,béčkový thriller na televizi Prima love. Ženská pomsta s happy endem,včetně potrestání proradného Davida, který mi byl pro svou ,,dokonalost podezřelý od chvíle,kdy vstoupil do děje.

malen
07.03.2023 2 z 5

Tak tohle bylo hodně přitažené za vlasy, mě tedy zklamalo. Snad jen ten příběh z minulosti, tam jsem byla zvědavá, jak to celé bylo. Ale všichni muži přes kopírák špatní a ženy se s tím vypořádají takto ? Za mě tedy ztracený čas nad knihou.

LadyCarousel
24.11.2022 3 z 5

Příběh z minulosti se mi líbil, příběh z přítomnosti... No celé mi to přišlo takové těžkopádné, těžko uvěřitelné, ale dobře, to je asi jen můj subjektivní pohled. Ale nepochopila jsem, jak to chtěla udělat s tím Davidem. Jeho jsem tedy odhadla až po tom prvním upozornění Ylvy. No, je jasné, že další kniha asi bude a asi si jí teda přečtu, ale už jen proto, že mě zajímá, co autorka zase vymyslí.

Toňula
10.07.2022 3 z 5

Nebylo to špatné - čtivé, i napínavé, ale hlouběji nezasahuje..

Capkomi
23.04.2022 4 z 5

Oproti prvnímu dílu slabší, ale stále platí, že se mi to dobře četlo a mělo to spád. Občas tam byly velké nepravděpodobné náhody. Nedoporučuji to číst samostatně.

Zunka616
12.01.2022

Četla jsem první díl tak jsem musela mít i tuhle četla se sama i když první byla lepší ale není k zahození

Vevericka.eva
21.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak jim to holky zase natřely. Čtivé, napínavé, ale dalo se čekat, jak to skončí. Co je David zač jsem tušila od té chvíle, co se objevil. Člověk by čekal, že se Fay už poučila... no tak ne, hodíme tam další podraz, 2x sex ve třech, vraždu a bude to, další kniha na světě. A ještě umetená cestička ke třetí.

čef
15.12.2021 3 z 5

Hodně textu z této knihy je věnováno pochlastávání po barech, oblékání a souloži. Ostatní je jakž takž napínavý příběh o tom, jak jsou chlapi zlotřilí a nesahají ženám ani po kotníky. Sice se jakoby jedná o záchranu kosmetické firmy, ale o to jde až v poslední řadě. Hlavně se radostně tetelíme z toho, jak zatrhnout bílému muži jeho zvrácené choutky. No, nepřečti si to!

Buchtičkajani
24.10.2021 3 z 5

Po přečtení prvního dílu, jsem se těšila na pokračování. Pro mě, ale zklamání. Podobný scénář, Faye se opět naivně zamiluje a pak se msti. Chvíli naivní a pak chladnokrevná vražedkyně. Žádné napětí,lehké drama s erotickými prvky.

magic11
23.10.2021 2 z 5

První Faye byla sympatická, téhle jsem moc fandit nemohla. Byla to slabota

lucakuca
22.09.2021 3 z 5

O my ženy, my jsme ale mršky podšité! Olizujeme se mlsně, jako když kanár zblajzne kočku, pak si muže namažem na chleba a všechno nám projde! Jsme krásné, jsme chytré, jsme dravé! O my se máme - vy mužní padavkové!

martinaandulka
20.09.2021 4 z 5

Kniha se mi četla svižně,čekala jsem jak to bude pokračovat a kdo v tomto díle vyhraje... .Paní spisovatelka píše jiným stylem než v první serii,která byla prostě super,tato serie je pěkná červená knihovna s erotikou.

Simstr
13.09.2021 2 z 5

na PANÍ SPISOVATELKU Camillu Läckberg dost slabé. Vše předvídatelné, žádné napětí, ach jo...

Mia07
10.08.2021 3 z 5

Určitě série Erika byla lepší. Tohle se taky dobře čte, ale taková červená knihovna. Na jednu stranu člověk Fay fandí, na druhou zase zabíjí nepřátele na počkání a bez trestu. Příběh z dětství či dospívání Matildy byl zajímavým rozptýlením. Uvidíme, pokračováni evidentně bude. Tak se necháme překvapit.

Renca.ch
27.06.2021 2 z 5

Kniha se dobře četla,ale nic nového,kniha navazuje na předchozí díl a motiv a děj se opakuje...Začátek knihy připominá porno a červenou knihovnu, hlavní hrdinka je buď neskutečně naivní nebo zas přehnaně podezřívavá, postavy charakterově nevykreslené a ploché. Předchozí tvorba od autorky se mi líbila víc.

Sejna1955
16.06.2021 2 z 5

Vcelku očekáváné pokračování Zlaté klece, kde od samýho začátku bylo jasno, jaká bude zápletka a jak to dopadne. Podle konce knihy soudím, že bude následovat třetí pokračování.